Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

yep, pogotovo kod Staljingrada, tu su nam zavukli kurcinu samo tako.
Ono, to ne obara Andurilov argument, posto je ta pobeda o kojoj pricas postignuta na bazi potpuno bezobzirnog zrtvovanja sopstvenog naroda od strane JVS. Edited by Indy
Link to comment
Ono, to ne obara Andurilov argument, posto je ta pobeda o kojoj pricas postignuta na bazi potpuno bezobzirnog zrtvovanja sopstvenog naroda od strane JVS.
au ne da necu ulaziti u ovu raspravu. predugo bi trajala
Link to comment
au ne da necu ulaziti u ovu raspravu. predugo bi trajala
Enivej, rekao sam sta sam imao na ovu temu. Meni je srpsko bezuslovno rusoljubstvo 1 bolest, u svakom slucaju mnogo vise zabrinjavajuca od nekog antiruskog raspolozenja koje pokazuje Anduril (eventualno). Istorija pokazuje da je to antirusko raspolozenje osnovano. Inace, obozavam forume na kojima je "sve to jedno te isto". Sve zemlje su iste, svi gledaju svoje interese... ne, u stvari, Amerikanci su ubedljivo najgori. Mislim, to samo po internet kuloarima funkcionise, u RL je sve otprilike obrnuto.
Link to comment

^^^Ali su nas oslobodili Hitlera. A da je svaku vlast u Rusiji/SSSR bolelo dupe za sopstveni narod je tačno. Sećam se priče nekog nemačkog zarobljenika, pričao je da su ih poslali da grade Pančevački most, njih su prilikom gradnje donekle pazili, a ruski vojnici su ginuli k'o muve.

Edited by Anonymous
Link to comment
Ali su nas oslobodili Hitlera.
To je samo zato sto je u duelu 2 arhizlikovca jedan morao da pobedi. Mnogi nisu ostali uvereni da je pobedio onaj manje zao, posebno na zapadu Evrope i u Americi. To objasnjava dosta antiruski stav koji i sad provejava recimo stranicama BBC-a. Hocu reci, mozda antiruski slant i postoji, ali je i zaradjen.
Link to comment

Kada je u pitanju prica oko Staljina, treba imati na umu da je uzasno kompleksna i da je pitanje da li ce se ikada znati tacan uzrok svih mogucih cistki i svesnog zrtvovanja vojske, itd., ali takodje treba imati na umu i da je Staljin promenio vodjenje ekonomske politike nakon Lenjinove smrti koja se narodu nije svidela, te je takav vid represije bio nuzan u izvrsavanju namerenih planova(ne opravdavam, niti me opravdavanje interesuje preterano), ali takodje treba imati na umu da je SSSR postao centar komunizma suprotno misljenju Lenjina, koji je ocekivao sirenje revolucije pre svega u Nemackoj(Roza i Libkneht) gde je industrija bila itekako razvijenija nego u pretezno agrarnom Sovjetskom Savezu.

Link to comment
Ono, to ne obara Andurilov argument, posto je ta pobeda o kojoj pricas postignuta na bazi potpuno bezobzirnog zrtvovanja sopstvenog naroda od strane JVS.
Dok bi u suprotnom, da su poraženi, bili zavijeni u svilu i kadifu.
Link to comment
Dok bi u suprotnom, da su poraženi, bili zavijeni u svilu i kadifu.
Pa, naravno, cilj opravdava svako sredstvo, posebno u forumskim lupeta raspravama.U stvari, zanimljivo je kako ljudi koji uzasno ozbiljno shvataju politiku i istoriju izgleda nemaju shlif nizasta drugo. I to nesto govori.Over & out.
Link to comment

Nije da nemam šta da kažem povodom Staljina&Hitlera, ali nas to ponovo odvalači na wwii, javio sam se zbog toga što Ruse ne smatram 'neprijateljima civilizacije', njihova dostignuća u nauci i umetnosti ne govore u prilog te teze.

Link to comment
Nije da nemam šta da kažem povodom Staljina&Hitlera, ali nas to ponovo odvalači na wwii, javio sam se zbog toga što Ruse ne smatram 'neprijateljima civilizacije', njihova dostignuća u nauci i umetnosti ne govore u prilog te teze.
Pa za pocetak da se ponovo procita sta sam napisao jer sam napravio jasnu distinkciju izmedju ruske vlasti i naroda/gradjana/stvaralaca. Iz Rusije u smislu politickih struktura, institucija, politicke tradicije, politicke kulture, vladavine prava ili zakona nikad nije stiglo nista znacajnije na sta bi se evropske zemlje mogle ugledati sada i u proslosti. Uvek su kaskali za vremenom i civilizacijom. Porediti to sa Britanijom, kolevkom demokratsko-soc-liberalne tradicije je smesno. To sto je Staljin pobedio Hitlera je pre svega rezultat ogromnih ljudskih i materijalnih resursa koji se tamo konstantno rasipaju i zrtvuju a ne nekakav rezultat pobede civilizacije.
Link to comment

kako je po tvom misljenju trebalo pobediti vojnu silu od milion ljudi, poslatu da po cenu zivota zauzme Staljingrad? ako moze bez demagogije, suva taktika pliz

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...