Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

NJVPgDd.png

 

Kažu još oko 32 hiljade glasova onih koji su glasali putem pisma ostalo da se prebroji.

 

Rezultati za Beč:

 

tKVMmAU.png

Edited by vememah
Link to comment

Rezultat praktično poravnat, površine izbornih jedinica ni blizu. Slično kao u Beču je očigledno i u drugim urbanim centrima.

 

k29f404.jpg

Link to comment

Iz konzervativnih katolickih sredina, dakle verovatno bivsi i sadasnji glasaci Narodne stranke (OVP). Ovih dana je bas neki vicebiskup dao preporuku da se da glas Hoferu. A ne treba podcenjivati uticaj crkve u malim sredinama.

 

Ovaj rezultat je samo projekcija, ako se ne varam. Po glasovima prebrojanim iz Austrije, dobija Hofer, preko 51%. Ali racuna se da ce dijaspora velikom vecinom da glasa za VdB, sad je pitanje kojom vecinom. 

Link to comment

U tom slučaju ti glasovi su nebitni pošto Hofer ima 144 k više.

Pre neku godinu* bila je neka reakcija EU kad su u Austriji izabrali nacija. Kapiram da će sad to Ok da prođe, ne očekuju se neki problemi?

 

*to pre neku godinu sad vidim bilo 2000te. Jbt mislila sam da je bilo pre max 10, nije mi jasno kako sam toliko prebacila.

Edited by Dagmar
Link to comment

@Arsla:

 

Nije greška, prebrojano je već 540 hiljada glasova iz pisama, Van der Bellen ne nadoknađuje značajno, ostaje još oko 300 hiljada, tvituju ljudi da mu sad treba dvotrećinska većina na preostalim.

 

https://twitter.com/GeraldGrosz/status/734463884355112966

 

NjYkfyC.png

http://wahl16.bmi.gv.at/1605-bw_ov_0.html

 

 

 

U tom slučaju ti glasovi su nebitni pošto Hofer ima 144 k više.

Pre neku godinu bila je neka reakcija EU kad su u Austriji izabrali nacija. Kapiram da će sad to Ok da prođe, ne očekuju se neki problemi?

 

I ja bih rekao da je ovo gotovo. Sad na 300 ili 350 hiljada treba da nadoknadi 124 hiljade (na ovih 544 nadoknadio je svega 20), to je praktično nemoguće.

Edited by vememah
Link to comment

I ja bih rekao da je ovo gotovo.

 

 

Ok, sad imamo na vlasti Vučića, konačno jednom da imamo šanse da dočekamo levo-desno ciklus u Evropi u istoj fazi sa ostatkom Evrope :cry: 

Link to comment

Na tviteru vec vidim plakate Van der Bellen, son of refugees. Samo nisam siguran koliko sam VdB zeli da se to potencira. On naime potice iz estonske porodice holandskog porekla koja je pobegla u tada nacisticku Austriju/Nemacku nakon zauzimanja Estonije od strane SSSR. Inace, tvrdio je da se njegov otac smatrao pre svega - Rusom. Balticki region po toj kompleksnosti nekad jako lici na Balkan.

Edited by Kampokei
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...