Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sporovi protiv takvih igraca se retko dobijaju, obicno nemaju slosere za takve situacije kojim vesto barataju. Neko rece ko da su zakon pisali poslodavci. Pa i jesu, zar se ne secate naloga i uslova Unije poslodavaca?

Ako su ispostovali formu jbg, ne znam njihove akte sta imaju

Link to comment

E da pitam i ovo:

Može li neko testamentom da ostavi imovinu, tako da je to neoborivo na sudu?

Ako može, koju proceduru treba da ispoštuje?

Link to comment

E da pitam i ovo:

Može li neko testamentom da ostavi imovinu, tako da je to neoborivo na sudu?

Ako može, koju proceduru treba da ispoštuje?

Uvek zakonski naslednici mogu da traze svoj nuzni nasledni deo, osim ako postoje razlozi da se iskljuce.

Link to comment

Uvek zakonski naslednici mogu da traze svoj nuzni nasledni deo, osim ako postoje razlozi da se iskljuce.

Aha znači oni se ne mogu isključiti nijednim aktom?
Link to comment

Da li je ona u rešenju dobila spisak kriterijuma? Nadam se da jeste. Ako nije, onda mrka kapa. Moj prijatelj je tražio da mu naknadno daju i dobio je takav tekst, da je samo falila slika ovoga koji je ostao...Tome služi taj HR u današnje vreme.

Ja sam pretio tužbom , iskreno bilo je blefiranje, i u nekom templejtu je bilo nadoknada neisplaćenih zarada i vraćanje u prethodno stanje, tj. da me vrate na posao. Naravno da se ja ne bih vratio na to radno mesto, ali pošto sam blefirao nije mi bilo bitno...

Izvukao sam veću otpremninu i to je to...

 

Evo sad gledam, ne vidim ništa slično, stvar je napisana veoma solidno, nisu oni naravno blesavi, ali evo sada smo saznali da banka otvara nova radna mesta, koja bi valjda trebalo prvo da nudi ljudima koji su otpušteni... Pored toga, i dalje ne mogu da vidim kriterijum po kome čovek od 60 i kusur godina kome je ostalo 4 meseca do penzije nije zreliji za tehnološki višak nego žena od 39 sa detetom, koja je dokazano dobar radnik. Mislim, iskreno, sve je to maslo direktorke koja podmeće mojoj ženi već godinama, toliko da je ova bežala od nje u druge sektore, ali su je na kraju vratili baš njoj i ova joj odmah skresala platu i sve... Ma užas. Možda bi mogla i tužbica neka za mobing tu da padne, mada ne znam da li je za to već kasno kada smo u otkaznom roku.

Link to comment

Pa to sa primanjem drugih jeste tačno ali se zaobilazi kreativnim nazivima istih radnih mesta, tj sistematizacijom...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugovi pravnici imam pitanje koje ne znam da li je za ovde  ali računam da će neko umeti da me uputi gde dalje da se raspitam . Pitam za druga, al ozbiljno :D Drug živi u Australiji i podneo je zahtev preko konzulata da mu se sin upiše u državljane Srbije pre 4 godine. Kako nije dobio rešenje proverom ustanovimo u  opštini Stari grad da je to kao zbog toga što je prezime deteta u Australiji registrovano, upisano, skraćeno  tipa od Petroveić, Pet. Pa da je potrebno da roditelji daju saglasnost u konzulatu  da se upiše u Srbiji  pod izvornim prezimenom. Kozulat pisao opštini za instrukcije, nema odgovora, pisali ministarstvu takodje nema odgovora.

Help help help, ako znate  kome da pišem i na koja vrata da kucam da  im se ispuni želja ili dobije validno uputstvo šta da rade  . Što to žele nemoj da pitate :)

Link to comment

Za pocetak, u beogradu maticne knjige vodi gradska uprava, ne opstine tako da je moguce da se dopis izgubio izmedju opstine i grada. Nadlezni sekretarijat je onaj za upravu, sektor za licna stanja

Link to comment

Za pocetak, u beogradu maticne knjige vodi gradska uprava, ne opstine tako da je moguce da se dopis izgubio izmedju opstine i grada. Nadlezni sekretarijat je onaj za upravu, sektor za licna stanja

Hamlete fala za info i nadala sam se da ti najbolje sve ovo znaš :thumbsup: ,Gde  se oni nalaze. Šta misliš jel bolje da im fizički zakucam na vrata ili da  im pišu  opet direktno iz Australije

Link to comment

Najbolje da ih prvo zovnes telefonom, pa posle na vrata. Dobro bi bilo da vidis da li tvoj drug ima neki broj predmeta, to ubrzava posao

Link to comment

Najbolje da ih prvo zovnes telefonom, pa posle na vrata. Dobro bi bilo da vidis da li tvoj drug ima neki broj predmeta, to ubrzava posao

Hvala , našla sam sad na sajtu  o grada brojeve telefona, vidim da imaju odseke po opštinama, pretpostavljam da je njegov prvi dopis išao u opštinu Stari grad  i da  odatle il nije otišao dalje il se zagubio pa ću i predložiti da tako krenemo. 

Link to comment

Presekao VKS oko tužbi za vrtiće. Naknada štete, 3 godine od dana saznanja, pet godina apsolutni rok. Živo me zanima da vidim obrazloženje presude i kako su ispeglali zanemarivanje pravnosnažnih upravih rešenja po BG :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...