Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

1 hour ago, chandra said:

 

Uh, da, kapiram da bi i kod mene bilo tako. Em stara zgrada, em skrbavo odradjena rekonstrukcija zidova, em jednostruki prozori.

 

 

Koliki su tu troskovi za filtere? Jel to ono ko stampac i toner, kupis jeftino stampac, pa onda zlatom placas tonere? Da, i ja sam gledao neke Philipsove.

 

 

Svi oni imaju HEPA filter i jos neke, ovaj nas ima tri ukupno. Mislim da paket za menjanje kosta oko 70 evra, kod nekih drugih je i jeftinije.

 

Elem, ne mogu da nadjem svesku sa testom, moze da se kupi samo test u PDFu za 3 evra, i tu je dakle pokriveno (samo) 7 uredjaja (vide se koji kada se ode na link, i dakle bas taj Dyson je ocenjen kao ne bas super a mislim da je bio najskuplji), ali mislim da nema potrebe, evo izvuceno koja tri su se pokazala kao najbolja sveukupno i za alergicare (cene uredjaja nisu bas uptodate):

 

Philips AC 2889/10, najbolji za cigarete
Soehnle Connect 500, najbolji po odnosu sta pruza + cena, i ciji filter kosta dosta manje, u momentu kada je radjen test za Filips je bilo oko 70 evra, dok za ovaj 36
Rowenta Connect PU6080, koji nije bas tako dobar za cigarete ali za polen da.

Najlosiji u testu je bio Beurer LR 500.

 

Oni po pravilu imaju indikatore koji pokazu kada treba da se menjaju filteri, nas nema ni godinu dana i jos uvek nista nije pokazao (a neki prosek je na godinu i po, dve), medjutim mi smo ga notorno akali na pocetku da bismo ubili taj smrad, i posle toga redje, kada bas mnogo zasitim stan kuvanjem, jer nam stan gleda ceo na jednu stranu pa nije lako napraviti promaju. U komentarima na nekom sajtu je stajalo da je covek promenio filtere posle godinu i po, sa bas dosta upotrebe.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 months later...

ima li neko iskustva sa ovom vakcinom?

 

Quote

Mi pokušavamo da napravimo toleranciju na određen alergen, pa mu, recimo, u rastućim dozama dajemo alergen ambrozije u vodenom rastvoru. Može da se daje sublingvalno, tj, piju se kapi koje pacijent po šemi dobije. Takođe, može se davati i kao injekcija“, kaže profesorka kako će lekar odrediti da li vam više odgovara terapija u vidu kapi ili injekcije.

Doktorka kaže i da oni koji terapiju primaju kao kapi mogu da je prime za najviše dva alergena, recimo za ambroziju i grinje, a oni koji primaju kao vakcinu i za tri alergena.

Ona objašnjava i kako izgleda cela procedura.

„To nije metoda za koju čovek može sam da ode u apoteku i uzme terapiju jer kija, nego mora da je odredi stručnjak. To se radi tako što kod lekara opšte prakse uzmete uput za alergologa na Kliničkom centru Srbije. Tamo vam urade ili kožne probe na inhalacione alergene ili analizu krvi, tj. specifična IgE antitela na inhalacione alergene, a moguće je i jedno i drugo. Mi na osnovu toga vidimo na šta je pacijent osetljiv i onda mu ponudimo terapiju, a jedna od njih je i ta imunoterapija, tj. vakcina protiiv alergije“, kaže doktorka kako i u drugim velikim zdravstvenim centrima u državi stvari slično funkcionišu.

 

https://nova.rs/magazin/zdravlje/vakcina-za-ambroziju-kako-radi-i-gde-se-uzima/

Link to comment
  • 11 months later...
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

:isuse:

 

 

patentiraj to i dobićeš nobela za medicinu, i za ovu i za sledeću godinu

 

Pfff....ja delim za dz i shakom i kapom :D 

I meni je rečeno za med, probala i stvarno radi. Nisam na klaritinu godinama 

 

Mora lokalni med gde se zivi !!!

 

LOOOOKAAAAAKNIIII !

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Aman ljudi, probajte da nadjete nekog ko lokalno pravi med i svaki dan po kasicu i proći će vas alergija na polen, ambroziju itd

Znaš li da je med takođe jak alergen?

Link to comment
4 hours ago, Svemir Zeka said:

Znaš li da je med takođe jak alergen?

 

Ajd opet da ponovim...samo med iz kraja gde zivite, e ako vam je i od toga nije dobro, onda ste stvarno sjebani. 

Sta vas kosta da probate? Kada mene nije mrzelo, 10 godina na claritinu, jos me u početku bas boleo stomak od meda i posle se sve resilo. mrzim lekove, samo kad se bas mora tipa amoxicillin 

 

 

Link to comment
On 24.9.2021. at 18:59, munze said:

mozda malo kasnim sa odgovorom :D, ali imam ja. ta SLIT (sublingual immunotherapy) radi za inhalatorne alergije (u mom slucaju ambrozija i polen) i koristi se pet godina, po semi koji objasni alergolog, ali u sustini inkrementalno povecavas broj kapi na kocki secera ili keksa koju topis pod jezikom, van sezone alergija. meni je dosta bolje bilo vec posle prve godine, a sada posle pete, skoro da nisam alergican.  godisnja doza alergena koje sam uzimao kosta ~80e

Edited by Grunf
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
21 hours ago, Zaboravan said:

Šta sad koji moj prašnik i tučak seje polen... Mene uguši. :sleep:

Strašno. Kalendar alergija kaže da je najverovatnije ambrozija (može biti i kopriva i još nešto treće, ali zaboravih). Poslednja nedelja avgusta i poslednja nedelja marta (breza ili jasen) patnja teška.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam ove godine nešto dobro prošao, pošto imam alergijsku astmu od svoje 4 godine naoružao sam se na vreme sa dva paketa papirnatih maramica ali ništa posebno se nije desilo, jesam slinavio i malo su me svrbele oči ali daleko je to u odnosu na prethodne godine... inače preporuka za ove maramice ispod, ja sam više u fazonu kupujmo domaće i to, ali većina ostalih maramica je užasnog kvaliteta, pa ako trošite veću količinu stvarno toplo preporučujem.

 

soft-sicher-bild2.jpg

 

Edited by igoraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...