Jump to content

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

nacelno, nema nikakve veze sto se promenio gazda. ugovori o radu ostaju isti. 

 

medjutim, vlasnik firme (bez obzira na to da li je novi) moze vam ponuditi anekse ugovora sa losijim uslovima, a ako odbijete dobicete otkaz. isto tako, moze odredjeni broj radnika proglasiti za tehnoloski visak i otpustiti. samo tada je u obavezi da vam isplati otpremnine 1/3 mesecne zarade za svaku godinu radnog staza provedenu u toj firmi.

Link to comment

Potpisani su novi ugovori identični starim. Dakle, sve je ostalo isto osim naziva firme zbog čega su novi ugovori i morali biti potpisani. No, neformalno sam čuo da su svima plate prenete iz stare firme i da se određeni period ne mogu menjati, pa me je interesovalo da li je to utemeljeno u nekom zakonu ili je to nešto što su stari i novi vlasnik potpisali o svom trošku.

Link to comment

Hm... Domaći i stranac su imali firmu. Udeo je bio 50-50. Sada stranac preuzima i taj domaći deo. Naziv firme se menja, ali sve ostalo ostaje isto. Stranac je preuzeo sve obaveze iz prošle firme, kao i radnike.

Link to comment

mesec dana se kanim na ovo, i ipak mi je najlakše da ovde pitam, sve drugo mi je mučno... šta da radim sa stanom pokojne majke, tj. šta je procedura sada, nema drugih naslednika osim mene, a majka je bila vlasnik? da li treba neka ostavinska rasprava i u tom slučaju? pored procedure, i neki savet bi bio dobrodošao, šta bi bilo pametno raditi sa stanom, mada to zalazi u offtopic a i manje je bitno...

Link to comment

mesec dana se kanim na ovo, i ipak mi je najlakše da ovde pitam, sve drugo mi je mučno... šta da radim sa stanom pokojne majke, tj. šta je procedura sada, nema drugih naslednika osim mene, a majka je bila vlasnik? da li treba neka ostavinska rasprava i u tom slučaju? pored procedure, i neki savet bi bio dobrodošao, šta bi bilo pametno raditi sa stanom, mada to zalazi u offtopic a i manje je bitno...

Napisi predlog za pokretanje ostavinskog postupka, i priloži dokaz o vlasništvu stana, kao i ostalo što je majka imala(štedne knjižice, saobraćajnu dozvolu od auta). Zvaće te na ostavinsku raspravu, prihvatiš se nasledja, i dobićeš ostavinsko rešenje. Samo na osnovu tog rešenja(sa klauzulom pravosnažnosti), možeš stan da preknjižiš na sebe i da ostale stvari preneseš u svoje vlasništvo(eventualni autobmobil, štedne knjižice, račun u banci, itd.).

Posle toga, možeš da staviš svoje ime kao korisnika ED, infostan, telekom i ostalo što je bilo na ime majke.

Onda možeš sa stanom da radiš šta nadješ za shodno. Prodaš, izdaješ............................

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...