Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kumse, znaš šta ti je činiti.

ne znam, bilo je gadno pre nego što sam došao. obično ovde promptno prestane, ovoga puta nije

na 10% sam od bg stanja

 

al ne uzimam ništa od lekova i kapi

:huh:

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

obično ovde promptno prestane, ovoga puta nije

Meni je stalo posle nekoliko dana, i održavalo se u Beogradu neko vreme. Ja konstantno prskam one otpušivače, imam taj hronični rinitis, a sad mi je baš pomoglo što sam duže bila. Mislim, preseli se tamo :fantom:

 

Manijaku, moj drug kad se preselio iz Siska u mesto puno drveća, malo i prozračno mesto, dobio astmu :smiley_hail:

Link to comment
  • 1 month later...

Ima li neko sličan on and off odnos s kikirikijem kao ja?

 

Kad ga jedem u zrnu mislim da ću narednih nekoliko sati dušu da ispustim, ne od uobičajenih alergijskih reakcija (crvenilo, otoci ... zato možda i nije pitanje za ovaj topik ali ne znam gde da postujem) već od podrigivanja i gorušice, a kad jedem kikiriki puter (u čijem je sastavu samo kikiriki bez soja mleka ili neke hemije) baš ništa.

 

Druga orašasta i zrnasta hrana mi ne smeta.

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, centrifuga said:

Ima li neko sličan on and off odnos s kikirikijem kao ja?

 

Kad ga jedem u zrnu mislim da ću narednih nekoliko sati dušu da ispustim, ne od uobičajenih alergijskih reakcija (crvenilo, otoci ... zato možda i nije pitanje za ovaj topik ali ne znam gde da postujem) već od podrigivanja i gorušice, a kad jedem kikiriki puter (u čijem je sastavu samo kikiriki bez soja mleka ili neke hemije) baš ništa.

 

Druga orašasta i zrnasta hrana mi ne smeta.

Dobijem osip od: kikiriki putera i pečenog kikirikija na meru.

Nemam osip: domaći kikiriki puter i pečeni kikiriki iz kesice.

I tako....

  • +1 1
Link to comment
  • 9 months later...

10ak dana pre nego sto cu napuniti 40 godina evo preporucen mi je Xyzal, vec par godina unazad imam reakcije na sta bi trebalo da je ambrozija (radio sam test, konjske dlake ispale ubedljivi pobednik po procentima, ali i ambrozija detektovana). Vidim da spominjete i Aerius, a mene zanima koji od ta dva je bolji za pocetnika :D

Inace sam se hrabrio da probam ponovo da preguram ovaj period bez uzimanja icega (vitamini-voce ujutru, med uvece), iako je prosle godine bilo prilicno nepodnosljivo, no evo, od pre par dana, nicim izazvano kijanje, nadrazaji unutar nosa...

Edited by lord_s
Link to comment

mene xyzal ni da takne, iako je na papiru jači od Aeriusa, a uz aerius mogu da funkcionišem skoro normalno

 

ove sezone planiram i da izbegavam Nbg koliko god je moguće, to bi trebalo da bude glavna stvar u borbi protiv ambrozije

 

 

Edited by levi
  • +1 2
Link to comment

Jos bih pitao, da li neko uzima (eto Xyzal recimo) odmah po budjenju? Ili se uzima nakon dorucka/obroka?
Pitam iz razloga sto su meni simptomi ubedljivo najgori rano izjutra nakon sto se probudim i u prvih par sati u toku dana

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...