Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

3 hours ago, Milosh76 said:

@radisa kako si zadovoljan?

 

Da li si cekao isporuku ili uzeo iz radnje?

Pa ok je, ali ja nisam zahtevan korisnik jer se ne igram nečega sto zahteva brz odziv... Tu mi je kad radim uglavnom mail ili Ultraedit otvoren... Kad radim sa pola mozga, onda se vrti EON, i deluje dobro... Lepse nego na starom 32 sa VA panelom...

 

Uzeo iz radnje...

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Mil@n said:

27" je baš veliko, jebem li ga. 


A ako ćeš da razvlačiš 1080p na 27" - onda ni ne pomišljaj, videćeš piksele u svoj svojoj cjelovitosti. Drugim rečima, 27 ispod 4k nema smisla kupovati.

 

27 i QHD su taman

Link to comment

Omladina hoce da kupuje novi racunar, a kako sam ja nazadni korisnik i poznati nemac pojma, moram ovde da pitam...(kaze okaci na onom tvom forumu da vidimo sta misle):

 

Dakle, copy/paste:

 

Graficka: 5600xt

Procesor: 1600AF ili 3600

Maticna: B450M pro-VDH MAD ili B450M HDV

Ram: HyperX 3200Mhz

Napajanje: FPS HyperK 600W

 

Inace, hoce da kupi komponente i da sastavi sam (nema iskustva, ali kaze da ima uputstava na netu, youtube itd...da je to dovoljno...). Mene zanima kako to onda funkcionise kad je garancija za delove u pitanju. Nasao je povoljne cene na kupujem prodajem (neki PC Hardware, da ne kacim link, ako treba okacicu..pominju tamo i nekakvu garanciju, ali ne deluju preubedljivo).

Meni sve to deluje vrlo rizicno (nikad nisam kupovao preko interneta, niti na kupujem-prodajem, zaostajem debelo za modernim stremljenjima :sad:)..,ja bih pre da konfiguraciju sastavi neki servis i da servis da garanciju, ali to je naravno skuplje...

 

Sta misli pppucanstvo o konfiguraciji i nameri da se to uzima pojedinacno gde je najpovoljnije pa da  se sastavlja?

 

Unapred hvala. :)

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Edited by Nesh
Link to comment

dobro je odabrao cpu, plocu i ram

ne pratim amd.ove grafike pa ne mogu reci mnogo o njoj

 

powersupply je mozda malo prevelik za to sto hoce, osim ako taj 5600xt ne jede 350W+ (a verovatno ne jede)

 

fali ssd i/ili hdd

 

ako sve kupi od jednog prodavca, mozda mu i sklope (bez ili sa mini doplatom)

Link to comment

Ako komponente kupuje pojedinačno, reklamacija funkcioniše najnormalnije.

 

Kupovina preko kp je uglavnom bezbedna, ima tamo dosta prodavaca, uglavnom iz Subotice koji to dovlače iz Mađarske pa prodaju ovde i uzimaju sebi povrat poreza. Samo je problem što ostvarivanje garancije može da potraje, ako ne daj bože do toga dođe. Mada ni to ne mora da bude tako, pošto oni uglavnom imaju stalne ture. 

Što se rama tiče, predpostavljam da je plan barem 16, ispod nikako.

Link to comment

Naručivao sam i ja komponente sa KP i sve je bilo u redu. A glasam i za sklapanje u servisu, na YT klipovima pipaju prstima procesore...bolje je da to uradi iskusan hardveraš. 

Link to comment

Što se sklapanja tiče, zaboravih, ja sam sklapao sam moju poslednju, isto kupljena preko Mađara (ima čuveni Fanta, taj čovek je prodao bukvalno desetine hiljada artikala, zna ga cela Srbija), i stvarno nije nuklearna fizika, ali ja imam solidno "predznanje", ako neko ulazi u to baš nepotkovan i nema ideju kako neke stvari rade, ili bi trebalo da se rade, možda je bolje da preskoči. 

U emmiju sam kupovao dosta računara, ako se uzme u delovima sve, oni sklope gratis. Ali mislim da se emi raspada. 

  • +1 1
Link to comment

Da, planira bar16 rama, mene brinulo ovo oko garancija, nisam u toku s tim na kupujem-prodajem. Onda da se damo u potragu za najpovoljnijim cenama, a za sklapanje cemo jos videti.

Hvala svima. :)

Link to comment

atom točka rs, vec treci komp kod njih uzimam, odaberem komponente, oni mi sklope, nula doplate, i daju mi poneki savet oko izbora ako treba. Mozes se akati sam, ali nema neke potrebe. Jedino ako juniori zele da se izveste i ponesto mozda nauce.

 

emmi je bio dobar ali je u bulji od kad je winwin u bulji

Link to comment
23 minutes ago, Nesh said:

Da, planira bar16 rama, mene brinulo ovo oko garancija, nisam u toku s tim na kupujem-prodajem. Onda da se damo u potragu za najpovoljnijim cenama, a za sklapanje cemo jos videti.

Hvala svima. :)

 

Što se tiče garancija, ako već idete preko KP, svakako tražite likove sa više stotina pozitivnih ocena. Ja sam npr jednu grafiku kupio od naloga sa ne previše ocena, pa je odjednom pocrveneo, ispostavilo se da su bili suspendovani zbog nečega, i eto, da je ostalo tako, ode moja garancija. Međutim, vratili su se i sad vidim da su i dan danas aktivni i pouzdani.

U svakom slučaju, stavite sve na papir, ako je razlika u ceni Srbija - KP 10% i manje, uzeo bih ovde zarad nebrige oko garancija i tih sranja, 'ebeš 50ak eura. Ako je razlika u ceni veća, onda se isplati i cimati se malo sa slanjem i čekanjem reklamacija, i sa tim rizikom uopšte, a realno, rizik uvek postoji. 

Link to comment

OK, hvala svima jos jednom.

Prosledicu ovo atom.rs ako vec nije gledao.

Inace, ne znam bas sve detalje, ali mislim da je po njegovom istrazivanju samo jedna od komponentni dosta jeftinija na kupujem-prodajem, ostalo je valjda i ovde nasao po prihvatljivoj ceni,

ja sam blizi uzimanju kod nas (stara konzerva :D), ali razmotricemo sve detalje, pa sta bude najpovoljnije. Ako je razlika u ceni mala, svakako se necemo upustati. jasno mi je da rizik sa garancijom i kvaliteteom uvek postoji, nego nisam bas bio u toku sa ovim kupujem-prodajem transakcijama, pa rekoh da pitam za iskustva.

Obicicemo i neke servise, da vidimo i te varijante, da vidimo da li je neko voljan da sastavi konfiguraciju slobodnim strelcima.

 

Edited by Nesh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...