Jump to content

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Onda ne može drugačije.

Može ne prihvatanje i kad su deca maloletna, pod uslovom da se u njihovo ime ne prihvati nasleđa tj. zastupa ih onaj drugi roditelj i da se s tim saglasi CSR kao organ starateljstva. Imao ja jedan takav triper-kombinacija slučaj.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment

Organ starateljstva mora da radi u interesu deteta tako da bi morao da se prihvati nasledstva. Jedino ako su dugovi veci od nasledstva onda moze da se ne prihvati.

 

Ja video svojim očima ostavinsko rešenje gde se otac, kao zakonski zastupnik maloletnog deteta iza smrti majke, odriče nasledstva u detetovo ime, a onda u sopstveno ime prihvata deo nasledstva kojeg se dete odreklo, kao i sopstvenog dela. Razmišljao sam par dana da podnesem krivičnu prijavu protiv oca i sudije.

Link to comment

E jbg, a sto???

Apropo tvog slucaja ja sam video kako se radnica centra za socijalni rad prihvata nasledstva u detetovo ime iako su dugovi veci od nasledstva i time nabacili detetu da vraca dugove.

Link to comment

Išlo je sve ka tome već jedno duže vreme - smučio sam se i ja njima, a i oni meni. Glavna vrlina u Sektoru nam je postala da drugi sektori misle dobro o tebi, a ne da li je tvoj rad kvalitetan, zakonit i povoljan za kompaniju. Soft skilovi i lični marketing su postali važniji od struke. Druga stvar je to što nam je stavljeno do znanja da zaboravimo na bilo kakvu mogućnost napredovanja od danas pa do kraja večnosti, ko se na kojoj poziciji zatekao, otprilike, može na njoj i da umre / ode u penziju / štagod, dok se na dobre pozicije zapošljavaju rođaci i prijatelji (moja direktorka je zaposlila rođenog brata i najboljeg druga njenog muža, a sam muž neposredno zastupa kompaniju za ozbiljne pare, itd.).

 

Ja sa ovakvim pristupom poslu imam problem već neko vreme, a moja direktorka ima problem sa tim što ja imam problem. Nisam ja od juče i vrlo dobro znam da su pravnici po kompanijama (barem u Srbiji) zaposleni drugog reda, i tu moja sadašnja firma nije nikakav izuzetak, ali taj nivo servilnosti i nedostatka ljudskog i stručnog samopoštovanja ja nikada nisam video. Još gori je taj nedostatak perspektive, koji ti osim toga da redovno primaš platu, ne stavlja u pogodnost gotovo ništa - uz svo dužno poštovanje, ja ipak nemam nameru da u 56. godini osvanem jednog jutra kao mlađi referent Dimitrije Pantić. Jedna dobra koleginica, svakako među troje najboljih (tečno govori engleski i nemački, rutinski radi komplikovane biznis ugovore, itd.) je u ponedeljak dala otkaz zbog ovoga, kaže nema nameru da za pet ili deset godina bude na istoj poziciji kao i danas.

 

Elem, prošle nedelje smo imali godišnju evaluaciju rada, na kojoj sam za stručnost dobio sve maksimalne ocene, a za interpersonalne odnose sve minimalne. Rečeno mi je da ljudi neće da rade sa mnom, ali osim navođenja imena Direktora prodaje (kome sam stao na žulj prošle godine, jer sam stopirao njegovu briljantnu ideju da poveća prodaju raznim nedozvoljenim metodama), nisam dobio ni jedno ime, a odgovorio sam sa barem deset imena ljudi van Sektora koji vrlo rado sarađuju sa mnom. Tu smo otvorili Pandorinu kutiju, koja se završila zajedničkim zaključkom da je najbolje da odem, a kompanija će verovatno da mi organizuje i neki dinar da mi se nađe u prelaznom periodu dok ne nađem nešto drugo - oni će da mi jave koliko je to, a ja da li je prihvatljivo. Ako bude (a obično bude), idemo u sporazumni razlaz. Ako ne bude slobodan sam da ostanem, ali uz jasno uverenje da sam do kraja rada zakucan na ono mesto na kojem sam i sada, i prikriveno, da me verovatno čeka neka jednostrana procedura otkaza u doglednoj budućnosti (npr. za par meseci).

 

Nije mi žao, ni najmanje. Cela stvar je postala kao loša veza sa ribom koja ti ide na živce, a koju vezu iz nekog razloga održavaš, a bolje ti je da je raskineš. Jeste zajeb što nemam spremno nikakvo alternativno rešenje, ali ću se snaći nekako.

Link to comment

Pa jebiga sad ja sam se bar nadao da je kod privatnih kompanija bitno kako radis a ne koga znas. Govnarski smo narod i zasluzujemo sve sto nas je snaslo.

Loše ti je uverenje. U svim velikim kompanijama, privatnim i državnim, sa soft-skilom i ličnim marketingom daleko više postižeš, nego sa znanjenm...

 

Što je manja kompanija, to je znanje potrebnije, a lični marketing i soft skill uglavnom nikog ne zanimaju...

Link to comment

Pa jebiga sad ja sam se bar nadao da je kod privatnih kompanija bitno kako radis a ne koga znas. Govnarski smo narod i zasluzujemo sve sto nas je snaslo.

 

Ovo ti važi prvenstveno za multinacionalke, ili što je veća firma, manje je bitno da si pro.

Link to comment

da li je moguce tuziti velike pivare zato sto trpaju svakakvu hemiju da bi povecali zavisnost?

kao sto su zeznuli velike duvanske kompanije u usa.

npr kupiti pivo u marketu,platiti hemijsku analizu i tuziti trovace.mozda cak traziti da ,kao na kutijama cigareta, stoje raznorazna upozorenja i fotografije jetri,mozgova i sl.

Link to comment

To rade obično organizacije za zaštitu potrošača ili bilo koji takav charity, a uglavnom se završi masnim honorarima u džepovima tih likova da se ne bi širile vesti.

 

Inače su takve analize skupe, bilo je svojevremeno po novinama da ih čak ni državne inspekcijske službe ne rade u potrebnoj meri, zbog nedostatka para.

 

Bez analiza tj. veštačenja nema ni pravnih postupaka.

 

@Moća

Centar je prihvatio da se ne prihvati u mom slučaju, radilo se o poljoprivrednom zemljištu (nasleđe babe po ocu koja je namirena za života), otac se nije prihvatio a ni saslušani klinci, njih dvojica starih petnaestak godina, koji su dali izjave da neće tu imovinu.

 

Ovi doneli rešenje da su saglasni, pozivajući se na najbolji interes deteta. U principu je njihovo diskreciono ovlašćenje kako će, u zavisnosti od okolnosti slučaja, nije u kamenu zapisano da se moraju prihvatiti.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...