Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ne mogu da zamislim novog psa (barem ne jos uvek). Jer nijedan drugi nije ON. Evo, jos jedna porcija cmizdrenja.
:(pishem/brishem vec n-tu recenicu i ne znam sta da napishem koliko te razumem i koliko mi je zao. opet, evo mi smo bas zbog toga, vec sad (Idfx ima tek 7 godina) resili da ga kopiramo - mala Angela ga kopira 100%, veselje u kuci je neverovatno a za dve godine - bice i 101 basset u kuci.Ona definitivno nije On ali je slichna i slatka i bem li ga - sve je to zivot...mozemo samo da se trudimo da ljudima koje volimo i zivotinjama damo sto je moguce vise ljubavi dok su tu. a ti si to radila.
Link to comment
mozemo samo da se trudimo da ljudima koje volimo i zivotinjama damo sto je moguce vise ljubavi dok su tu. a ti si to radila.
Otkrila sam nesto novo. Znas da obozavas svog psa srcem i dusom. Ali tek kada ga vise nema shvatis KOLIKO. To upravo bolno prezivljavam. Ne smem slike da gledam. Ali ne mogu da prestanem da mislim.
Link to comment

:(Ja se i danas tako osecam, 5 godina i 2 meseca od kada mi je pas uginuo.:(I potpuno te razumem, cw, moj qale ima svog psa, isto retrivera, ali nijedan, pa ni on, nije i ne moze biti kao moj pas.:(

Link to comment

Danas sam, posle 7 meseci imanja kera, skontao da imam Aljaskog Malamuta a ne Sibirskog Haskija. Ono je tele. Maltretira mi oca i majku. Glup je ko kurac i non-stop je kao da ga je neko ukljucio u struju. PRESLADAK JE! Ne znamo sta da radimo, non stop bezi. Brz je ko munja i NIKADA mu ne nestaje snage. Danas je vezan jer ce ga ubiti lovci ako opet zbrise ka sumi. Nadam se da ce videti nije vuk jer je velik ko dva vuka.

Link to comment
Danas sam, posle 7 meseci imanja kera, skontao da imam Aljaskog Malamuta a ne Sibirskog Haskija. Ono je tele. Maltretira mi oca i majku. Glup je ko kurac i non-stop je kao da ga je neko ukljucio u struju. PRESLADAK JE! Ne znamo sta da radimo, non stop bezi. Brz je ko munja i NIKADA mu ne nestaje snage. Danas je vezan jer ce ga ubiti lovci ako opet zbrise ka sumi. Nadam se da ce videti nije vuk jer je velik ko dva vuka.
Sliku, empej, sliku na sunce. hoćemo i mi da vidimo!
Link to comment
Danas sam, posle 7 meseci imanja kera, skontao da imam Aljaskog Malamuta a ne Sibirskog Haskija. Ono je tele. Maltretira mi oca i majku. Glup je ko kurac i non-stop je kao da ga je neko ukljucio u struju. PRESLADAK JE! Ne znamo sta da radimo, non stop bezi. Brz je ko munja i NIKADA mu ne nestaje snage. Danas je vezan jer ce ga ubiti lovci ako opet zbrise ka sumi. Nadam se da ce videti nije vuk jer je velik ko dva vuka.
Pazi da ti dam prijateljski savet - radi sve sto mozes da ga drzis podalje od lovista. Lovci imaju odvratan obicaj da ubiju pse u lovistu kao stetocine i lutalice, tako da nije bitno da li ce shvatiti da nije vuk, njima je dovoljno da nije lovacki pas da bi ga ubili. Ozbiljno ti ovo kazem.Inace sam bas u nekoj emisiji video nekog Novosadjanina kako resava problem sa haskijima i nenormalnom kolicinom energije koju imaju - veze ih za bicikl (kao na severu sto ih vezu za sanke) i tera ih da ga vuku. Svima lepo :)
Link to comment

ovde je svaki dan lovni dan pa do proleca ni ne idemo u shumu :(nego, mlada gospodjica pishki gde stigne, kad god joj se cefne, po malo, po mnogo. na predvidjeno mesto dodje (ponekad) i popishki se na 10cm poredkad krenem da je izgrdim bezi ili se izvrne na ledja ili sedne pa me gleda kao da sam se ja ispishkila a ne ona...sa idfixom je radilo da se mesta poprskaju dezodoransom/parfemom, njoj to nishta ne smeta..nemam ideju sta da radim. ok, tek je 7 dana sa nama ali mnogo je pametna, sigurno zna sta bi trebalo da radi ali nece.zensko.

