Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

o cemu se radi?
prva epizoda je o obozavanju zivotinja i verovanja zena da su rodile iste(nije mi se svidelo), Zlatni Buda je o hodocashcu do Borobudura u Indoneziji i zivotu jendnog monaha, a treca Kalaripajat o drevnoj borilackoj veshtini...ima josh 5 koje nisam josh odgledao...ako te zanima mogu pitati druga odakle je skinuo...
Link to comment
jesam ja jedini koji misli da je zeitgeist ok? :( misim, oduvek su me nervirale teorije zavere i sve sto ima veze sa tom tematikom, ali meni se svidja kad neko sa 0 dolara izazove nekakvu reakciju i privuce toliku paznju. mozda je to zato sto sam se odusevio kad su pustili onaj kratki animirani film kao pozadinu sjajnoj minijaturi georga carlina, uz odgovarajucu muziku.
Naravno da nisi jedini. Najsmešnije (ili možda najžalosnije) je što stvari zaista funkcionišu tako kako je tu rečeno. Problem je, međutim, što je taj sistem takav i takav mora postojati, a pride nisi 100% siguran da je moguće uopšte da iz tako opšte primenjenog sistema proizilaze posledice takvog kalibra. Ako se pokuša van njega, pritisci/sila će te vratiti unutra. Nema izvan. Ako neko i uspe da izađe, propada najstrašnije, kao svojevremeno kada je Haiti prvi izborio slobodu i bio najbogatija kolonija, pa su ga uništili blokadama i pritiscima i danas je najsiromašniji i najgori od svih u okruženju.
prva epizoda je o obozavanju zivotinja i verovanja zena da su rodile iste(nije mi se svidelo), Zlatni Buda je o hodocashcu do Borobudura u Indoneziji i zivotu jendnog monaha, a treca Kalaripajat o drevnoj borilackoj veshtini...ima josh 5 koje nisam josh odgledao...ako te zanima mogu pitati druga odakle je skinuo...
:yawn2:Jedino ako je kojot žensko...
Link to comment

Klasik382px-Hoop_dreamsposter.jpgSad sam neshto preturao po hardu i setio se da ga pomenem. Odgledao sam ga pre par meseci, a sve nakon par godina odlaganja, jer nikako nisam mogao da se nateram da sednem na oko tri sata koliko traje. Big mistake. Film je potpuno neponovljiv, autentichan i na momente shokantan, i do sad nisam chuo da je neko uradio bilo shta slichno. Sve preporuke. Za one koji nisu chuli za film, ako ima takvih, filmska ekipa prati dva klinca koji imaju zelju i ambiciju da postanu profesionalni kosharkashi - i to rade 4 godine, celu srednju shkolu, kroz koje beleze i sve njihove zivotne probleme, porodichne, pa na kraju i probleme celog drushtva.

Link to comment
Moze se naci na izvesnom torrent trackeru.
tnxja sam uglavnom trazio rapidshare linkove, ali nisam mogao da nadjem linkove koji rade.
Link to comment

shutka stvarno odlicna. toliko bizarnih i neobicnih karaktera, a manic ih bez trunke egzibicionizma i moralisanja pusta da ispricaju price. cak i onde gde bi mogao da se vulgarno podsmeva, on bira da bude odmeren i topao. mozda dinamika na momente pada, al dobro, to je vec cepidlacenje - definitivna preporuka.

Link to comment
uh, uvek se setim onog dela sa boxerom
e da, i meni je to najupecatljivije, a kako je to samo suptilno i bez suvisne patetike napravljeno.a zanimljivi su i dzini kao jedan od glavnih motiva i kohezivni element :) Edited by Aleksija
Link to comment

Krenuo serijal Battles BC. Nakon obećavajuće prve epizode Hannibal: The Annihilator, i ovom fucking dokumentarcu je moralo da se desi isto što i Battlestar Galaktici - prešlo se na biblijske bitke i teme u naredne dve epizode - King David: Giant Slayer i Joshua: Epic Slaughter, u kojima se opisuje kako se to David borio protiv Golijata i kako je Džošua zauzeo Jerihon u vreme rata za osvajanje svete zemlje :blink: Vrlo, vrlo maštovito, a pre svega adekvatno za umetnuti između epizoda o Hanibalu i naredne dve o Cezaru i Aleksandru. Dabome, očekujem da će se Aleksandar predstaviti kao superhjuman, a Cezar kao mistični vrač. Šesta epizoda će, garant, biti posvećena armijama Sv. Arhanđela Mihajla u 2. ratu za nebeski presto, završenom pre oko 12k godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...