Jump to content

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Od svega po malo. Kada kažeš država, jel misiš samo na RS ili i na lok samoupravu? Verovatno može da se postavi pitanje, tj zahtev za inf od javnog značaja jedincic lok samouprave, tj republici srbiji odnosno njenoj agenciji za imovinu.

 

thanks, hamlete. ne znam tacno na sta mislim. :) pretpostavljam da je beograd u pitanju. anyway, nesto mi kaze da to kriju ko zmija noge, odnosno da postoje spiskovi i "spiskovi",

Edited by chandra
Link to comment

thanks, hamlete. ne znam tacno na sta mislim. :) pretpostavljam da je beograd u pitanju. anyway, nesto mi kaze da to kriju ko zmija noge, odnosno da postoje spiskovi i "spiskovi",

Generalno, drzava i lokalna samouprava imaju veliki problem da tačno utvrde šta im je imovina.

 

Ako te zanima tačno neki stan, to moze da se vidi na netu na sajtu katastra.

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

ne znam da li je ovo bas pitanje za pravnika - da li postoji negde spisak stanova u beogradu koji su u vlasnistvu drzave? letos su prodavali neke na licitaciji. odakle uopste drzavi stanovi? jesu li to stanovi pretekli od slobine privatizacije, stanovi umrlih bez naslednika, zaplene?

 

Pozdravila te ekipa iz Diposa ;)

Link to comment

Diposovi stanovi su vlasnistvo drzave. Mislim da nisu cak ni korisnici stanova nego "samo" gazduju

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Diposovi stanovi su vlasnistvo drzave. Mislim da nisu cak ni korisnici stanova nego "samo" gazduju

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Znas ti dobro na sta ja mislim ! ;)

Link to comment

Na forumu mojepravo.net pronašao sam ovo u vezi zabrane upravljanja motornim vozilom i zastarevanja kazne:

 

Zakon o Prekršajima to propisuje u čl. 85, u stavu 1:
,,Izrečena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravnosnažnosti presude protekla jedna godina."

http://forum.mojepravo.net/viewtopic.php?f=145&t=17589

 

Da li je ovo tačno i ako jeste koji je put da se zabrana poništi?

Link to comment

To je relativna zastarelost.U roku od 1 godine od dana pravnosnažnosti, ukoliko dotle nije, se ne može otpočeti postupak izvršenja kazne i zaštitne mere. Ako je započet u okviru roka od jedne godine tj. preduzeta bilo koja propisana radnja u cilju izvršenja, zastarelost se prekida i počinje iznova da teče.

 

To što hoćeš je apsolutna zastarelost koja nastupa posle dve godine.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Na osnovu koje isprave komunalna policija (preko policije) utvrđuje identitet i adresu vlasnika vozila: prema saobraćajnoj dozvoli (odnosno nalepnici na vozilu kada ne zatekne vlasnika) ili ličnoj karti?

Pitam zbog različitih adresa na ispravama od kojih je ispravna adresa upisana u ličnu kartu.

 

TT

Edited by Tale
Link to comment

Po broju tablica od policije, e sad koji će im podatak policija dati, ne bih znao (mogu i trenutno prebivalište obzirom da oni imaju taj podatak u elektronskoj formi, ali da li idu u širinu i da li je baza jedinstvenog registra motornih vozila linkovana sa registrom prebivališta, to ne znam).

Link to comment

To je relativna zastarelost.U roku od 1 godine od dana pravnosnažnosti, ukoliko dotle nije, se ne može otpočeti postupak izvršenja kazne i zaštitne mere. Ako je započet u okviru roka od jedne godine tj. preduzeta bilo koja propisana radnja u cilju izvršenja, zastarelost se prekida i počinje iznova da teče.

 

To što hoćeš je apsolutna zastarelost koja nastupa posle dve godine.

Ok hvala ali šta zapravo znači:"preduzeta bilo koja propisana radnja u cilju izvršenja----"

Koje su to radnje i kako znamo da su preduzete?

Recimo da je presuda zabrane vožnje pravosnažna novembra 2014. Decembra 2015 policija dostavlja rešenje o zabrani. Koje su to oni radnje u tih 12 meseci preduzeli i šta ako nisu ništa preduzeli tj. kako se to dokazuje?

Takođe ako je nastupila apsolutna zastarelost(nakon dve godine od pravosnažnosti) kome se treba obratiti da se kazna poništi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...