Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Izraelska vojska trgovala organimadesk - 21. decembar 2009. u 14.48Izraelska vojska je priznala u nedelju da su njeni forenzičari do pre deset godina uzimali organe tela mrtvih Izraelaca, Palestinaca i stranaca, bez pristanka i znanja njihovih porodica, prenosi Asošijeted pres.Nakon što je izraelski Kanal 2 emitovao priznanje doktora Jehude Hisa, nekadašnjeg šefa vojnog forenzičkog instituta Abu Kabir o šokantnoj praksi, vojska je izdala saopštenje u kojem navodi da su „takve aktivnosti prestale pre deset godina i više se ne događaju”.Izraelski TV kanal u dokumentarnoj emisiji je naveo da su uzimani koža, rožnjače, srčani zalisci i kosti.Rožnjača je bila korišćena za transplantaciju u civilne svrhe, a koža je išla u vojnu banku kože za tretiranje žrtava s opekotinama.Rečeno je da su osobe sa kojih su izimani organi umrle zbog bolesti, nesreća, ali i u palestinsko-izraelskim sukobima.„Zalepili bismo im kapke, a žrtvama za koje smo znali da će im porodice otvarati oči, to nismo radili. Uzimali smo kožu s leđa”, rekao je His na snimcima koje je 2000. snimila američki antropolog i ekspert za pitanja ilegalne prodaje organa Nansi Šeper-Hjudžs.Ona je odlučila da objavi snimke posle toliko godina zbog članka u švedskom tabloidu Aftonbladet koji je digao prašinu i izazvao diplomatske tenzije između Izraela i Švedske.Novinar Donald Bostrom u avgustu je izneo optužbe palestinskih porodica da su izraelski vojnici ubijali Palestince zbog organa.Palestinci, sa kojima je Bostrom razgovarao na svom putovanju po Zapadnoj obali, tvrdili su da su „organi ukradeni iz njihovih mrtvih sinova” i da su dobijali njihova tela „ispražnjena i sašivena od trbuha do grla”.Izrael je te optužbe oštro demantovao i tražio da švedska vlada osudi članak koji su jevrejske organizacije nazvale antisemitskim.I neki mediji u Švedskoj su tabloid prozvali zbog antisemitizma, ali vlada nije, jer švedski zakoni zabranjuju osudu novinskih članaka.Mediji su ocenili da bi to bilo uplitanje u slobodu izražavanja, a Aftonbladet je oslobođen tužbi koje je dobio.„To što se događalo na institutu je dovoljno loše, ali nije samo obuhvatalo Palestince. Simbolika u skidanju kože sa neprijatelja i korišćenja za vlastite vojnike - je nešto nad čim se treba zamisliti”, rekla je Nansi Šeper-Hjudžs o razlozima objavljivanja snimaka.Forenzičar His naglasio je u intervjuu da institut nije prodavao organe na crnom tržištu.Agencija navodi da je on 2004. godine smenjen, ali nije optužen. (FoNet)

Link to comment

Сакашвили је један од већих билмеза у последње време. Тежак идиот сваке године успе да надмаши себе. И увек звера унезверено као манијак, што и јесте.

Link to comment
Сакашвили је један од већих билмеза у последње време. Тежак идиот сваке године успе да надмаши себе. И увек звера унезверено као манијак, што и јесте.
Nemoj tako, Sakashvili je svetionik demokratije i ljudskih prava u tami nove Ruske imperije. Svi smo mi Gruzini! :D
Link to comment

Ој кукавно кинество угашено. :(

Prvi gej kafić u KiniNakon tronedeljnog odlaganja, prvi gej kafić u Kini uz odobrenje države otvoren je u turističkom gradu Dali, u južnoj provinciji Junan.

Kako izveštava agencija Sinhua, svečanom otvaranju lokala prisustvovalo je sedamdesetak osoba, uglavnom homoseksualaca među kojima je bilo i desetak gostiju iz drugih kineskih gradova. Vlasnik kafića, Džang Đianbo (36), precizirao je da će kafić raditi na "promociji i unapređenju svesti o sidi" i da će klijentima besplatno biti distribuirani prezervativi. Lokal će biti otvoren do ponoći, sedam dana u nedelji, a cene pića veoma pristupačne, kazao je Džang koji je istovremeno i direktor dermatološkog odeljenja u bolnici u Daliju kao i osnivač lokalnog Udruženja za prevenciju side. U Kini je homoseksualnost predstavljala krivično delo sve do 1997. godine, a do 2001. je tretirana kao mentalna bolest. Od pre par godina, u velikim gradovima kao što su Peking, Šangaj, Guangdžu i Šendžen, postoje sastajališta i vebsajtovi za homoseksualce koje posećuju na desetine hiljada osoba. Prema pisanju lista "Čajna dejli", u Kini ima oko 30 miliona deklarisanih homoseksualaca.

