Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Hm, pa vecina ratova pocinje provokacijama, ne znam sta tu ima novo. Ono sto valjda hocete da kazete je da su nabrojani primeri bili inscenirani, a to je vec materija od koje se prave teorije zavera. Sto je takodje dobro poznato, ni tu nema nista novo.
pa nema. zavere su sasvim normalna stvar. ima ih mnogo više nego što znamo. gore nabrojani primeri su samo mali delić, prilično sam siguran.da ne bude zabune, ja ovim uopšte ne podržavam raznorazne teorije zavera.
Link to comment
Dobro je sto se otkrivaju ovakve igrarije. Ono sto nije dobro jeste to sto ove stvari sluze da se zamaskira nasa uloga u desavanjima i da se sve predstavi kao zavera. Time se ovi ljudi guraju u paranoju, osecaj nepravde i antizapadnjastvo iz koga se onda javlja ekstremizam. Da su ljudi ovde prihvatili ulogu Srbije u desavanjima ovo bi bila samo nadogradnja tog razumevanja desavanja.
ma nije valjda? stvari već zamaskirane, ovim se delimično demaskiraju, a ti nalaziš da je baš ovo maskiranje. rekao bih da su ti se malo pomešali lončići
Nije bombardovanja pocelo zbog jednog coveka ili izvestaja.
Milošević? cool.gif
Link to comment
pa nema. zavere su sasvim normalna stvar. ima ih mnogo više nego što znamo.
da ne bude zabune, ja ovim uopšte ne podržavam raznorazne teorije zavera.
Podrzavas postojanje zavera kojih ima mnogo vise nego sto znamo (ali ti to nekako znas?), ali ne podrzavas teorije zavera?Stagod da ti ljulja camac, sto se ono kaze.
Link to comment
Podrzavas postojanje zavera kojih ima mnogo vise nego sto znamo (ali ti to nekako znas?), ali ne podrzavas teorije zavera?Stagod da ti ljulja camac, sto se ono kaze.
polako. nije baš tako "očigledno" kao što ti se čini.naravno da su zavere prilično česte. govorim o tajnim planovima da se uradi nešto (započne rat, izvrši ubistvo, otmica, ...) takve stvari su tajne naravno, mogu uključivati prilično veliki broj ljudi širom sveta, trajati dugo... - jednostavno rečeno zaverarecimo rat u iraku. planovi i pripreme za invaziju su pravljeni godinama. uključivali su pola sveta, a ne bi pogrešio da kažem i ceo, obzirom da je medijska kampanja o WMD bila globalna. ubedili su ceo svet da irak ima WMD i da se pod hitno mora onesposobiti. napali ga, napravili ogromnu štetu, i na kraju priznali da WMD nije ni bilo. kako nazvato sve ovo? nećemo pogrešiti ako ovo nazovemo zaverom - bilo je tajno a ishod je bio uništavanje protivnik i zadobivanje poprilične koristi za zaverenike - kontrola ogromnih rezervi nafte. ovakvih zavera ima dosta. neke se mogu otkriti, a neke (ili bar većina detalja) ne. kad kažem ne podržavam teorije zavere mislim na fantastične teorije tipa: "ameri nisu nikad odleteli na mesec..." Edited by dekss
Link to comment
takve stvari su tajne naravno, mogu uključivati prilično veliki broj ljudi širom sveta, trajati dugo...
Ovo je upravo definicija teorije zavere (onog tipa koji ne podrzavas).O tom je Jovan Byford objavio knjigu nedavno, o cemu govori u ovoj BBC radio emisiji (ako te zanima).
Link to comment
mozete da pogledate dokumentarni serijal bbc-a putin russia, and the west. odgledao sam prvu epizodu i odlicna je. skinuo sam je na nekom privatnom torrent trekeru, ne znam da li mogu da vam sidujem da skinete. vredi pogledati, iako ima delova koji nerviraju. recimo kaze se da su teroristicki napadi cecena isprovocirani ruskom vojnom akcijom u ceceniji, sto nije netacno, ali nikada ne bi rekli nesto slicno u dokomentarcu o 911.
Ja realno izbegavam sve sto dolazi iz Britanije a ima veze sa Rusijom (BBC, Economist, itd.), jer oni imaju neki pik na Putina (i Ruse generalno) - Economist npr. ga otvoreno mrzi (da, ja bi to tako nazvao). Mislim, vidis da kritikuju Putina zbog ovoga ili onoga sto skroz ima smisla (daleko bilo da ga ja sad nesto branim - covek je autokrata, namesta izbore, drzava mu je uzasno korumpirana itd.) a onda u sledecem pasusu brane Hodorkovskog ili nekog drugog "jadnog" ruskog tajkuna koji je pod Putinom nagrabusio. Pa majkumu, ruski tajkuni su medju najgorim svetskim sljamom, to valjda ne mora ni da se objasnjava vise, svaki koji zavrsi u zatvoru i bez para je to zasluzio 1000 puta, pa makar mu sudjenje bilo 20 puta namesteno. I onda imas setni osvrt na divne demokratske dane pijanog Jeljcina, i ako je taj sa svojom ekipom Rusiju potpuno upropastio, tj. da nije bilo njega i divljanja njegove oligarhije nikada se ne bi pojavio Putin niti bi Rusi tako brzo pohrlili da prihvate cvrstu ruku putinovsku.
Link to comment
Ja realno izbegavam sve sto dolazi iz Britanije a ima veze sa Rusijom (BBC, Economist, itd.), jer oni imaju neki pik na Putina (i Ruse generalno) - Economist npr. ga otvoreno mrzi (da, ja bi to tako nazvao). Mislim, vidis da kritikuju Putina zbog ovoga ili onoga sto skroz ima smisla (daleko bilo da ga ja sad nesto branim - covek je autokrata, namesta izbore, drzava mu je uzasno korumpirana itd.) a onda u sledecem pasusu brane Hodorkovskog ili nekog drugog "jadnog" ruskog tajkuna koji je pod Putinom nagrabusio. Pa majkumu, ruski tajkuni su medju najgorim svetskim sljamom, to valjda ne mora ni da se objasnjava vise, svaki koji zavrsi u zatvoru i bez para je to zasluzio 1000 puta, pa makar mu sudjenje bilo 20 puta namesteno. I onda imas setni osvrt na divne demokratske dane pijanog Jeljcina, i ako je taj sa svojom ekipom Rusiju potpuno upropastio, tj. da nije bilo njega i divljanja njegove oligarhije nikada se ne bi pojavio Putin niti bi Rusi tako brzo pohrlili da prihvate cvrstu ruku putinovsku.
to je i moj utisak. prosto neverovatno kako ta mržnja isijava iz skoro svake reči, komentara, ...
Link to comment

Olli Rehn: "From the Government of Cuba to EU Commission: Fidel Castro dies today at 2h (local time)."Doduse, ne bi bilo prvi put da je umro...

Edited by Naa
Link to comment
Olli Rehn: "From the Government of Cuba to EU Commission: Fidel Castro dies today at 2h (local time)."Doduse, ne bi bilo prvi put da je umro...
izvor?edit: Tviter vrvi od vesti da je umro Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...