Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ma nisam znao da se radi o istom govoru posto sam prvi put to gledao na televiziji. predhodno sam imao prilike sam da procitam neke delove. tek sam ukapirao kada sam nasao na internetu.ne znam kakve veze ima to sto je covek mrtva?! lepo je podsetiti se, zar ne?

Link to comment
ne znam kakve veze ima to sto je covek mrtva?! lepo je podsetiti se, zar ne?
Ako ti je stalo do lepog govora 1 nobelovca, u redu. Ako ti je stalo da cujes sta ima novo u americkoj spoljnoj politici, covek koji je umro pre nego sto je sadasnji predsednik stupio na vlast bas i nije najfriskiji izvor vesti.
Link to comment
Think tank određuje novu ulogu? :lol: Ne bih rekao, malo si se zabunio, oni manje određuju od Šapera, mada im je funkcija slična.A tzv. novinar ju nije pitao jer u jednom ekspoze-intervjuu nema zadaću postavljati glupa pitanja.
To je zaista lepo sa tvoje strane, što veruješ u to da postoje neki komiteti koji garant ništa ne odlučuju i koje niko ništa ne pita. Mene samo zanima otkud onda raznorazne preporuke raznoraznih komiteta stalno bivaju pretvorene u novu politiku delovanja. Naročito kada se radi o NATO-u, jer to onda znači da ili nipodaštavaš demokratske mehanizme <_< ili jednostavno ne poštuješ principe odlučivanja u etabliranim demokracijama angry.gif Inače, genijalan joj je bio i seksizam, koji je sve kulje™ plasirati bez ikakvih dodataka, u vezi sa time kako su "društva stabilnija i sposobnija da se nose sa rešenjima konflikata kada žene imaju političku i ekonomsku vlast". Dok bih se mogao složiti da je situacija kada žene imaju političku i ekonomsku vlast indikator stabilnijeg i naprednijeg društva, ni u ludilu mi ne može biti jasno otkud sad to može biti garant da će nekakvo društvo moći da se jače™ nosi sa određenim konfliktom.
Link to comment
To je zaista lepo sa tvoje strane, što veruješ u to da postoje neki komiteti koji garant ništa ne odlučuju i koje niko ništa ne pita. Mene samo zanima otkud onda raznorazne preporuke raznoraznih komiteta stalno bivaju pretvorene u novu politiku delovanja. Naročito kada se radi o NATO-u, jer to onda znači da ili nipodaštavaš demokratske mehanizme <_< ili jednostavno ne poštuješ principe odlučivanja u etabliranim demokracijama angry.gif Inače, genijalan joj je bio i seksizam, koji je sve kulje™ plasirati bez ikakvih dodataka, u vezi sa time kako su "društva stabilnija i sposobnija da se nose sa rešenjima konflikata kada žene imaju političku i ekonomsku vlast". Dok bih se mogao složiti da je situacija kada žene imaju političku i ekonomsku vlast indikator stabilnijeg i naprednijeg društva, ni u ludilu mi ne može biti jasno otkud sad to može biti garant da će nekakvo društvo moći da se jače™ nosi sa određenim konfliktom.
