Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Na brzinu me obrlatili zena i klinci, i za 4-5 dana mi stize stene :isuse: Apsolutno nista ne znam o drzanju kucica (u stanu) i sad kao uzimam da citam po internetu sta mi sve treba ...

Čestitam!

Cenim da je rasa neka, čim se raspituješ za ime...

Link to comment

Jel moze na brzinu, sta je najneophodnije da kupim odmah ? Mislim ima toga na netu koliko hoces , ali rekoh mozda da ne kupujem nepotrebne stvari ili jos gore pogresne... Prevashodno mislim na ono™ gde ce pas spavati/odmarati

Link to comment

moja sestra je pre nego što je dovela štene, ljudima od kojih ga je kupila(uzela) odnela neko ćebence, frotir koje je bilo kod njih tih par dana u leglu da pokupi mirise, da smanji šok štenetu od razdvajanja

 

 

bravo geo

:)

Link to comment

to na cemu ce spavati i nije mnogo bitno, privremeno moze i neki jastuk od stolice, staro cebe, svejedno, ako kupujes onda odmah uzmi velicinu kao za odraslog psa

(mesto za korpu je vec teze odrediti  :)  korpa za mog psa je pored mog kreveta)

raspitaj se kod odgajivaca kakve su mu navike sto se hrane tice, ako mu naglo promenis stene moze burno da reaguje , proliv i sl, a to ne zelis

Proveri da li je vakcinisano, ako nije prvo kod veterinara, onda sve drugo

 

u osnovi nije komplikovano

Link to comment

Pre dve nedelje brojno stanje se uvećalo za Vitu, mešanca koga smo uzeli iz društva koje ga je spasilo sa ulice. Ima 5 meseci, pojma nema šta radi, kao ni mi i ovih dana pokazuje naznake pronalaženja zajedničkog jezika sa mačkom Maxom, starosedeocem.

Vita.jpg

Edited by spettacollo
Link to comment

Koliko mi je poznato , ocisceno je od parazita i primio za sad dve vakcine... Sto se tice smestaja, mislio sam da li odmah treba uzimati onaj transportni boks, koji mu je valjda i neka kucica u stanu ili samo tu korpu (ili oboje  :wacko: )

Edited by Geo
Link to comment

moja sestra je pre nego što je dovela štene, ljudima od kojih ga je kupila(uzela) odnela neko ćebence, frotir koje je bilo kod njih tih par dana u leglu da pokupi mirise, da smanji šok štenetu od razdvajanja

 

 

bravo geo

:)

 

ovo je pametno!

 

pošto je u pitanju štene koje će da izraste u malog psa, moj ti je predlog da nabaviš korpu za spavanje-krevet. imaš u pet centru. odredi mesto gde ćeš da ga smestiš, da nije na promaji i na sred puta, a da je dovoljno blizu vas dok spavate. štene je bebica pa će ako ga stavite na drugi kraj stana tokom noći da bude samo i upašeno, i cvili i grebe. stavite ga blizu sebe ali nikako u krevet. kreveti su inače nonono. nabavi posude za hranu i vodu. krpe za brisanje poda ako nije naučeno da ide napolje jer će biti situacija, što od igre i skakanja sa decom, što zato što je štene. ako se dovoljno posvetite, brzi će da se uvede u red što se tiče potty traininga. sve što može da se izgrize diži na vreme. kablove zaštiti, cipele sklanjaj. kupi neku igračku za grickanje i jednu čupavu da mu pravi društvo. voli te ga i pazite, i opraštajte sitne nestašluke jer je mali.

Link to comment

Koliko mi je poznato , ocisceno je od parazita i primio za sad dve vakcine... Sto se tice smestaja, mislio sam da li odmah treba uzimati onaj transportni boks, koji mu je valjda i neka kucica u stanu ili samo tu korpu (ili oboje  :wacko: )

meni to nikad nije trebalo, tako da ne znam

Link to comment

Pre dve nedelje brojno stanje se uvećalo za Vitu, mešanca koga smo uzeli iz društva koje ga je spasilo sa ulice. Ima 5 meseci, pojma nema šta radi, kao ni mi i ovih dana pokazuje naznake pronalaženja zajedničkog jezika sa mačkom Maxom, starosedeocem.

Vita.jpg

:wub:

Link to comment

Pre dve nedelje brojno stanje se uvećalo za Vitu, mešanca koga smo uzeli iz društva koje ga je spasilo sa ulice. Ima 5 meseci, pojma nema šta radi, kao ni mi i ovih dana pokazuje naznake pronalaženja zajedničkog jezika sa mačkom Maxom, starosedeocem.

Vita.jpg

 

:wub: i za vitu i za vas

Link to comment

imam jednu vrlo slicnu zver, kacio sam nekad fotke :)

 

nego

ovde kod mene u kraju ima neko groblje. svako malo neka budala ostavi stence ili jos cesce macice. onda se oni motaju tuda neko vreme izbezumljeni dok verovatno na neki nacin ne uginu

 

nekako covek vremenom donekle ogugla na to, zao mi je svaki put, ali jbg ja ih ne mogu svaki put spasiti

 

malopre po ovom pljusku istrcavam iz busa da se sto pre sklonim od kise, kad u kartonskoj kutiji lezi kerusa sa stencima, ostavio neko, jutros nisu bili tu. oni cvile, ona se trese od hladnoce i kise

ovako usran dan je moralo i to dodatno da mi zgadi

 

nikad mi nece biti jasno na koji nacin razmisljaju ljudi koji ostavljaju te zivotinje i nadam se da nikog od njih necu sresti dok to rade

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...