Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Molim savet, moje muškatle  na terasi su blizu cvetanja, sve zeleno krenulo da buja ali ali... prošle godine  bilo isto  ali su se pojavile neke zelene gusenice i dok sam shvatila šta jede listove za nekoliko noći su obrstile listove muškatli i krenule na sve ostalo što liči da može da se izgrize. i evo ih opet, pregledam lišće kao lekar sa svih strana , koju uhvatim bacim ali ne mogu da ukačim odakle se stvore  i kako da ih potamanim ( grizu dok su male, za par dana porastu na 2 cm ) postoji li nešto čime mogu da zalivam ako su neke larve u zemlji ili prskam ako su nevidljive na lišću.

Link to comment

Evo krivca 

bJbwAL3.jpeg

Licenide del geranio

Navodno stigao devedesetih iz Afrike u Spaniju i brzinom svetlosti se prosirio Evropom posto nema prirodnih neprijetelja. 

Ja volim muskatle i pokusavala sam godinama na sve moguce nacine da ih zastitim ali bez uspeha. Na kraju sam odustala od njih:sad:

  • Tužno 1
Link to comment

evo procvetale kao lude, u poslednja 2 dana , ćeraću se sa neprijateljima pa kud koji. ( prošle godine posle muškatli pojeli su mi dok sam bila na odmoru i sve ostalo sem ruzmarina) gledam u neki insekticid protiv gusenica za zelenu salatu i ako poludim , dobiće turu toga iako isti nije ni malo naivan . što me sad podseća da pojma nemam šta pojedem u zelenoj salati koju kupim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...