Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

upomoooooć 

 

zašto mi laptop nikako ne vidi kindle  ?

 

na kindlu gori ona lampica, ali samo za punjenje, na laptopu nikako da se pojavi :sad:

 

ed.

sve sam restartovala, i laptop i kindle, laptop je ok, vidi sve ostalo 

Edited by dùda
Link to comment

1. Probaj sa drugim kablom za povezivanje (najbolje da koristiš originalni od čitača)

 

2. Probaj na drugim USB portovima na laptopu.

 

3. Probaj na drugom kompjuteru.

 

3. Možda ga vidi samo ne otvara automatski u novom prozoru? (pogledaj ima li ga u windows exploreru)

 

Da li Kindle inače radi normalno?

  • Hvala 1
Link to comment

kindle radi normalno i sve radi normalno, na selu sam, drugi kompjuter nemam, definitivno ga ne očitava

 

hvala ti na pomoći, mislim da neću dalje da se akam sa ovim, poslala sam tu neki knjigu koju sam skinula i koju sam htela da čitam, na kindlov email 

 

eto, snašla sam se nekako

kad se vratim kući, videću šta se dešava, inače je sve normalno radilo sa kompa, ne mogu da se setim da li sam ranije kačila kindle na ovaj laptop

 

 

 

Link to comment

Najvjerovatnije je do kabla, samo nađi neki koji pored punjenja služi i za prenošenje podataka

 

Pozdrav sa klupe u Strahinjića Bana ispod jesenje krošnje s Kindlom u krilu 📖

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 months later...
  • 6 months later...
4 hours ago, pt 2.0 said:

Najpre sam sinoć bila gozba komarcu.

Jedno vreme me je umor od plivanja odvraćao od toga da dignem dupe i sprovedem bloody scenario (a.k.a Mosov razmaz), a takođe mi je bilo u pameti da ostavljanje krvavih fleka po zidovima lepog smeštaja mooožda ne bi bilo blagonaklono dočekano od domaćina kuće.

Kod trećeg ujeda popizdim skroz, bacim kindl, skočim sa kreveta i kao pomahnitala, prsta podignutog uvis, viknem: - Dobro, seronjo mali & gnusni podlače - ili ti ili ja!!!

 

Entuzijazam mi je splasnuo kad sam shvatila da ne vidim dovoljno dobro da bih ga ujurila, ali utom uočim da lepi smeštaj na donjem nivou staklenog stočića ima neke tablete i ono što se uključi u struju protiv komaraca. Nisam to koristila nikad ranije, no, kako sila boga ne moli a bog silu ne voli, iskljucim lampu, ubacim napravicu u struju, odlučim da verujem tehnologiji, i legnem da čitam.

 

Onoga što se potom dešavalo se sećam sa prekidima, i ne sasvim jasno.

Neprimetno je sobu počeo da obuzima neopisiv smrad, prvo u tragovima, a onda sve jače: kombinacija mirisa crkotine, neke hemikalije i izlivanja govnjive kanalizacije… Obuzeo me je nespokoj, pa nervoza (inače sam izuzetno retko nervozna), a onda preplavljujući užas.

 

Kako je moguće da ovako smrdi?!
Otkuda odjednom smrad?
Odakle dolazi?

Kuća izgleda solidno i dobro održavana, kanalizacija radi besprekorno, nisam primetila životinjske leševe u okolini…

Povratiću, muka mi je, magli mi se u glavi… Poslednjim delovima razuma otvaram vrata terase i istrčavam bosonoga na oluju.

 

Stajala sam na kišurdači neko vreme i disala disala disala. Disala.
Potcenjujemo disanje jer ga podrazumevamo. Dišite osvešćeno - ovo bi mogla biti dobra reklama za nekog od onih priučenih psihologa i lajf koučeva.

Kada sam se konačno vratila u sobu, pogled mi je privukla naprava koja je svetlucala kroz crvenu plastiku. Istrgla sam je iz struje, zveknula o pod i smrad je ubrzo nestao.

који имаш киндл?

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

који имаш киндл?

Hm, ne znam. 

Firmwware version Kindle 5.10.3 -to piše u device info.

Dobila sam ga na poklon pre nekoliko godina.

 

@morg - I ja gla sujem za perspic!

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

Hm, ne znam. 

Firmwware version Kindle 5.10.3 -to piše u device info.

Dobila sam ga na poklon pre nekoliko godina.

 

@morg - I ja gla sujem za perspic!

Мислио сам на модел хардвера - пејпрвајт, бејзик, оејзис...

Link to comment

Meni je proletos crkao pw 2 posle 10 godina. Kupio sam polovni oasis sa 3G i najviše memorije. Malo me baterija zeza ali je super. Sad se lozim da narucim sledeće onaj skrajb kada neko bude išao u inostranstvo…

Link to comment
13 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 oasis sa 3G i najviše memorije

 

Ako je to onaj od 32GB, znači da ima 27,2GB iskoristivog prostora.

Na to staje oko 38.000 knjiga. (trideset osam hiljada)

 

Ja u dobroj godini pročitam tridesetak naslova, češće manje od 20 :unsure:, iako u kućnim računarima čeka par hiljada. Rekord mi je 50 i nekoliko, papirnih, kad sam bio mlad. 

 

Zaglavio sam na nekom SF-u već par mjeseci, moram to rješavati.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...