Crnci ne mogu biti rasisti, zene ne mogu biti sovinsti. Kad ce te shvatiti?
Link to comment
To je zaista lepo sa tvoje strane, što veruješ u to da postoje neki komiteti koji garant ništa ne odlučuju i koje niko ništa ne pita. Mene samo zanima otkud onda raznorazne preporuke raznoraznih komiteta stalno bivaju pretvorene u novu politiku delovanja. Naročito kada se radi o NATO-u, jer to onda znači da ili nipodaštavaš demokratske mehanizme <_< ili jednostavno ne poštuješ principe odlučivanja u etabliranim demokracijama angry.gif
Koje to demokracije ne funkcioniraju tako da neki komiteti concontiraju neke papire, zatim ministri uzmu tu musaku u razmatranje, eventualno je izmjene i usvoje 'koncepte', 'strategije' i 'programe' koji su ionako samo za to da se objese na zid, jer se uvijek na kraju odlučuje od slučaja do slučaja.Hihihi, nemoj mi prodavati cutsy bedastoće pod ozbiljne argumente.
Link to comment
Koje to demokracije ne funkcioniraju tako da neki komiteti concontiraju neke papire, zatim ministri uzmu tu musaku u razmatranje, eventualno je izmjene i usvoje 'koncepte', 'strategije' i 'programe' koji su ionako samo za to da se objese na zid, jer se uvijek na kraju odlučuje od slučaja do slučaja.Hihihi, nemoj mi prodavati cutsy bedastoće pod ozbiljne argumente.
Možda nisi obavešten, radi se o vojnoj alijansi u kojoj dominira uticaj SAD, a ne o demokratiji. Kada biraju gde će da usmere rakete, a gde da rasporede pešadiju i tenkove, vrlo je bitno šta će im kojekakvi komiteti preporučiti, a šta će ministri i ostali usvojiti. Ne raspravlja se o odlaganju đubreta i povećavanju akciza sa 1,2 na 1,4%. Ono što je problematično jeste što će ti ministri UVEK raspravljati oko onoga što je na stolu, a ne onoga što nije. Što će reći, kada im se podnese taj strateški podnesak™, on će možda i doživeti koju izmenu, ali će suština budućih dešavanja izvirati iz suštine predloga. Ako oni tu odrede da "Energy Security" predstavlja izazov narednog milenijuma, zemlje bogate naftom, rudama, pa i pijaćom vodom mogu da beru kožu na šiljak. Tebe to kao licemera ne zanima, to je jasno i već toliko puta ponovljeno, ali dozvoli da nije svakome prijatno gledati kako se nakon decenije najstrašnijih sanckija šalju stotine hiljada vojnika da ispeglaju neku zemlju pod izgovorom ratosiljanja diktature, sprečavanja razvoja oružja za masovno uništenje i uvođenja demokratskog poretka umesto totalitarnog režima, da bi se potom vratili u svoje baze u Saudijskoj Arabiji, mestu demokratije, ravnomerne raspodele bogatstava, gde se za sitan kriminal gotovo i ne seku delovi tela dok siroti šeici ne znaju šta će od silne besparice, do koje je došlo njihovom sposobnošću za biznis, a nikako nasleđem i totalitarnim poretkom koji čuva njihovo mesto u strukturama društva. Edited by Filipenko
Link to comment

