Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ideja peticije je da je građanin potpiše pod punom odgovornošću i da to javno učini i da se ne dešava da jedan građanin može da se predstavi kao a.b.

Link to comment

pitanje je bilo šta te sprečava?

 

nemoj, niko to ne traži ni od koga. al ovo što ti pišeš je preseravanje

 

ta takva internet peticija služi kao svojevrsan lakmus, da im je potpiše +100k za par dana to bi im bio znak da imaju potencijal da pokrenu neku  institucionalnutm akciju

šta je već moguće s obzirom na vreme

  • +1 3
Link to comment

@Anonymous

u pravu si

moralo se i moglo ozbiljnije (sto se tice peticije)

 

sa druge strane, ajde da prestanemo prvenstveno da trazimo zamerke i da ucinimo sta mozemo

nema ko drugi umesto nas

uzasno je drustvo u kom zivimo

mene je bas potresla ona fotografija lima 

nije 5 do 12, nego je 12

bespovratno odosmo u kurac po svim pitanjima

 

*odgovaram tebi, a najpre zameram sebi pa onda i svima ostalima

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

@Anonymous

u pravu si

moralo se i moglo ozbiljnije (sto se tice peticije)

 

sa druge strane, ajde da prestanemo prvenstveno da trazimo zamerke i da ucinimo sta mozemo

nema ko drugi umesto nas

uzasno je drustvo u kom zivimo

mene je bas potresla ona fotografija lima 

nije 5 do 12, nego je 12

bespovratno odosmo u kurac po svim pitanjima

 

*odgovaram tebi, a najpre zameram sebi pa onda i svima ostalima

 

Muka ovde je što niko neće ozbiljno tu peticiju uzeti u razmatranje, a što je najgore biće u pravu. A suviše je ozbiljna stvar u pitanju da bi joj se pristupilo ovako slepački.

Link to comment

nisam kums, ali iz mog ugla sta vidim kao proseravanje

 

a) potpisao sam peticiju, ali smatram da internet peticije ne znace mnogo, a i ova je lose odradjena, moralo bi to bolje kao pocetni korak

 

b) tako je moj drugar 99 potpisao milion peticija protiv bombardovanja, pa smo videli efekat

evo ja vam necu potpisati tu beskorisnu internet peticiju iako sam na vasoj strani

kakvo je ovo sranje od peticije moze ko god, koliko god puta da potpise

 

izvini, ali da ovo tvoje je preseravanje

pod a bi bila smislena kritika

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Anonymous said:

 

Muka ovde je što niko neće ozbiljno tu peticiju uzeti u razmatranje, a što je najgore biće u pravu. A suviše je ozbiljna stvar u pitanju da bi joj se pristupilo ovako slepački.

jasno mi je sta ti smeta

 

mislim da i nije ideja da to vidi neko sa one strane pa da ucini nesto

ne bi ova gamad sve i da im se potpise svih 2miliona ili koliko vec ima stanovnika na administrativnoj teritoriji beograda sve sa overenim potpisom

deluje mi da je cilj da se (dodatno) aktvira ova strana, drugacije zvuci kad se kaze imamo 100 000 ili vise potpisa, hajde da im ne dozvolimo i to da rade

neka pokrene i 100 ljudi imalo je neki efekat

tebi nije potreban takav vid promocije, nazalost mnogima jeste 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Ovu peticiju sam potpisao isključivo da bih probao (i uspeo) da stavim ime a, prezime b, mail c.

 

OK nastavite, ali nemojte da se čudite kad efekat toga bude nula.

Link to comment

i sta si time postigao?

pokazao da je lose uradjena?

ok, opet, u pravu si

 

ponavljam, znam dosadan sam, cini mi se da je prvenstvena ideja da se moblise sto vise ljudi

ako ovakva kakva jeste ta peticija pokrene ikoga super

 

fotografije poput one reke lima, bezbroj drugih, onaj snimak t(j)uzne morave od pre neku godinu

takve stvari bi trebalo lepiti, deliti, kaciti svuda

da nas po nekoliko puta dnevno podseca koliko smo mi to zapravo jebeni "patrioti"

sta radimo sami sebi, sta to ostavljamo "nasoj deci"

i to na nivou gde apsolutno sve zavisi od nas

pa mozda i samo mozda dignemo guzice

ako i tad ne, to je nasa mera, za bolje ocigledno nismo

 

mi smo na nivou da se gusimo u sopstvenom smecu, da secemo svako drvo, a sadimo zbunje ili vestacko cvece, pa cak i palme

na vodoizvoristu gradimo stambeno naselje

ako se ovaj grad pokrenuo oko platana (i neka jeste) valjda ce i oko ovih nebrojeno puta bitnijih stvari ako se bude bomardovalo informacijama iz svakog dostupnog ugla

 

razumem da tebi nije potrebno, ali nazalost ogromnoj vecini ocigledno jeste (ukljucujuci mene samog)

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

i sta si time postigao?

pokazao da je lose uradjena?

ok, opet, u pravu si

 

ponavljam, znam dosadan sam, cini mi se da je prvenstvena ideja da se moblise sto vise ljudi

ako ovakva kakva jeste ta peticija pokrene ikoga super

 

Da, loše je je urađena. Nije ideja da se mobiliše što više ljudi na potencionalnom lažiranju (onda me zabole da se protiv njih bunim), upravo suprotno, ideja je da se napravi peticija koja će odražavati pravo stanje stvari.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

Upravo sam potpisao peticiju tako što mi je ime a, prezime b, email adresa c@google.com, prijava prihvaćena, glas više protiv Makiša.

