Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 12/03/2017 at 8:49 AM, Moracikus said:

Evo skoro 6 godina od kad uzeh kucu na kredit i dovukao cara do duvara ali u pozitivnom smislu.

Suma sumarum:

Troskovi: cirka 90k u kamatama renoviranjima opstinskim taksama i odrzavanju kuce.

Dobitak: vrijednost nekretnine za 300k visa negi prije 6 godina.

 

Cisti dobitak od 210k uz rentu of 0$

 

Idemo dalje, tj sljedeca je bolja lokacija i veci komad zemlje

 

A sve vreme predstavlja kupovinu kuce 2011-e kao neki ultra rizican poduhvat, i pise da je to bila neka basnoslovna suma. A u stvari kupio kucu za bagatelu. 

Isto kao sto pises za Puket. 

Ti si batice izgubio kredibilitet. Crno na belo.

Edited by noskich
Link to comment
8 hours ago, dragance said:

IoT budalaština? :D 

termin je budalaština, upotreba koncepta nije. Uradili smo projekat (od mnogih drugih) za Rolls Royce, pa njih pitaj da li je budalaština kada trebaš prizemljiti avion zbog servisa motora.

Izvini što ovo pitam, ali me interesuje jer su se oni baš primili na to, kakave su realne šanse da razvoj IoT preporodi ekonomiju jedne zemlje?

Link to comment

Noskich se

1 hour ago, noskich said:

 

A sve vreme predstavlja kupovinu kuce 2011-e kao neki ultra rizican poduhvat, i pise da je to bila neka basnoslovna suma. A u stvari kupio kucu za bagatelu. 

Isto kao sto pises za Puket. 

Ti si batice izgubio kredibilitet. Crno na belo.

Dje sam to napisao cijenu kuce i visinu kredita? Ono sto kvotiras su placene kamate i ostale takse za 6 godina i razlika u cijeni sada i prije. Cisto da da se vidi koliko je glupo bilo ne kuliti nista tada.

Vise podataka dobijas kad kazes koliki ti je rental income i da li ga uopste prijavljujes ATOu

Link to comment

Evo kako to ide sa roditeljima u Australiji, stara majku pred bozic na ulicu. Spremajte se roditelji. I spremajte se deco koja nikada necete imati svoj krov nad glavom u svom zivotu. Na ulicu pod stare dane kada vise niste u stanju da kuluchite i placate rente.

 

 

Edited by noskich
Link to comment

Covek je diskreditovan i uhvacen u lazi crno na belo. Diskusije tu ne moze biti.

To sto on pominje kao opstinsku taksu je oko 2000 godisnje, za sest godina 12 hiljada. Renoviranje je najverovatnije bilo makar pola te cifre to jest 45 hiljada, ali cak i da je bilo samo 15-20 hiljada opet ne menja mnogo stvari. Odrzavanje za 6 godina neka je po hiljadu godisnje znaci 6 hiljada. Sveukupno 63 hiljade. Kamatu je platio 27 hiljada, znaci 3 hiljade po godini. Kamatna stopa neka je bila u proseku 5%. 

Kuca je bila bagatela,, a on je na ovoj temi ispisao desetine, postova u kojima predstavlja kupovinu te kuce kao vrhunski rizik. I meni se ruga sto nisam kupio tada a bio sam na ugovoru sa otkaznim rokom od 2 sata, tek poceo da radim krajem 2010-e, a zena mi radila na crno ispod minimalca.

Edited by noskich
Link to comment

Lupas gluposti kao i obicno.

Imas dobru platu, nosis gajbice 20 sati nedjeljno i izdajes gajbu u QLD 13k godisnje. I pored svega nemas cojones da pozajmis kintu. Debelo si zasluzio 4 sata javnog prevoza batice. Debelo.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...