Jump to content

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ok hvala ali šta zapravo znači:"preduzeta bilo koja propisana radnja u cilju izvršenja----"

Koje su to radnje i kako znamo da su preduzete?

 

Dostavljanje pravnosnažne presude policiji od strane suda, upis zabrane u registar i poziv od strane policije. Svaka od tih radnji ponaosob prekida relativnu zastarelost, i rok od jedne godine počinje iznova da teče od dana njenog preduzimanja. A to se vidi kroz predmet, uvidom u spise toga predmeta.

 

Dakle, vrlo lako mogu da pošalju nalog na pogrešnu adresu.

 

TT

 

Moguće. Pa će se vratiti sa napomenom da je primalac odseljen/nepoznat na adresi, pa će onda od policije tražiti podatak o trenutnom prebivalištu.

Link to comment

Pa ako nisu mogli utvrditi adresu, što bi primalac imao zbog toga ikakve posledice? Sve pod uslovom da nije zatečen na mestu izvršenja prekršaja i da nije odbio da se legitimiše.

 

A i brate šta si se uprpao zbog jedne prekršajne kazne? :D

Link to comment

Dostavljanje pravnosnažne presude policiji od strane suda, upis zabrane u registar i poziv od strane policije. Svaka od tih radnji ponaosob prekida relativnu zastarelost, i rok od jedne godine počinje iznova da teče od dana njenog preduzimanja. A to se vidi kroz predmet, uvidom u spise toga predmeta.

 

 

 

 

Ok ovo mi je nešto jasnije.

Ali šta činiti ako je nastupila apsolutna zastarelost?

Link to comment

Ne, nije prpa nego hoću da obaram nadležnost (komunalne policije) pa bih da izbegnem optužbu za vrdanje ali i eventualnu višu novčanu kaznu.

 

TT

 

Nije to tvoja krivica i neće u tom smislu biti problema.

 

Ok ovo mi je nešto jasnije.

Ali šta činiti ako je nastupila apsolutna zastarelost?

 

Traži se brisanje iz registra prekršajnih sankcija kod policije. Oni bi to trebali da urade po službenoj dužnosti kad protekne rok apsolutne zastarelosti (čl.329.st.4. ZOP).

Link to comment

 

 

Traži se brisanje iz registra prekršajnih sankcija kod policije. Oni bi to trebali da urade po službenoj dužnosti kad protekne rok apsolutne zastarelosti (čl.329.st.4. ZOP).

 

Hvala!

Link to comment

Kako glasi sada slovo zakona o radu o ugovorima na određeno vreme?
Ako firma kaže da će me prijavati na određeno na 3 meseca, a onda produžavati, da li to mogu da rade u nedogled ili ima neko ograničenje?

 

Link to comment

Kako glasi sada slovo zakona o radu o ugovorima na određeno vreme?

Ako firma kaže da će me prijavati na određeno na 3 meseca, a onda produžavati, da li to mogu da rade u nedogled ili ima neko ograničenje?

 

 

devojku od druga produzavali 3-4 puta na po 15 dana

Link to comment

Kako glasi sada slovo zakona o radu o ugovorima na određeno vreme?

Ako firma kaže da će me prijavati na određeno na 3 meseca, a onda produžavati, da li to mogu da rade u nedogled ili ima neko ograničenje?

 

 

2 godine.

Link to comment

Pa to, ili prave pauze ili menjaju sistematizaciju itd...Od žalbi inspekciji nikakve fajde been there done that...

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
  • 2 weeks later...

danas je objavljeno da je ŽB uhapšen zbog toga što nije platio kaznu za saobraćajni prekršaj. jedini razlog za hapšenje koji mi pada na pamet je u slučaju da nije platio kaznu ona bila zamenjena kaznom zatvora. a da se ŽB nije odazvao pozivu za odlazak u zatvor.

 

ili ima još nešto?

Link to comment

Nema ništa drugo, ako je kažnjen novčano a nije platio zamenjena mu je kazna u zatvorsku (započetih 1K dinara/1 dan) i priveden je radi sprovođenja na izdržavanje kazne.

 

Ako plati do zatvaranja, pustiće ga.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...