Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

da. kao stigao mu porez 60 hiljada....dve godine smo tu, nemamo nikakav ugovor, a cak ni stan nije zasebna jedinica, vec deo stana koji je pregradio i adaptirao. i koliko znamo, niti je prijavio da izdaje deo stana, niti nas kao stanare. drugarica i ja tu drzimo joga studio....

Link to comment

nemamo, jer nismo ni mislile da cemo ovoliko ostati tu. dogovor je usmeni bio kirija, 2/3 infostana, kablovska i telefon koji ne koristimo, ali stan se tako izdaje, i ono sto nam gazda obracuna za struju, jer svi racuni idu na njegovo ime. i taj obracun je ok. ne kasnimo ni dana. ali njemu je sve malo i stalno nesto kuka....

Link to comment

Појма немам друже,ја сам их то питао одма.Ваљда или не знају како то могу да ураде или гледају да то наплате н а неки други начин.Чак су ме питали постоји ли нека шанса да тај дуг папиролошки уступе мојој фирми па да их моја фирма тужи.

Frka je jer ako tebi ustupe ti bi morao da knjižiš to kao svoju dobit, a njima to ne bi mogao da preneseš posle.

 

Ako nemaju ugovor, onda je za ceo odnos merodavno pravo Češke (član 20.st.1.tač.1 Zakona o rešavanju sukoba zakona sa propisima drugih zemalja) a nadležan je srpski privredni sud po mestu sedišta tuženog (čl.46.st.1) ili mestu ispunjenja ugovora tj. isporuke robe (čl.54.st.1.).

Link to comment

Ajde valjda je za ovde:

Ortak tj njegovi roditelji, treba da potpiše otkup stana. A firma od koje otkupljuje je u stečaju.

E sad komisija neka koja mu je došla kući gura priču "bolje vam je da odmah platite ceo iznos, jer kad budete na rate na 20ili40 godina moraćete da jurite firme poverioce za potvrde"...

Jel moguće da je to tako?

Da će on za 40 godina da juri te papire?

 

 

....shit has hit the fan...

Po novom zakonu kada uknjizavas stan trazi se potvrda da je stan placen, ja sam imao taj problem sa jednom strankom pa mi je Ajatolah pomogao. Jel oni do sada ziveli u tom stanu ili kako?

Link to comment

Sudili se i dobili taj stan na kraju. Trudbenik je firma. Oni su sad u stečaju. Meni sad neverovatno da će oni tada morati da bunare te firme, a ne da prikazuju svoje dokaze da su izmirili obaveze. Stvarno mi apsurd. A kako se to tvoje završilo?

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Frka je jer ako tebi ustupe ti bi morao da knjižiš to kao svoju dobit, a njima to ne bi mogao da preneseš posle.

 

Ako nemaju ugovor, onda je za ceo odnos merodavno pravo Češke (član 20.st.1.tač.1 Zakona o rešavanju sukoba zakona sa propisima drugih zemalja) a nadležan je srpski privredni sud po mestu sedišta tuženog (čl.46.st.1) ili mestu ispunjenja ugovora tj. isporuke robe (čl.54.st.1.).

 

Ок,хвала пуно.

Link to comment

nemamo, jer nismo ni mislile da cemo ovoliko ostati tu. dogovor je usmeni bio kirija, 2/3 infostana, kablovska i telefon koji ne koristimo, ali stan se tako izdaje, i ono sto nam gazda obracuna za struju, jer svi racuni idu na njegovo ime. i taj obracun je ok. ne kasnimo ni dana. ali njemu je sve malo i stalno nesto kuka....

 

naravno da nemate nikakvu obavezu, nego se radi o srbskom app* principu.

recite mu da mu to niko neće plaćati i zapretite iseljenjem.

 

* ako prođe, prođe

Link to comment

naravno da nemate nikakvu obavezu, nego se radi o srbskom app* principu.

recite mu da mu to niko neće plaćati i zapretite iseljenjem.

 

* ako prođe, prođe

hvala, tako sam i mislila. nas'o pa zas'o....cak i ulazi u stan kad mi nismo tu, jer ga mi zaista ne koristimo 24/7, ali sta da radimo kad je vrata do rata i moze mu se. kao da ostavi neke stvari u orman koji mi ne koristimo i slicne gluposti. u stvari snjura...

Edited by gagilija
Link to comment

hvala, tako sam i mislila. nas'o pa zas'o....cak i ulazi u stan kad mi nismo tu, jer ga mi zaista ne koristimo 24/7, ali sta da radimo kad je vrata do rata i moze mu se. kao da ostavi neke stvari u orman koji mi ne koristimo i slicne gluposti. u stvari snjura...

Uhhh ja sokiran pricam sa ukucanima o tome da i porez prevaljuje na vas...Kad meni zena za nase prijatelje isto kaze pa da i oni placaju jos im gazda valjda nije u zemlji i kao ne interesuje ga...

Brate znas kad bih mu placao, sem ako nije neka ekstra povoljna cifra po kojoj mi izdaje.To je za mene stvarno bezobrazluk.E sad naravno ovi imaju nameru da ostanu duze u tom stanu pa jbga. Ali stvarno mi je to bezobrazno, pa porez je na imovinu na ono sto posedujes.Jos znas kad bi on shvatio da nisi platio za proslu godinu ihaaa

Link to comment

Ma ovaj je vrata pored i sve prati...cak nas je prosle godine pitao da li moze da kod nas da udje kad nismo tu jer mu je lekar rekao da mora da drzi noge uza zid, pa eto.kod nas ima vise prostora. Moja drugarica je iznajmljivala stan od ljudi koji zive u inostranstvu i placala je porez ali je to odbijala od kirije. A znam i neke koji su "cuvali stan"ljudima koji su otisli u Kanadu, nisu placali kiriju ali jesu sve troskove i porez, stoje zanemarljivo u.odnosu na ono sto su ustedeli neplacajuci kiriju.

 

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Link to comment

 

Ali stvarno mi je to bezobrazno, pa porez je na imovinu na ono sto posedujes.

Ne mora da znaci da je porez na imovinu, moze da bude porez na prihode od zakupnine. Na osnovu napisanog veoma lako moze da se zakljuci da je vlasnik stana u pravu i da taj porez treba da plate zakupci (to vazi u situaciji da svi rade po zakonu).

Link to comment

Ne mora da znaci da je porez na imovinu, moze da bude porez na prihode od zakupnine. Na osnovu napisanog veoma lako moze da se zakljuci da je vlasnik stana u pravu i da taj porez treba da plate zakupci (to vazi u situaciji da svi rade po zakonu).

 

Evo... 

 

Jel poreza na imovinu?

 

 

da. kao stigao mu porez 60 hiljada....dve godine smo tu, nemamo nikakav ugovor, a cak ni stan nije zasebna jedinica, vec deo stana koji je pregradio i adaptirao. i koliko znamo, niti je prijavio da izdaje deo stana, niti nas kao stanare. drugarica i ja tu drzimo joga studio....

Link to comment

Podstanar treba da placa porez na izdavanje stana? A zbog cega bi kad od tog izdavanja prihoduje vlasnik? Da taj trosak podele ima smisla....koji Zakon to regulise?

 

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...