Jump to content

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Kakva je situacija sa onim tuzbama za povracaj novca od placanja za vrtice?Jel prolaze tuzbe.

Cini mi se da je neko pisao da su se "dosetili" ali ne mogu da nadjem detalje...

Link to comment

Pisao ja da mi je advokat javio da se apelacija usaglasila da tužbe mogu da se ulažu.

 

 

 

TT

Sto znaci da ljudi tuze i da ima osnova da se nadaju dobrom ishodu?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Овера купопродајног уговора половног возила је могућа у општини? На сајту Пореске управе помињу оверу само у суду:

 

"Pre dolaska u nadležnu Poresku upravu potrebno je da imate sledeće:

1. Dva primerka kupoprodajnog ugovora overenog u sudu"

Link to comment

Pravno je isto, a jednostavnije, odraditi samo overu ovlašćenja u opstini? (umesto ugovora o kupoprodaji auta između dva fizička lica).

 

TT

Link to comment

Toliko mi dobro ide ova godina da me je sramota tj. da mi opet treba savet od vas pravnih poznavalaca... Naime, supruga mi je proglašena za tehnološki višak u Hypo banci, ali tu ima raznih sumnjivih stvari, pre svega, to što na pozicijama koje su u okviru njene službe radi još dvoje ljudi, od kojih je jedan na 4 meseca od penzije i koji ima vezu jelte pa nije on "proglašen", nego moja žena. Pri tom, nejasni su kriterijumi odabira, valjda ide imovinsko stanje, godine staža i "zalaganje na poslu" što može da bude šta hoćeš, ali je žena pre godinu dana dobila povišicu baš na ime zalaganja na poslu. ima tu još nekih nepravilnosti koje smo načuli, ali da ne davim sad - u principu me zanima da li postoji neko ko se razume u tuženje firmi ovim povodom, kakva su iskustva, ima li to smisla raditi itd. itd. 

Link to comment

Ne bih da te razocaram, ali ako firma ima probleme u poslovanju, a Hypo ima, novi zakon velikog levičara i borca za radnička prava A. Vulina, joj daje mogućnost da radnika otpusti kao tehnološki višak bez prethodnog obaveštenja. Otkazni rok je mesec dana.

 

U principu, mrka kapa. 

 

Možda bi se moglo dokazivati da ne postoje problemi u poslovanju, da su zaposlili nove ljude itd... Ali, teško. Zakon je  zlo za radnike.

Link to comment

Iskreno i ja mislim da je mrka kapa.Pricao dosta sa pravnicom u NSZ i ona kaze da je zakon tako skockan da su ga poslodavci pisali ne bi ga tako napisali.

Prosto, velike promene u negativnom smislu su ovde uradjene "ispod radara".

U tim varijantam "pretnja je dobra dok je pretnja" tj. ako nanjusis da se firmi ne ide na sud , pokusas da pretnjom izboksujes bolje uslove odlaska i to je to...

Link to comment

Samo da raščistim, konkretno je reč o kriterijumima po kojima je baš ona određena za tehnološki višak, ne spori se da firma gasi tu poziciju, ne znam da li ima veze. Takođe, kakvi bi uopšte mogli da budu pozitivni ishodi takve tužbe, šta dosuđuje sud u tom slučaju? Nema mnogo smisla da se vraćaš na radno mesto u privatnoj firmi posle takve tužbe, postoji li neka odšteta?

Link to comment

Pa pod uslovom da sud utvrdi da se radi o nezakonitom otkazu, a tužbom se ne traži povratak na posao već samo naknada štete zbog izmakle zarade, mislim da može.

Link to comment

Da li je ona u rešenju dobila spisak kriterijuma? Nadam se da jeste. Ako nije, onda mrka kapa. Moj prijatelj je tražio da mu naknadno daju i dobio je takav tekst, da je samo falila slika ovoga koji je ostao...Tome služi taj HR u današnje vreme.

Ja sam pretio tužbom , iskreno bilo je blefiranje, i u nekom templejtu je bilo nadoknada neisplaćenih zarada i vraćanje u prethodno stanje, tj. da me vrate na posao. Naravno da se ja ne bih vratio na to radno mesto, ali pošto sam blefirao nije mi bilo bitno...

Izvukao sam veću otpremninu i to je to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...