 

ajde da se ne sprdamo sa ozbilnjim stvarima.

Baš si me neprijatno iznenadio sad. Imala sam utisak da si kul, pametan i konstruktivan lik.


Naravno da sve može da se zasere i upropasti. 

Link to comment
Sad ja sam napolju, pa je lako seiriti i pametovati.

Ali za pitanje gradnje oko Makiskih bunara su mozda trebali da se vrate u Skupstinu grada, glasaju protiv i prave cirkus. Politika i bojkot, sve je to OK. Ali za ovaj tip problema koji ne sme da bude ideoloski, nego civilizacijski treba drugacije raditi.
 
Po meni treba da se udruze pravno i da idu na Ustavni sud ako ima elemenata po osnovi zdravlja i opste bezbednosti. A onda da se alarmiraju medjunarodni elementi. Jeste «besmisleno» je, ali sve sto moze treba da se radi.
 
Jbt poigravas se i sa pola saziva Skupstine grada odlucijes o necemu sto moze da igrozi izvor pijace vode dvomilionskog grada. A i ove morone, jebala ih i vlast i pare ko da ne moze da se zida na drugom mestu. Idioti!


Javila se u jednom trenutku ideja da se poslanici "vrate" u skupštinu, pa čak iskoriste mehanizam da mogu da "pozovu goste" gde bi uveli nekog od aktivista i onda da se digne malo veća frka u samoj sali, krajnji rezultat bi bio verovatno isti ali bi valjalo malo zatalasati...
To je nekakao puklo kroz izgovore "ne možemo mi sada da prekidamo bojkot kako na ćef" sa jedne i " nećemo stranke" sa druge strane.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

U vezi ove (a i prošlih) onlajn peticija.
Ima tu više stvari.

Peticije onlajn imaju taj, ajde da ga nazovem "efekat going". Npr. na FB se postuje poziv za događaj/aktivnost koja podrazumeva aktivno "fizičko" prisustvo.
500 ljudi klikne na dugme "going" i onda se na lokaciji pojavi 30 ljudi. Naime masa ljudi misli da je "ispunila nivo angažovanosti kliktanjem na to " dugme ". A onda su ljudi koji su se pojavili, iscimali, prilično razočarani i moguće izgubljeni za sledeće akcije.
Takođe " lakoća postojanja" tih peticija vrlo često za mnoge aktiviste daje vrlo pogrešan utisak da je to dovoljan napor, da to isključuje "rad na terenu", da je to prošlost.
Takođe i kada onlajn peticija zaživi[emoji769] ona u većini slučajeva ne obezbeđuje sigurnu validnost podataka.
U poslednje vreme se takođe pojavio i "problem" gde je par, ajde da tako kažem, organizacija uhvaćeno da su podatke iz peticije koristili za prikupljanje podataka o građanima za buduće kampanje, od kojih neke nisu imale veze sa samim ciljevima i sadržajem peticije.

Ovo su neki aspekti, no zaista, oni recimo mene verovatno neće odvratiti od potpisivanja ovih a i nekih budućih "onlajn peticija"

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 1.1.2021. at 4:45, pbg12345 said:

i sta si time postigao?

pokazao da je lose uradjena?

ok, opet, u pravu si

 

ponavljam, znam dosadan sam, cini mi se da je prvenstvena ideja da se moblise sto vise ljudi

ako ovakva kakva jeste ta peticija pokrene ikoga super

 

fotografije poput one reke lima, bezbroj drugih, onaj snimak t(j)uzne morave od pre neku godinu

takve stvari bi trebalo lepiti, deliti, kaciti svuda

da nas po nekoliko puta dnevno podseca koliko smo mi to zapravo jebeni "patrioti"

sta radimo sami sebi, sta to ostavljamo "nasoj deci"

i to na nivou gde apsolutno sve zavisi od nas

pa mozda i samo mozda dignemo guzice

ako i tad ne, to je nasa mera, za bolje ocigledno nismo

 

mi smo na nivou da se gusimo u sopstvenom smecu, da secemo svako drvo, a sadimo zbunje ili vestacko cvece, pa cak i palme

na vodoizvoristu gradimo stambeno naselje

ako se ovaj grad pokrenuo oko platana (i neka jeste) valjda ce i oko ovih nebrojeno puta bitnijih stvari ako se bude bomardovalo informacijama iz svakog dostupnog ugla

 

razumem da tebi nije potrebno, ali nazalost ogromnoj vecini ocigledno jeste (ukljucujuci mene samog)

 

 

 

Potpisao.

Izvini sto ulecem gde oni to planiraju da prave to na Makisu.Ako vas ja dobro kapiram to je da kazem izmedju obrenovackog puta i Save.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...