Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

A i ne moram. Prihvatam jedino ispravku da sam trebao govoriti u svoje ime. Sad izvoli s vređanjem, ako misliš da me je briga.
Izvinjenje na sarkazmu... ali, mislim da je u pitanju najobicniji hype (uz ogradu da je moguce da je fizicka kopija, da ne kazem "print", vrhunski uradjena - sto opet dakako ne objasnjava toliko odusevljenje izrazeno u $). U smislu ovog sto se moze videti na ekranu to je manje od snapshota. I ono, jeste, istresanje nosa na sve one koji se actually trude da snime dobru i zanimljivu fotografiju (mozda je za nekoga i to "umetnost", ali - na kraju - sta oni rade sa svojim parama, njihova je stvar).
Link to comment
Sutra je foto-berza u Staklencu..
Hvala na infou :Hail: ponovo bih propustio <_< Idem da potrazim nesto analognih objektiva + da kupim adapter za iste (hocu da ih stavljam na Canon 50D telo i archim)
Link to comment
Sutra je foto-berza u Staklencu..
post-325-13236110898262.jpgHehe... ovu masinicu + 35-70mm CANON + Tokina 70-210mm za svega 50 eura. edit: + dobio dva filma na poklon, a da nisam trazio - castio covek. Ljudina neka:)Tuga koliko je oprema jeftina. btw, onoliki sajam foto opreme a da nisam uspeo da pronadjem adapter M42 za mog DSLR Canon-a. Edited by CowBoy
Link to comment
Jel ispravna, koji tacno model, koliko je cenis?
To je ova...bila <_< slikaexaktartl100025926.jpgAli nešto mi nije sela, mnogo teška, stajala bezveze. Na prošloj berzi probao sam da je uvalim, ili menjam, ma nisu davali ni 25 eura sa objektivom.Ovaj put, kod nekog lika ponudim zamenu njenog objektiva samo (1,8-50) za neki drugi, i uspem za AF Nikkor 35-70. Ko je koga zajebao, ne znam, mislim da sam ja njega za dvadesetak eura, tim pre što moj ima neke tačkice i zrnevlje unutra, a ostalo mi je i telo :wicked: , doduše, ne znam šta ću s njim. Onaj tip se lecnuo kad je shvatio da je na bajonet, al jebiga, reče. Ako hoćeš telo bez objektiva, pokloniću ti ga, meni više ne čini, a bio sam spreman da i njega dam.No, kad sam novi objektiv probao na F50 signalizira CPU, dakle ne radi a-fokus, pa je sreća polovična(ne znam kako to, bio sam ubešđen da je to CPU, ili je možda u kvaru), ali radi na manualno. KAd sam stigao kući, crkla mi i baterija na drugom aparatu,tako da su mi sad osećanja pomešana, bar da je riknula tamo, bio je izbor.Inače, bio je dobar izbor, prodavci su spustili cene, kupio neki filter i žičani okidač za 400 din..edit: obratite pažnju na Limundo ovih dana, sad će sve sa berze da pokulja Edited by kapetanm
Link to comment

Jbg, novac se ovde nekako izgubio kao referenca u bilo kom smislu.Evo naleteo na profi Mamiya-u 6x7 + normalac uz nju za 250 eura - dva magacina, odlicno ocuvana, milina.Kupujem cim prije.

Link to comment
Hehe... ovu masinicu + 35-70mm CANON + Tokina 70-210mm za svega 50 eura. edit: + dobio dva filma na poklon, a da nisam trazio - castio covek. Ljudina neka:)
Pft, nije baš ni jeftino, osim ako nemaš štek dobrih FD prajmova. Nisam upućen u valjanost tadašnjih zumova. Inače, igla u tražilu je zakon, šteta samo što je ovaj tvoj isključivo Av.PS: Ako neko ima analognog Pentax-a na prodaju, nek' se javi. Može i k-mount od drugog proizvođača, samo da je MF.
Link to comment
Pft, nije baš ni jeftino, osim ako nemaš štek dobrih FD prajmova.
Daj ne zajebaj, pa za telo sa 35-70 objektivom dao sam trideset eura. Moze li jeftinije od toga?btw. kupicu prajmove, ali ajde jedno po jednoProbavam ostrinu pa kacim na gornju temu:)
Link to comment

Hocu da kupujem Mamiya-u RB 67 Pro sa normalcem (za pocetak) pa ako neko zna ponesto neka mi objasni:gledao sam manual sa neta, ne mogu da nadjem opciju za visestruku ekspoziciju. Postoji li to kod ovog aparata (kod Yashica-e MAT npr ne postoji:( )Dalje, aparat je bas ful manuelan, nista automatika?I jos - ima li objektiva za njega, moze li se naci po Srbiji?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...