Jump to content
IGNORED

Not-just-now playing


kurdi

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

fantasticno! odlican spot!

 

onaj pocetak mi je bio neverovatan [vezano za ovog glumca dali benssalah], i onda posle procitam u komentarima da ce isti glumac imati ulogu u u bondu.

Link to comment
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
20 hours ago, 3opge said:

nece Hedsi da se okupe pa je Prl Dzem snimio njihovu novu pesmu

 

 

 

Nisam fan PJ i ne slusam ih, ali mi ova pesma bas legla. Matt Cameron objasnjava. Svidja mi se i druga pesma koju su izbacili. Ona je u drugacijem fazonu doduse. 

 

 

Link to comment

ghosteen.jpg

 

Duga i lagana vožnja kroz nepreglednu suburbiju, gde se rano-jesenje jutarnje svetlo probija kroz parkove i drvorede i svak ide svojim putem negde zamišljeno, kao da je 3D omot za ovaj album, koji u izolovanoj atmosferi kabine auta dobija i dodatnu dimenziju onostrane usamljenosti... Nije ono što dominira tuga i žalost (mada je ta generalna opservacija sasvim logična), već 1 radiohedična lepota i fokusirana elegancija nad kojom uvek-magnetični Kejvov glas lebdi kao gavranovo krilo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

William Basinski - Songs of Oblivion (2020)

 

Sa muzikom Bašinskog sam se susreo po prvi put, kada sam na inicijativu prijatelja otišao u Rex. Sada čitam da je to bilo 2014. godine na Extended RR-u.

Nastup je najavila Svetlana Spajić, komentarišući kako je gost u Beograd stigao prehlađen i da mu je ona, kao domaćica pripremila domaću supu. Nije mi bila poznata veza između Spajićeve i Bašinskog (niti sam je kasnije istraživao), a evo snimka, sa Vimeo kanala Bašinskog koji potvrđuje postojanje veze i pre tog gostovanja u Reksu:

 

 

Moram da priznam da mi se najava sa sledećeg videa više dopada:

 

 

Utisci sa tog nastupa u Reksu bili su uzdržano pozitivni. Pozitivni zbog muzike koju smo slušali, a ne zbog preterano uzbudljivog nastupa, jer su zahvati izvođača (jednina) bili minimalni, ili se bar tako čini: laptop, walkman, možda još nešto, ne sećam se više tačno. U pozadini ekran sa ambijentalnim slikama.

@I*m with the pilotsJesmo li se sreli tada?

Naknadno, moram da kažem da sam srećan što sam bio tamo, jer sam u međuvremenu postao vezan za muziku Bašinskog i da mi je sada verovatno jedan od najdražih  aktuelnih autora.

 

Kako gore na linku i piše, ovo nije album sa novim materijalom, već su objavljeni snimci sa nastupa Bašinskog iz 89-91. godine. Praktično to je ovo što se može (i od ranije) videti na Vimeo ili YT:

 

Obzirom da su specijalnost Bašinskog lupovi, trake, kasete, ... zanimljivo ga je videti i čuti da peva, ili svira saksofon (iako je mislim formalno obrazovani klarinetista), pa bi se moglo reći i da ovo nije tipičan album.

 

Što se ostale diskografije tiče, a obimna je, ne mogu da tvrdim da sam baš sve preslušao, ali najveći deo jesam. Ko želi da sluša može da krene od Desintigration Loops, ili može da krene od bilo kog drugog albuma, jer mislim da ih nema slabih.

Edited by Ras
Link to comment

@Ras

Jesmo, mislim da smo se svi smejali zbog supice. Slusala sam Bilijatm u tom Issue Project Room godinu ili dve pre naseg koncerta. Kupila sam neke njegove diskace za prijatelja i mene preko njegovog sajta, i tom prilikom mi je napisao da ce imati koncert u novom bruklinskom prostoru i da svratim ako sam jos uvek u Njujorku. Koncert provedoh kao i svi na podu, uz blago ljuljuskanje tada novog sonicnog sveta Vivian & Ondine, a posle resih da mu se javim, da sam dosla i uzivala. Izgrlio me covek kao svoj rod najrodjeniji :D

 

Ali jeste totalno nespektakularno gledati njegove nastupe, bolje je zatvorenih ociju :) Desintegration Loops su svima dobar pocetak :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Step Right Up (Tom Waits tribute) ima 2 vrlo slične varijante (iz 1995 i 2004.)

 

steprightup1.jpg

 

steprightup2.png

 

Ova druga selekcija se sreće na Spotify i YouTube... (nekad davno sam imao downloadovanu ovu prvu selekciju, ali se to negde izgubilo).

 

steprightup2.png

 

Kao i druge kompilacije "tribute" tipa, u pitanju je tipičan mixed bag... Pozitivno je da većina odradila covers u "svom" fazonu, znači nisu u pitanju pokušaji oponašanja Tom Waitsa (što je em besmisleno em neizvodljivo.)

 

Za mene su najbolji uradci pok. Tim Buckleya (Martha je objavljena samo 2 godine pre smrti Buckleya seniora, tako da je mali mirakul da taj cover uopšte postoji.) Jonathan Richman je sjajno napravio 1 rocknroll od Tomove balade, u svom jedinstvenom stilu (donekle izmenio i tekst). Najviše mi se dopao These Immortal Souls, zaista se stiče utisak da je autor pesme Rowland S. Howard... Pete Shelley je takođe među boljim coverima ovde. Jeffrey Lee Pierce je 1 solidan rap. Tindersticks, onako... mada jesu dali svoj pečat.

 

Giant Sand obrada mi se izrazito ne dopada (zvuči kao da je neko Howe Gelbu uperio pištolj u glavu i rekao "pevaj, bre"). Violent Femmes slično tome. Ostalo je uglavnom na nivou kurioziteta (MC900) ili je dosadnjikavo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

a1100006387-10.jpg

 

J.P. Shilo (ex-Hungry Ghosts)

 

Jehn Beth (iz Savages) je ovo izjavila o Sleep-u za The Quietus 2012:

 

Quote

What's the best new music you've heard lately?

 

Jehn: The most amazing piece of music I heard recently was from the contemporary Australian composer J.P.Shilo who wrote this piece on violin called 'Sleep'. I thought it captured perfectly the melancholia and beauty of death and it made me cry the first time I heard it. This was the most perfect piece of music I heard in a long time. It was written and performed for the funeral of Rowland S. Howard in Melbourne. There couldn't be a better music for that moment. It contained all the nuances of life, with repetition constantly evolving and dear to my heart.

 

Na ovo J.P. Shilo dodaje:

 

Quote

To be fair, I had actually played the piece to Rowland on our drive home from ATP Mt. Buller.
It had been a successful, but long day, and I noted a weary RSH in the rear-view catching Zzz's to my new tune. I guess that meant it worked - He never mentioned it to me, but upon arrival back at Howard HQ, remarked to Genevieve (McGuckin), that he had just heard my latest recording. After his passing, I was asked by the Estate if I would perform the piece at his funeral.

 

Album Sleep sadrži 4 kompozicije (Sleep, 1, 2 i 3 stav, kao i ovu živu interpretaciju stava 1. u Oslu 2012.

 

 

Album se može preslušati/kupiti ovde: https://jpshilo.bandcamp.com/album/s-l-e-e-p

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...