Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

2 hours ago, halloween said:

omekšivač Tesori d' Oriente, uzela oba. Ima nekoliko mirisa, ovaj put beli mošus, divan, osvežavajući, pa širim informaciju dalje.

odlichan, samo ga treba juriti gde je 200 dinara flasha. a vazda je na akcijama, ko bi to inache kupio.

 

ostali ukusi su mu mahom bezveze.

Link to comment

Sto se tice mirisa, pustite nekad masinu na 95C praznu, ili sa jednim peskirom unutra.

Mozete i sa malo sirceta, ili onim praskom za ciscenje koji ide direktno dole. Moze i limuntus, ali je on valjda opasniji po same delove masine pa obazrivo sa tim. Citala sam neke savete za te mirise pre godinu dana, sve mi se sad pomesalo sta je bolje itd.

 

Vetriti ladicu, ostaviti otvorenu kao i vrata od masine, to valjda vec svi rade.

 

Mi inace ne koristimo omeksivac, uglavnom Frosch-ove tecne deterdzente, pa sam i za to citala da valja nekad promeniti i uzeti bas prasak.

Takodje ako imate puno kamenca onda nesto za to, npr. onaj Anti-Kalk prasak iz DMa.

Link to comment

moja gospođa mi reče da je mašina mašina a ručno pranje ručno pranje i da mašina, ma koliko iskuvavala, ne može da postigne snežno belo. to nam je, što nam je, reče.

Link to comment
On 13.7.2020. at 20:21, halloween said:

images?q=tbn:ANd9GcSl5LdoLCw9B7-2qWqUdng

Iz Turske, a košta 1290 din u Toplica trade na Banjici.

 

Profesional je pre sedam-osam godina držao Vlada na senjačkoj pijaci, Nisam odavno bio u tom kraju, ne znam ima li sad. 

Link to comment
On 17.7.2020. at 9:07, djordje geprat said:

moja gospođa mi reče da je mašina mašina a ručno pranje ručno pranje i da mašina, ma koliko iskuvavala, ne može da postigne snežno belo. to nam je, što nam je, reče.

 

To je govorila moja baka koja je maltene do kraja zivota i dalje kuvala krpe, peskire, stolnjake i slicno belo u loncu na sporetu, kao nekada moje pelene.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

 

To je govorila moja baka koja je maltene do kraja zivota i dalje kuvala krpe, peskire, stolnjake i slicno belo u loncu na sporetu, kao nekada moje pelene.

za razliku od tvoje bake,  prihvaćeno je "to nam je, što nam je" pa se pomiriš s tim da "kakvo je, takvo je".

Link to comment

sushtina je, a to smo mozda vec i rekli, da peru voda i fizichki rad, a da detergenti samo pomazu. nove mashine su sve u visokoj klasi za shtednju vode, ono shro je nekad prala mashina u 100 litara, sad pere u tipa 20, a tu realno nema pranja. ali to je fer cena, koja verujem, brine samo nas golotinju sa balkana...

kad nashe sivo postane bash sivo, keva otkuva. trudimo se da smo u boji :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

mi smo u podstanarskom stanu imali neku masinu iz 60ineke koja je iskuvala za sve pare i godine postanka ali nije cedila ves i nije prala sareni ves,ustvari mozda je i prala ali je to trajalo 3-4sata a moze biti i da se nismo bas dobro razumele...pa smo mi prvih 6meseci rucno prali sareni ves a ispirali i cedili beli...

 

hocu da kazem da je ves masina iz raja izasla sta god da uradi sa vesom!!

 

a i ovaj sad nas ves u sustini i nije prljav...kad se menja svaki dan,nekad i nekoliko puta na dan, i niko se ne valja u blatu niti kopa na njivi a tusira se svaki dan i po nekoliko puta na dan ni ves ne moze biti ne znam kako prljav...pa valjda onda i nema potrebe da se prosipa 100l vode..

  • +1 1
Link to comment

Ta hajte, ko se jos tusira svaki dan? :rolleyes:

 

@ivy Ti bas peres sav donji ves na 95C? Kako ti prezivljavaju to? Meni se dosta gaca i bruseva (sve samo pamuk i eventualno elastan) raspadne i od 60C posle par godina. Sad sam nasla neku domacu (nemacku) firmu koja nudi ves koji se pere na 60C pa se nadam da ce biti bolje. Jednostavno tkanine koje se koriste poslednjih decenija uopste nisu ni napravljene da izdrze posteno pranje :/ Imam neke prastare majice koje izgledaju bolje nego bilo sta novije, a oduvek ih perem na 60C, da ne kazem da je mama one vecinski bele prala i na 95.

Ja iskuvavam samo krpe, peskire, pelene i slicno tome. Na srecu pa je uglavnom sve i staro pa se ne oboji (crveni peskir i bela krpa i dalje ostanu tih boja), a ima i onih krpica "skupljaca boja" koje dobro odrade svoj posao.

 

Citala sam inace i neke testove masina, ispostavlja se da dosta njih uopste ne dostignu te temperature, npr bas za 60C dosta njih nije dobacilo preko 50. Sto moze biti bas problematicno (gljivice npr).

Mi imamo neku dosta staru (oko 15 godina), sva plastika je pozutela, ali rekla bih da dobro pere.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

da iskuvavam donji ves..a otkud znam,traje koliko traje..ali ne secam se kada sam poslednji put kupovala gace,grudnjak ne nosim..kupujem Truski ves na pijaci pa povremeno dokupim par komada..nemam pojma,nisam mnogo obracala paznju..

 

 

Link to comment
On 21.7.2020. at 15:06, I*m with the pilots said:

Ta hajte, ko se jos tusira svaki dan? :rolleyes:

 

@ivy Ti bas peres sav donji ves na 95C? Kako ti prezivljavaju to? Meni se dosta gaca i bruseva (sve samo pamuk i eventualno elastan) raspadne i od 60C posle par godina. 

 

Jasmil donji veš čak i u crnoj boji perem na 95, nit pušta boju, nit se raspada. Logično je da nakon izvesnog vremena bledi, ali veš i nije da ti traje 10 godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...