Saudijska Arabija je mjesto stabilnosti i stožer mirnoće Arapskog poluotoka. I mjesto gdje normalan musliman može otići na hadž. -_- Žao mi je što ti suverenost tog mjesta gdje vlada zakon i red nipodaštavaš u usporedbi sa suverenošću mjesata gdje vladaše Saddam i Mulla Omar. :(Al daj ono, ne kužim te, jedine zemlje koju je NATO peglao su bili i ostali Republika Srpska i vaše malenkosti. :wicked: Irak je čisto američka igra, ISAF je u Afghanistanu karikatura prema američkoj afghanskoj ekspediciji, mada se i u njemu gine. Rezervne čizme za manje vatrena mjesta.Kad bi NATO bio taj veliki opasni bauk kakvim ga opisuješ, peglao bi recimo Somaliju. Ili Siriju, ili Sudan.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Dakle, NATO je samo beznačajna organizacija gde se gubi vreme, služi za zapošljavanje istrošenih političara i ne donosi nikakve bitne odluke, te je stoga potpuno nebitno da li mu, ko i kakvu strategiju kreira? Naravno, nisam ni sumnjao.

Link to comment

Naravno da je to 1 potpuno benigna i bezopasna organizacija prepuna dokonih nesposobnjakovića. Toliko su glupi da koriste kasetne bombe za napade na poletno-sletne staze (vrlo učinkovito za tu svrhu), a i tada promaše za 10 kilometara. Toliko su bez uticaja i autoriteta da im sopstvene kasetne bombe otkazuju poslušnost i aktiviraju se na mestima i datumima koji nisu za to predviđeni. Nije čudo da preporuke njihovih komiteta niko ne uzima za ozbiljno.

Link to comment
Dakle, NATO je samo beznačajna organizacija gde se gubi vreme, služi za zapošljavanje istrošenih političara i ne donosi nikakve bitne odluke, te je stoga potpuno nebitno da li mu, ko i kakvu strategiju kreira? Naravno, nisam ni sumnjao.
Konačno si shvatio. Ali puno je bolje biti u njemu nego izvan njega. Ko neki prestižni klub.
Link to comment
Saudijska Arabija je mjesto stabilnosti i stožer mirnoće Arapskog poluotoka.
То је лонац на притисак који је неко заборавио на рингли подешеној на максимум.Када то буде пукло питање је колико ће уопште остати од тог арапског полуострва?
Link to comment
Konačno si shvatio. Ali puno je bolje biti u njemu nego izvan njega. Ko neki prestižni klub.
Teodor Ruzvelt, cini mi se: 'kakav je da je, bolje je da bude sa nama u satoru i pisa napolje, nego da je vani pa da nam pisa u sator'...
Link to comment
Teodor Ruzvelt, cini mi se: 'kakav je da je, bolje je da bude sa nama u satoru i pisa napolje, nego da je vani pa da nam pisa u sator'...
Teddyjeve poznate izreke su aksiomi vanjske politike.
Link to comment

BBCSerbian:Berluskoni: ranjen i jači nego ikadViše listova se danas osvrće na šokantnu kulminaciju loše godine za italijanskog premijera Silvija Berluskonija.Sandej Tajms prenosi obećanje Berluskonija, koji se oporavlja od povreda - slomljenog nosa i dva slomljena zuba - zadobijenih u nedavnom napadu jednog inženjera s istorijom mentalnie bolesti, da će se vratiti na javnu pozornicu na Badnje veče, uprkos apelima i molbama ćerke Marine da se na neko vreme povuče iz političkog života.Sandej Telegraf ukazuje na zabrinjavajuću sličnost ovog incidenta sa nezgodom koju je pretrpeo jedan njegov neslavni prethodnik, koji je takođe želeo da stvori jaku Italiju, a pojavio se u javnosti zavijenog nosa nakon sličnog napada - reč je o Benitu Musoliniju.Musolini je uspeo da iskoristi ovaj napad u svoju korist, predstavivši sebe kao jakog čoveka od principa koji je kao takav meta napada ludaka i ekstremista.Upravo ovu taktiku počeli su da primenjuju i njegovi simpatizeri i partijske kolege, koji pokušavaju da ga predstave kao gordu žrtvu politički motivisane kampanje mržnje, pišu Telegraf i Obzerver.Berluskoni, poznat po sujeti i plastičnim operacijama, veoma je uzdrman činjeicom da su posledice napada vidljive, ali je sad, paradoksalno, jači nego ikad, a na kraju godine ispunjene skandalima za koje je sam odgovoran, slika koja će najviše ostati u sećanju je njegovo okrvavljeno lice, piše Telegraf.Obzerver dodaje da je Bersluskoni, zahvaljujući napadu, uspeo čak da podeli opoziciju svojim pozivom na saradnju - neki strahuju da će se, ako odbiju taj poziv, italijanska javnost iz saosećanja prema Berluskoniju okrenuti protiv njih, dok druge pak brine da bi prihvatanje saradnje podrazumevalo odricanje od nekih važnih principa.

