Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jedu mi se rezanci s makom.kako se to pravi? znam, nista nije kao domaci rezanci. da l su to oni sto prodaju koradzijke na pijaci? koliko grama jedna porcija? ne mogu da ocenim, nisam radila s tim rezancima. onda, da l samo zaspem makom i secerom, ili da skuvam mak kao za strudlu? ide neka masnoca u to, maslac, u kojoj fazi?

Link to comment
Isto ko za štrudlu, samo rneš malo više mleka, i onda tako ukuvano preliješ preko rezanaca, pa posle cukriš dodatno ako treba.
fala fala, tako i ja uobicajeno, nekad i ispustim rezance, pa jedem samo kuvani mak, al sam ja intuitivno dosla do tog recepta/resenja.neki sto im je poreklo iz vojvodine konzervativno tvrde da to moze samo sa domacim babinim rezancima i bez ikakvog mleka, samo se zasipa makom i secerom. isto tako i s orasima.
Link to comment
shiitake. sta sa njima? kupujem ih sveze, spremam kao i ostale pecurke, i nikad nemaju onaj intenzivni ukus koji imaju u restoranima.
:unsure: mozda ih mucis previse? probaj kracu termicku obradu.ili moj, u poslednje vreme, omiljeni nacin:2 cena bluka istucas u avanu, dodas prstohvat bibera, 3 kasike mulja, 1 kasiku sezamovog ulja, po kasicicu-dve soja sosa i belog vina i sve lepo izmesas. cele kapice zalijes unutra ovim, da se lepo i ravnomerno natope, malo posolis i rknes u rernu na 180 stepena, oko pola sata (zavisi od velicine). ili jos bolje na gril i njami :)
Link to comment

spravio jogurt corbu, idealno za vrele dane1l jogurta, biber, so(kasicica), mirodjija, celer izrendan na najsitnije, krastavac svez izrendan na malo krupnije, tost ili kubeti s malo belog luka na maslinovom ulju proprziti(tek da uhvate boju). Kubete u tanjir, preko njih "corbu" i stvar resena :)

Link to comment
spravio jogurt corbu, idealno za vrele dane1l jogurta, biber, so(kasicica), mirodjija, celer izrendan na najsitnije, krastavac svez izrendan na malo krupnije, tost ili kubeti s malo belog luka na maslinovom ulju proprziti(tek da uhvate boju). Kubete u tanjir, preko njih "corbu" i stvar resena :)
slicno kao tarator...
Link to comment
Timijan je slican majčinoj dušici, ali je viši i stabljika mu ne puzi po zemlji, nego raste uspravno (do 30 cm); listovi su uži, cvasti nisu tako zbijene i biljka ne raste kod nas divlje, nego se gaji.timijan3.jpg
e pa zbunjuje to sto i na ovoj slici ovo sto je blize puzi, a ponegde i pise da t bas puzi
thymus vulgaris = obican, zbunastithymus citriodorus = puzavica, cvrsto se vezuje za podlogu, odgovara joj suncano i zavetrina
ja imam (naravno) puzajuci i zovem ga timi
gotovo, ajme (ignorisite pesto zalutao u kadar)post-143-12783688782678.jpg
mjau za zalutalog
Link to comment

pa onaj sa morskim plodovima je nazanimljiviji.prvo izdinstas bluk na mulju, dodas malslinke, pa zacine (bosiljak, persun, papar), onda dzoknes smrznute plodove iz maksija na nekolko minuta uz mesanje, pa pelat, pa sunes bela vina da se prokrcka. napravis rizoto po ovoj recepturi: 1. U kipuću vodu stavite kocke za juhu i kuhajte oko 5 minuta. 2. Na ugrijanome maslacu kratko popecite nasjeckani luk i lagano ga pirjajte podlijevajući juhom. 3. Dodajte opranu rižu, kratko je popecite i pirjajte postupno je zalijevajući vrućom juhom uz neprekidno miješanje. 4. Pred kraj pirjanja dodajte vino, Vegetu i šafran, a zatim parmezan.posle stavis da se sjedine sadrzaji 2 serpe, malo prokrckas i zderes.edit: sam sam ovo skarabudzio po zivotinjskom instiktu, ako neko ima predlog il primedbu, pucajte.

Edited by ToniAdams
Link to comment

jesi probao sa sparglama?Vrhove odseces i prokuvas 2 minuta, pa ostavis sa strane, ostatak asparagusa skuvas 10-tak minuta, sa malo vode u kojoj su se kuvali izblendas. Standardno napravis rizoto, pa pred sam kraj umesas ovaj pire. Sklonis s vatre, umesas unutra parmezan, biber i vrhove. Ili prosto napravi neki sa crvenim vinom? Vrlo su yanimljivi na izgled :)1274_MEDIUM.jpga prave se sa svim i svacim, najcesce sa graskom ili vrganjima...

Link to comment
garant sad jede leba i pastete i ylobno™ se smeje grohotom
Ne nego razmisljam da li cu uspeti da stignem na vreme do 1 Vera™, posto neki od nas nedeljom moraju i da rade. Inace jutros sam sebi za dorucak spremio biftek koji sam vece pre strpao u marinadu od mulja i zacinskoga bilja. To sam spakovao u kutijicu sa malo kravljeg sira, 5 maslina i 4 cherry paradajza, i poneo ko covek na posao, zbogom pekaro na kurac te nabijem. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...