Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ko postavi sebe iznad zakona i ucini se pravno nedodirljivim, na snagu stupaju drugacija pravila ophodjenja prema njemu.
Pa nije ubio nekog [ili mu izbio zube] pa se postavio iznad zakona. Sad valjda svaka osoba u Italiji i sire ima pravo da ga gadja necim jer se "ucinio pravno nedodirljivim"?
Link to comment

Berluskonijevi zakoni koji pomaganje ilegalnim imigrantima, cak i u smislu spasavanja njihovog zivota, tretiraju kao krivicno delo, odnose ljudske zivote. Taj covek Italiju vraca u "olovne godine", ako ne i u Musolinijevo doba, barem ako je suditi po histericnom rasizmu koji je njegova kriminalna klika uvela u javni diskurs. Zaista me ne zanimaju njegov nosic i zubi. I da, posto je sebe stavio iznad zakona, bilo koje sredstvo obracuna sa njim (osim atentata, naravno) je politicki legitimno.

Link to comment
Ostali, inc Vasudeva: veoma sam razocaran.
i ja. ne ide mi u glavu kako berluskonija mozes nazivati "cicom". jebote, dobrodusni cicica izasao da kupi leba i mleko, a obesni mladic ga zvekno ciglom u glavu? kad neko krene da ukida demokratiju i pravnu drzavu, ne samo da je "suvenir" legitiman, nego je i metak. tu godine ne igraju vise nikakvu ulogu.
Link to comment

nego nikada nije kasno za istinu, odgovornost & pomirenje:VANUATU, 14. decembar 2009. (FoNet) - Stanovnici ostrva Vanuatu izvinili su se potomcima dvojice britanskih misionara koje su njihovi preci pojeli pre 170 godina.Tu sudbinu doživeli su Džon Vilijams i Džon Haris, koji su na ostvrima u pacifiku pokrštavali pripadnike paganskih plemena. Kada su stigli na ostvro Eromango, koje je sada u sastavu države Vanuatu, domorici su ih ubili i pojeli.Vilijamsov potomak Čarls Vilijams doputova je na to ostrvo kako bi mu bilo uručeno zvanično izvinjenje zbog tog brutalnog čina. Predstavnici plemena su izjavili da su tim izvinjenjem sa sebe skinuli kletvu.

Link to comment
I da, posto je sebe stavio iznad zakona, bilo koje sredstvo obracuna sa njim (osim atentata, naravno) je politicki legitimno.
Znaci gadjanje u glavu [ili otmica, mucenje npr.] je politicki legitimno [od koga god da je] ali atentat nije [pretpostavljam zbog protivljenja smrtnoj kazni?].
Link to comment
Ma super, na kraju će još i žrtva ispasti, a taman su krenuli da ga ponovo razvlače po sudovima. Ovo će mu samo nabiti popularnost.
Pa u ovom slučaju on jeste žrtva. Neko je dao sebi za pravo da ga udari na ulici.
Link to comment
Pa u ovom slučaju on jeste žrtva. Neko je dao sebi za pravo da ga udari na ulici.
Slažem se. Jel' to što ne volim Tadića znači da treba da ga gađam gipsanom kopijom hrama Svetog Save?
Link to comment

Свако има неког ко му је крив за нешто. Када би свако предузимао мере насиља према сваком ко му је крив за нешто људски род би се деконструисао (то је сада популарна реч, па ето тако). Зато је насиље институционализовано. Чак и државни терор је за нијансу напреднији од анархије (што не значи да се против нпр. државног терора не може деловати, али то дејство није анархија).

Link to comment

Није добро, није добро. Мени се чини да су се ту неки упустили у релативизацију™ принципа. :(

Link to comment

ne znam tebi vasudeva, ali meni je muka i zao mi je (ko god da je) kada vidim nekog oblivenom krvlju i/ili pretucenog. Mozda je to od rata, mozda malo i sa godinama, ali meni je muka.

Link to comment
ne znam tebi vasudeva, ali meni je muka i zao mi je (ko god da je) kada vidim nekog oblivenom krvlju i/ili pretucenog. Mozda je to od rata, mozda malo i sa godinama, ali meni je muka.
jebes ga u pravu si, ponelo me. hiljadu puta vise bih voleo da mu sudi porota razumnih, nego da ga jedan ludak gadja katedralom. a i generalno sam protiv vigilantizma. povlacim svoje ranije izjave.
Link to comment
jebes ga u pravu si, ponelo me. hiljadu puta vise bih voleo da mu sudi porota razumnih, nego da ga jedan ludak gadja katedralom. a i generalno sam protiv vigilantizma. povlacim svoje ranije izjave.
:Hail: Neka ovaj dan ostane upamcen na ovom forumu i u ovom drustvu najmudrijih i najpametnijih.
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...