Link to comment

Sakasvili na brzinu naredio rusenje spomenika iz WWII sa bolidskim objasnjenjem. Zahvaljujuci merama bezbednosti pri rusenju poginuli majka i cerkahttp://www.politika.rs/rubrike/Svet/Devojc...mcenjem.sr.htmlДевојчица жртва борбе са историјским памћењемМосква, 20. децембра – Бројним жртвама Другог светског рата у чију је част подигнут Меморијал славе у грузијском граду Кутаиси, јуче су се придружиле још две – осмогодишња девојчица и њена мајка које су биле сувише близу у тренутку кад је споменик срушен.Одлуку о рушењу донео је грузијски председник Сакашвили образлажући је потребом да се на том месту подигне нова зграда за Грузијски парламент. Рушење је било предвиђено за 21. децембар, рођендан Михаила Сакашвилија и Јосифа Стаљина, али готово једнодушна реакција јавности – потомака изгинулих у рату, као и комплетне опозиције која је поново добила прилику да се уједини против Сакашвилија, натерала га је да убрза реализацију своје идеје.Иако је Министарство иностраних послова изјавило да „поштује жртве Другог светског рата”, и да није реч ни о каквом рушењу, већ о „обнови” споменика који је „веома пострадао деведесетих година, у периоду кад су се у Грузији одвијали догађаји које је инспирисала Русија (мисли се на ратове са Абхазијом и Јужном Осетијом), па је зато неопходно обавити одређене обнове”, споменик је срушен јуче, на брзину и очигледно без поштовања правила безбедности, што је додатно узнемирило грузијску јавност.Михаил Сакашвили вратио се зато хитно из Копенхагена, сменио губернатора области и наредио истрагу, али га то није ослободило одговорности у очима сународника – грузијска опозиција обећала је масовне протесте, а рушење споменика назвала „актом вандализма и пљувањем на душу свих ветерана рата, не само Грузије”.Лидер опозиционог покрета „Бели” Тимур Шашиашвили изјавио је да се „парламент у Кутаиси гради на крви не само бораца него и малолетне деце”.Овај поступак грузијских власти изазвао је бурну реакцију и у Русији где је неколико омладинских организација и покрета протестовало испред грузијске амбасаде у Москви. Руско министарство иностраних послова назвало је рушење меморијала „актом државног вандализма који вређа осећања сваког цивилизованог човека”. У саопштењу које је објављено на сајту Министарства каже се да је тиме „бачен изазов светској јавности која је само дан раније у Резолуцији Генералне скупштине УН изразила забринутост због покушаја скрнављења или рушења споменика подигнутих онима који су се борили против нацизма у Другом светском рату”.Константин Косачов, председник Комисије за међународне односе Државне думе Русије рекао је да је рушење споменика провокација равна проглашењу Стјепана Бандере херојем Украјине. Реаговали су и Министарство одбране и Дума.Министарство иностраних послова Грузије назвало је став Москве „прљавом навиком” да се стално меша у унутрашње ствари других држава.Рушење меморијала у граду Кутаиси није први случај уништавања сећања на победнике у Другом светском рату у државама насталим од република СССР-а. Веома бурну реакцију изазвало је својевремено (2007) рушење Бронзаног војника у Талину што је довело до избијања масовних нереда и сукоба са полицијом због чега је било ухапшено више од хиљаду људи, а један човек је погинуо.У Летонији је предложено да се донесе закон који дозвољава преношење или демонтирање споменика ослободиоцима од фашизма, а у Литванији се води борба за демонтирање меморијалног комплекса совјетским војницима у Виљнусу. У Ташкенту је у новембру демонтиран споменик Заштитнику отаџбине, у Украјини су скинуте звезде на Монументу славе и споменику Првој коњичкој дивизији Буђоног...Споменик грађанима Грузије изгинулим у Великом отаџбинском рату подигнут је 1980. године. У рату је учествовало 700 хиљада војника из ове совјетске републике и готово половина се није вратила кући.67A3CE9C-E8B9-46E7-9A89-DABC10C13B7B_w527_s.jpgsponmenik1.jpg

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...