Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

22 hours ago, banecare1 said:

prvi put otvaram ovu temu jer verovatno ovde ima smisla da napisem kratno  svoje utiske o beogradu nakon preko 3 godine odsustva. 

 

+ tri nedelje sam u srbiji. ocekivao sam goru situaciju sa zagadjenjem 

+ ne osecam negativnu energiju i da je narod u losem raspolozenju. u gradu je vibe kao da je blagostanje, maltene drustvo bez problema. puni lokali i restorani, odlican nivo usluge 

- cene su znacajno skocile. po lokalima je sve mnogo skuplje, u prodavnice nisam nesto zalazio. gradski pervoz je 5 puta skuplji od pekinskog. taksi 2-3 puta. ako u pekingu hodam i vozam biciklo iz zdravstvenih razloga, ovde bi to radio iz finansijskih :D

 

Zagadjenje je plus minus, bilo je bas groznih dana. Poskupljenja su nesto krenula naglo prosle godine. Bio je neki mesec prosle godine kad je bukvalno sve poskupelo 70% u marketima sto se tice hrane. Ja za odecu uglavnom jurim snizenja i to smatram 'normalnom' cenom.
O prevozu ne znam - hvala svevisnjem pa ne moram nigde da idem od kuce.

Edited by Mel
Link to comment
35 minutes ago, Milosh76 said:
6 hours ago, morgana said:
kad su opstinski izbori? ne mogu da izguglam.

Po sili zakona prolece 2024, a moze i ranije ako tako Glavati odluci.

 

aha, tenks. jedva cekam.

Link to comment

Treba sad da fatam taxi iz NBGd za Sremčicu, a noćas sanjam tu vožnju i kako mu taksimetar otkucava 59.000 din, a taksista kaže ne radi nešto kako treba, evo da se nađemo na 40.000 :lolol: A sve je to refleksija realnosti - neko veče sam ufatio jednog od Terazija na ovamo i naplatio mi je 3700 kad je provalio da sam glupi gastarbajter*... Jedna stvar ovde kod taksista (čak i onih dobrih i koji nemaju naštelovane taksimetre) stalno pitaju "gde da idu". Nikad ne znam da li je to trik pitanje, da provale da li znaš grad ili ne, a izbegavao sam da budem bezobrazan i da kažem, brate ja te plaćam da ti voziš, umem i ja da okrećem volan...

 

*Mrzelo me da se svađam, u stvari mi je bilo drago da me nije odveo u neku mračnu uličicu da me izbubeca sa ortacima i uzme mi sve, pošto je izgledao taman pripravan na tako nešto. Naravno, ne zapamtih kompaniju/broj taksija.

Link to comment
21 minutes ago, Indy said:

Treba sad da fatam taxi iz NBGd za Sremčicu, a noćas sanjam tu vožnju i kako mu taksimetar otkucava 59.000 din, a taksista kaže ne radi nešto kako treba, evo da se nađemo na 40.000 :lolol: A sve je to refleksija realnosti - neko veče sam ufatio jednog od Terazija na ovamo i naplatio mi je 3700 kad je provalio da sam glupi gastarbajter*... Jedna stvar ovde kod taksista (čak i onih dobrih i koji nemaju naštelovane taksimetre) stalno pitaju "gde da idu". Nikad ne znam da li je to trik pitanje, da provale da li znaš grad ili ne, a izbegavao sam da budem bezobrazan i da kažem, brate ja te plaćam da ti voziš, umem i ja da okrećem volan...

 

*Mrzelo me da se svađam, u stvari mi je bilo drago da me nije odveo u neku mračnu uličicu da me izbubeca sa ortacima i uzme mi sve, pošto je izgledao taman pripravan na tako nešto. Naravno, ne zapamtih kompaniju/broj taksija.

 

zovi samo pink taxi ili par drugih ako neko ima bolji da preporuci. Ja nesto po inerciji iz starih dana ne sedam u BG taxi recimo/
lux mislim isto vazi za ok u principu.
Za Sremcicu u principu mozes preko Rakovice i Zeleznika, a moze i onon nesto obilazno sad. Evt pogledaj na mapi pa im kazi, tj spremi se unapred ako krenu da filozofiraju. Isto posto je duga voznja ja bih pitala na taxi stanici da mi procene, ne moras da udjes u prvi i prihvatis prvu cenu.

Edited by Mel
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...