Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt5275892/  o.j.: made in america 

 

jako jako dobro. 

 

Evo me na pola četvrte, ovo je baš baš dobro. Obožavam ovakve stvari. Nisam imao pojma koliku je on zapravo popularnost imao i koliki je seleb u stvari bio.

 

Inače, verovatno će neko reći da je doc biased ka njegovoj krivici, ali ja već pizdim što se izvukao. Onoliko dokaza vezanih za krv, jbt, onakva istorija njihovih odnosa i ne osude ga, meni tragikomično. 

Edit: sad vidim da si i ti Adame gledao seriju, overiću i nju posle ovog. Za dokumentarac svaka moguća preporuka.

Edited by Mil@n
Link to comment

a izvini, stavio imdb link a nisam objasnio. gledao sam seriju, to sam i zeleo da preporucim.

Ne, ne. Imas seriju American Crime Story o sudjenju Orenthalu

 

K.I.D.A. kako je dobra

Link to comment

Evo me na pola četvrte, ovo je baš baš dobro. Obožavam ovakve stvari. Nisam imao pojma koliku je on zapravo popularnost imao i koliki je seleb u stvari bio.

 

Inače, verovatno će neko reći da je doc biased ka njegovoj krivici, ali ja već pizdim što se izvukao. Onoliko dokaza vezanih za krv, jbt, onakva istorija njihovih odnosa i ne osude ga, meni tragikomično. 

Edit: sad vidim da si i ti Adame gledao seriju, overiću i nju posle ovog. Za dokumentarac svaka moguća preporuka.

ne, ne, gledaj seriju - shira slika.

Link to comment

ne, ne, gledaj seriju - shira slika.

 

Pa o tome razmišljam, na koju foru šira slika, ovi su toliko isecirali sve da ne mogu da zamislim detaljnije.

 

U kom smislu šira slika?

Link to comment

Pa o tome razmišljam, na koju foru šira slika, ovi su toliko isecirali sve da ne mogu da zamislim detaljnije.

 

U kom smislu šira slika?

mislim da ce ti biti daleko upecatljivija kompletna prica ako ti ne objasnim - mnogo je sve to vece od samog oj-a. veruj mi na rec, odgledaj, bice ti drago sto ti nisam rekao. 

Link to comment

mislim da ce ti biti daleko upecatljivija kompletna prica ako ti ne objasnim - mnogo je sve to vece od samog oj-a. veruj mi na rec, odgledaj, bice ti drago sto ti nisam rekao. 

 

Pa znam, zato mi se i sviđa. Toliko toga je bilo u pitanju i u dokumentarcu su se za 8 sati bavili skoro svakim aspektom celog događaja, toliko da ne mogu da zamislim šta bi još mogao da vidim.

 

Ali overiću, pa pričamo onda. :)

Link to comment

Dokumentarac je vrhunski, pisalo se ovdje nekoliko puta, kako je ko gledao - zapravo je ovo vrhunska sociološka studija SAD druge polovine XX vijeka - rasni odnosi, nemiri u LA, Holivud, odnos prema selebritijima. Top shelf stuff. 

Link to comment

Dokumentarac je vrhunski, pisalo se ovdje nekoliko puta, kako je ko gledao - zapravo je ovo vrhunska sociološka studija SAD druge polovine XX vijeka - rasni odnosi, nemiri u LA, Holivud, odnos prema selebritijima. Top shelf stuff. 

 

Na pola sam serije, meni dokumentarac osetno bolji. Nekako je.. Dokumentarniji. Ovde ima nekih detalja kojih tamo nema, ali pitanje je koliko su autentični.

Edit: naravno, dobra je i serija.

Edited by Mil@n
Link to comment

izgubio sam se sad potpuno, šta je sad bolje gledati film ili seriju?

 

Dokumentarac ima 5x1.30h epizoda, nije jedan film.

 

Posle 7 epizoda meni bolji doc, da gledam opet, išao bih istim redom, prvo dokumentarac, mislim da je istinitije i relevantnije sve što se dešava. Serija ide dublje u neke stvari, ali klasika, verujem da ima puno ubačenih dramaturških elemenata koji se nisu desili.

Link to comment

Prvo seriju jer je odlična (i verna dodađajima, milanovu veru ili neveru na stranu), a onda dokumentarac.

Jer će ti trebati još, a on daje otprilike najširu moguću sliku tog 1 trenutka u vremenu...a naravno super je i sam za sebe i debelo vredan gledanja.

Link to comment

Verna je događajima u smislu nekog opšteg tajmlajna događaja, naravno.

 

Mene zanima koliko je verno događaju sve što se npr dešavalo u kolima dok je bežao... U kući kad se vratio.. Dešavanja u epizodi 4 sa smenon Šapira i postavljanja Kokrana za vodećeg advokata.. I tako neki baš deep insight detalji. Na to sam mislio da je verovatno dramatizovano, ako ti znaš da je baš tako bilo molim za izvor [emoji14]

 

Dakle, prvo dokumentarac :D

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...