Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

imam problem sa podstanarom koji je resio da ne placa kiriju i racune, a nema ni nameru da izadje iz stana...kakva je procedura oko izbacivanja iz stana? kakve opcije imam na raspolaganju?

Link to comment

imam problem sa podstanarom koji je resio da ne placa kiriju i racune, a nema ni nameru da izadje iz stana...kakva je procedura oko izbacivanja iz stana? kakve opcije imam na raspolaganju?

Obiješ bravu kad nije tu, zakupiš neko skladište, transportuješ mu stvari tamo, staviš novu bravu i obavestiš ga gde su mu stvari...

 

Ovo će ti, off the record, reći svaki inspektor u mupu ili advokat. Zvanično nikad nećeš dobiti ništa smisleno...

Link to comment

ali postoji mogucnost da me tuze, pa da sud nalozi da ih vratim u stan?

Naravno da postoji mogucnost i sasvim je izvesno da ce uspeti u sporu. Ali gledaj to sa vedrije strane, kad od tebe naplate troskove postupka bar ce imati para da plate racune i kiriju. Edited by Uskebasi
Link to comment

onako laički, zar nije tu bitno da li postoji i neki ugovor ili tako nešto ? vidim to niko ne pita, pa me zanima da li se podrazumeva da ima ili se podrazumeva da nema ili apsolutno nije bitno ?

Link to comment

postoji ugovor, i po njemu je stanar duzan da plati do 7og za tekuci mesec

ono sto me najvise brine je sms korespondencija, zena (podstanarka) pise smsove kao da sprema dokazni materijal za sud...

Link to comment

Obiješ bravu kad nije tu, zakupiš neko skladište, transportuješ mu stvari tamo, staviš novu bravu i obavestiš ga gde su mu stvari...

 

Ovo će ti, off the record, reći svaki inspektor u mupu ili advokat. Zvanično nikad nećeš dobiti ništa smisleno...

Advokat neće sigurno, jer postoji opasnost da taj ode kod drugog advokata, ovaj presavije tabak i tuži za smetanje državine, sa privremenom merom koju sud obično izdaje za par dana.

 

Btw. otkazni rok kod ugovora o stanovanju za stanodavca je 90 dana.

Link to comment

Ma nece te advokat savetovati da to uradis, jer zna da ces realno da najebes ako druga strana ode kod advokata. Privatna krivicna tuzba za samovlasce 16,5k + bar 2 zastupanja po 18k, predlog za odredjivanje privremene mere 16.5k + rociste za privremenu meru 18k, tuzba za smetanje drzavine 16.5k + bar za zastupanja po 18k...

Link to comment

Ma nece te advokat savetovati da to uradis, jer zna da ces realno da najebes ako druga strana ode kod advokata. Privatna krivicna tuzba za samovlasce 16,5k + bar 2 zastupanja po 18k, predlog za odredjivanje privremene mere 16.5k + rociste za privremenu meru 18k, tuzba za smetanje drzavine 16.5k + bar za zastupanja po 18k...

 

Sve je to jasno. Ali recimo da nema ugovora, izdaje se na ,,crno", a stanar nikada nije bio prijavljen na toj adresi (ovo je bila moja sitaucija kada sam iznajmljivao stan u BG, a verujem da je tako sa bar 50% podstanara ako ne i vise). Ako takvog stanara izbacis, sta on realno moze? Njega ,,zvanicno" tu nikada nije ni bilo. Nista i nista je nista, crv nikad nije ni postojao...ili pak ne?

Edited by hazard
Link to comment

Kod tuzbe za smetanje drzavine se ne utvrdjuje da li postoji, ili ne postoji ugovor. Zastita sleduje onome ko je imao poslednju mirnu drzavinu (fakticku vlast na stvari), a to je u ovom slucaju stanar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...