Jump to content

Alergija

cedo

Recommended Posts

I*m with the pilots
1 hour ago, chandra said:

Uh, da, kapiram da bi i kod mene bilo tako. Em stara zgrada, em skrbavo odradjena rekonstrukcija zidova, em jednostruki prozori.

Koliki su tu troskovi za filtere? Jel to ono ko stampac i toner, kupis jeftino stampac, pa onda zlatom placas tonere? Da, i ja sam gledao neke Philipsove.

Svi oni imaju HEPA filter i jos neke, ovaj nas ima tri ukupno. Mislim da paket za menjanje kosta oko 70 evra, kod nekih drugih je i jeftinije.

Elem, ne mogu da nadjem svesku sa testom, moze da se kupi samo test u PDFu za 3 evra, i tu je dakle pokriveno (samo) 7 uredjaja (vide se koji kada se ode na link, i dakle bas taj Dyson je ocenjen kao ne bas super a mislim da je bio najskuplji), ali mislim da nema potrebe, evo izvuceno koja tri su se pokazala kao najbolja sveukupno i za alergicare (cene uredjaja nisu bas uptodate):

Philips AC 2889/10, najbolji za cigarete
Soehnle Connect 500, najbolji po odnosu sta pruza + cena, i ciji filter kosta dosta manje, u momentu kada je radjen test za Filips je bilo oko 70 evra, dok za ovaj 36
Rowenta Connect PU6080, koji nije bas tako dobar za cigarete ali za polen da.

Najlosiji u testu je bio Beurer LR 500.

Oni po pravilu imaju indikatore koji pokazu kada treba da se menjaju filteri, nas nema ni godinu dana i jos uvek nista nije pokazao (a neki prosek je na godinu i po, dve), medjutim mi smo ga notorno akali na pocetku da bismo ubili taj smrad, i posle toga redje, kada bas mnogo zasitim stan kuvanjem, jer nam stan gleda ceo na jednu stranu pa nije lako napraviti promaju. U komentarima na nekom sajtu je stajalo da je covek promenio filtere posle godinu i po, sa bas dosta upotrebe.

• Hvala 1
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• mustang

10

• chandra

9

• ToniAdams

4

• Zdravko

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pa dugo traje, meni recimo pola godine (ako je slucajno ne razbijem), a to znaci 4-5 nedlelja.   Kad je period alergije, znaci kad vec osecam simptome, prsnem uvece i ponekad ujutru (ako se

Mene ubi alergija ove godine. Pre par godina sam po prvi put dobio alergijsku astmu i pio Pronizon da mi prođe. Ove godine se zeznuh i nisam krenuo sa antihistaminicima na vreme, pa sam dva puta morao

Jesi li probala neki onaj uredjaj za preciscavanje vazduha?   By the way, jedan od najboljih (i najjednostavnijih) saveta koje sam dobio glede grinja - kad menjas posteljinu, nikad ne stavlj