Link to comment
Izrael je te optužbe oštro demantovao i tražio da švedska vlada osudi članak koji su jevrejske organizacije nazvale antisemitskim.
Stara izraelska priča- ako Ti neko smeta, prigovara, prilepi mu par egzodusa i Aušvica... Kao kad neko pri priči o Kosovu postavi retoričko pitanje, a Uki uleti sa templejtom:Zato što je srpska država od okupacije 1912. na Kosovu vršila genocid nad albanskim stanovništvom... Edited by zorglub
Link to comment
Porodica pobijena zbog osvete23. decembar 2009. | 08:45 | Izvor: B92Meksiko Siti -- Nekoliko napadača je pobilo celu porodicu meksičkog marinca koji je zaslužan za likvidaciju jednog od najtraženijih narkobosova Artura Beltrana Leive.
VestUzas... :(Sta sada meksicka drzava da ucini, kako da odgovori adekvatno na ovo zverstvo, kao i da onemoguci slicna u buducnosti?Kada bi se vec jednom potamanila ta narko-gamad, ovaj svet bi bio mnogo lepse mesto...
Link to comment
Stara izraelska priča- ako Ti neko smeta, prigovara, prilepi mu par egzodusa i Aušvica... Kao kad neko pri priči o Kosovu postavi retoričko pitanje, a Uki uleti sa templejtom:Zato što je srpska država od okupacije 1912. na Kosovu vršila genocid nad albanskim stanovništvom...
pa da osim sto nikakva mogucnost poredjenja izmedju pitanja antisemitizma i statusa kosova ne postoji.ovaj svedski tekst pomalo evocira divno vreme prica o jevrejima koji kradu hriscansku decu kako bi im cedili krv. meni je milije da razlicite jevrejske organizacije skacu na ovakve price nego da se takvo nesto ponovo zapati.
Link to comment

Ja bih se složio u kritici 1 Filipenka, najviše zbog toga što bi primenom metode koju je ilustrovao moglo slučajno doći i do žrtava kod onih koji su došli da obave pošten posao. Stoga bih, u najboljoj tradiciji zapadnog humanizma i renesanse(za one sa prave strane, razume se) i poštovanja zero-casualty doktrine, na objektima ovih narko-klanova ipak primenio malo drugačiju taktiku, a po posledicama po zlikovce, veoma sličnu:

Link to comment

Moram da kažem da mi sve više idu na polni organ ti predlozi kako država treba da odlučno zamane rukom, lupi u sto i poubija sve to redom, uključujući i potomke, jer eto, do sada smo se tu nešto smarali sa ljudskopravizmom pa su stvari takve kakve jesu, tj dogorelo je do nokata.Kriminalci upravljaju državom kada je država slaba da se odupre kriminalu. Umesto da od takve slabe države tražite da nekakvim radikalnim mehanizmima potamani sve te narko dilere, zapitajte se u čemu leže razlozi za slabu državu koja nije u stanju da garantuje bezbednost i život pripadnika sopstvene policije i njihovih porodica. Mislim, ako već razmišljate šta treba uraditi, za trenutak se zamislite nad činjenicom da te zahteve upućujete državi koja već ne čini ono što joj je obaveza. Znam da je u odsustvu jakih institucija najlakše pokrenuti argument "čvrste ruke" uz "nije ta demokratija baš za svakoga" logiku, ali dajmo se urazumiti malo i skapirati da bi država jednako kapitulirala i kada bi protiv te bagde pokušala da se obračuna nekim čvrstorukaškim metodama. Zbog javašluka unutar institucija i visoke korumpiranosti na svakom spratu u državnoj hijerarhiji.A i neki nevini ljudi bi stradali, al ko njih jebe. <_<

Link to comment
Mislim, ako već razmišljate šta treba uraditi, za trenutak se zamislite nad činjenicom da te zahteve upućujete državi koja već ne čini ono što joj je obaveza. Znam da je u odsustvu jakih institucija najlakše pokrenuti argument "čvrste ruke" uz "nije ta demokratija baš za svakoga" logiku,
Ja ne. Ja bih ovo krstio otprilike onako kako su Ameri krstili 9/11-oružani napad na državu. I poveo rat protiv grupe koja je napala oružanim, odnosno vojnim sredstvima. I ovo nije isto kao kad neki huligan ubije policajca na raskrsnici recimo. Ovi ljudi iza sebe imaju bukvalno oružanu vojnu silu, samo što nemaju tenkove i avione. Oni na teritorijama koje kontrološu otvoreno stavljaju državne zakone van snage. Očigledno, ne samo vojno, nego i teroristički odgovaraju na napade protiv sebe. Dakle, protiv njih se ne bori policijskim, nego vojnim sredstvima(ok, malko sam preterao sa napalmom). A ima i druga stvar. Kad kreneš u jednu takvu sveobuhvatnu akciju, malko se povećavaju "stakes", pa je i onima koji su korumpirani i koji ih štite u državnoj administraciji malo teže da nastave da ih štite. Ja sam sto jedan posto za pravnu i pri tom minimalnu državu, ali sa ovim nema kompromisa. To se-fizički uništava. Bilo koja razvijena zapadna država bi to uništila ne do temelja, nego do dva nivoa ispod zemlje. Posebno Amerikanci. I ne samo to. Te zemlje su i postale pravne i za svoje građane(i imigrante) sigurne države zato što su se(samo mnogo ranije) najokrutnije obračunali sa onima koji su mislili da na njihovoj teritoriji mogu otvoreno da prkose državnoj vlasti, posebno ako su to radili iz kriminalnih razloga.
Link to comment
ovaj svedski tekst pomalo evocira divno vreme prica o jevrejima koji kradu hriscansku decu kako bi im cedili krv. meni je milije da razlicite jevrejske organizacije skacu na ovakve price nego da se takvo nesto ponovo zapati.
OK, ne slažemo se. Pitaću te, ipak, da li si sigurno pročitao ceo tekst? Neke čike su se malo koristile tuđim organima, ali to nije strašno imajući u obziru da su istima dede i babe stradali u holokaustu. Taj rezon?
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...