Link to comment
nemam ideju sta da radim. ok, tek je 7 dana sa nama ali mnogo je pametna, sigurno zna sta bi trebalo da radi ali nece.zensko.
A malo stimulacije/nagrade kad uradi pravilno pa da ukapira (kad je vec tako pametna zeMka) da joj se isplati? Radite konsekventno pa kom obojci a kom opanci. Nikada (ama nikada!) ne popustaj.
Link to comment
ovde je svaki dan lovni dan pa do proleca ni ne idemo u shumu :(nego, mlada gospodjica pishki gde stigne, kad god joj se cefne, po malo, po mnogo. na predvidjeno mesto dodje (ponekad) i popishki se na 10cm poredkad krenem da je izgrdim bezi ili se izvrne na ledja ili sedne pa me gleda kao da sam se ja ispishkila a ne ona...sa idfixom je radilo da se mesta poprskaju dezodoransom/parfemom, njoj to nishta ne smeta..nemam ideju sta da radim. ok, tek je 7 dana sa nama ali mnogo je pametna, sigurno zna sta bi trebalo da radi ali nece.zensko.
švrća je već mesec i po dana sa nama i 90% piški ili napolju ili u pekarski pleh sa novinama, koji držim u kuhinji pored vrata terase. Pisao sam već, da se taj plitak pekarski pleh sa novinama, ispostavio kao najbolje i najhigijenskije rešenje... Pokrijem novine, sa onim buškastim prekrivačem podova za kupatilo, što se kupuje u sintelonu na metar (100-200kinti metar), da se novine ne rasipaju, a i mokraća, dok je novine ne upiju... Posle novine frknem u kesu za smeće i stavim druge (kradem novine po spratovima kad zafali).I to je to.Ali naše, kuce su male, malo jedu, malo piške i malo kake... ;) Cenim, da ovaj moj recept nije najsretniji, za velike kučiće... :unsure: Znam čoveka, koji je retrivera naučio da nuždu obavlja u tuš kabini ako prigusti a nema šetnje na vidiku... :rolleyes: švrća je za onih 10% iz prve rečenice, opasan po devojačke sobe... Kako koja ode u školu a ostavi svoju sobu otvorenu, malac se ušunja kad niko ne gleda i zapiša tepih... Ništa mnogo, samo malo pišne da se zna da je bio tu... šta ću, kad vidim viknem, ćušneg malo, nabijem mu nos, a onda ga odnesem na pleh... Naravno kad god obavi nuždu u plehu vičemo "Bravo" ko dete kad je kakilo u nošu... :D Sirće koje dodam, dok perem tepih ne pomaže, a stalno zaboravim da kupim ljutu alevu papriku, da sipnem tamo gde zapišava tepih... Sačekaću još mesec dva da nauči valjda, pa ću spakovati sve tepihe na generalno pranje u tepih servisu.Inače švrća je prevelik za 5 meseci i ima 6 kg (Bubi ima 8) i previše je drčan i alav za hranu, tako da moram da dežuram da ne otima hranu Bubiki koja je trpeljiva i pušta ga dajoj uleće u tanjir. Ima lepše krzno od Bubike kad je bila mala, umiljatiji je i mnogo brate nemiran i dosadan... Edited by dare...
Link to comment
Pravo da ti kazem, ja sam protiv te kucne varijante pa makar i 1%. Godinama sam se bakcala sa raznim psima (pseci fanatik) i nikada nije omanulo. Nema psa koji ne moze da se nauci. Samo treba stisnuti zube i biti konsekventan. Pas nikada ne sme da oseti da je u prednosti. Nikada.
Link to comment
Pravo da ti kazem, ja sam protiv te kucne varijante pa makar i 1%. Godinama sam se bakcala sa raznim psima (pseci fanatik) i nikada nije omanulo. Nema psa koji ne moze da se nauci. Samo treba stisnuti zube i biti konsekventan. Pas nikada ne sme da oseti da je u prednosti. Nikada.
To je sve OK ako se pas bar 2-3 puta prošeta ili kad postoji dvorište. U mojoj varijanti je, posle svake šetnje po ovom vremenu potrebno pranje kučeta koje je nisko, dugodlako i dibidus mokro i prljavo. Posle mog pokušaja da držim tempo od 3 izvođenja dnevno, na kraju sam odustao zbog prečestih prehlada i proliva koji su išli uz to... Pojeo ćar, vajdu...Od tada je (sada ih) šetam jednom dnevno, po sat, sat i po, bez povodca, da se izmore, a ostale fiziološke potrebe u 24h obavljaju u ta dva pekarska pleha na terasi ili u kuhinji...što i nije tragično... U komšiluku imam 1 pekinezera i 1 shihtzua koje gazde uopšte ne izvode...Na kraju krajeva ja i nemam prave pse, već dve igračke od psa... ;)Svrca-1.jpg Edited by dare...
Link to comment
Na kraju krajeva ja i nemam prave pse, već dve igračke od psa... ;)
Ti imas dva prava medenjaka! :)Moj je bio veliki. Kad je vreme bilo kisno i blatnjavo onda pred ulazak u kucu sape u lavorce pa peskirom susenje.
Link to comment
Ti imas dva prava medenjaka! :)Moj je bio veliki. Kad je vreme bilo kisno i blatnjavo onda pred ulazak u kucu sape u lavorce pa peskirom susenje.
Znači ja najmanje moram oboje da potopim u škaf za veš do pola pun vodom i to iz po dve vode ako su blatnjavi... E a onda trljanje peškirom, a ako su baš mokri, onda i feniranje i zašuškavanje... Međutim, ako ih stalno feniraš, ili pereš šamponom suši im se koža pa se drapaju i češu i onda naprave rane... Znači mora se naći neka kompromis kombinacija... Oni su niski i dlakavi i tu ona kučeća garderoba ne pomaže...Evo sad mi nešto krljaju i kašlju...Mada su živi, ne kunjaju... Pre nekoliko dana su me čekali nekoliko minuta dok sam bio u radnji posle šetnje po vetru i kišici... Ova starija je izgleda nazebla, drhtala je kad sam izašao, a sutra, prekosutra baš počela da krlja... Sad ih šetam dok je suvo, ali ako bude padala kiša preskočiće šetnju... šta da im radim... <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...