Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Mi imamo jako malo komsija, malena je zgrada. Od tih komsija, jedni su nam kumovi, a drugi su dobri drugari, dakle imamo stabilan glasacki blok bez koga nije moguce namaknuti dvotrecinsku vecinu. 

 

I  ne smeta mi kamera kao takva. Ali, smeta mi jos kako da neko ima privatni feed kome niko drugi nema pristup, smeta mi rad na zajednickoj svojini bez pitanja i dozvole, smeta mi to sto ljudi koji ulaze u zgradu ne znaju da su snimani. 

 

Zgrada u centru iz koje sam odvukao svoju zenu ima jako sofisticiran sistem nadzora koji je resen konsenzusom stanara. Imaju kameru koja predsedniku kucnog saveta automatski salje sliku onoga ko ulazi u zajednicku teretanu, kako bi se znalo da nije usao neko sa losim namerama. Ceo sistem nadzora je transparentan i jasno oznacen.

Ma naravno , ja sam na tvojoj strani!

Lafcina stavio kameru i bole ga cicko...Pa jbte ne moze tako.Mislim moze ako nikom ne smeta, ali ja ne bih voleo da je kod mene u zgradi.

Kad sam se doseljavao, video sam kamere po ulazu i na terasi jednog komsije.Pitao sam predsednicu kucnog saveta :Sta je ovo?

Ona mi rekla :To je stavio ovaj komsija u prizemlju , znate on je khm khm pa...diler droge i bio je uplasen za svoju sigurnost.Ali to je reseno posto oni to vise ne koriste tj. on je ubijen ostala je zena sa decom i ona to ne koristi.

A otkud znate?

Pa vidite ove dve na ulazu su premazane farbom i niko se ne buni niti pokusava da skine farbu.

A i presecene su zice, jedino ne znamo za one unutar njihove terase ali to je na drugu stranu okrenuto.Komsinica nam je rekla da joj je problem sad da to ona skida...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

To bi se pretvorilo u ponizavajucu komplikaciju zato sto je kamera na oko 3.5m visine, a i mnogo mi je smesno da zamisljam sebe u fantomci

Mislim, ako ti treba dobra vazdusna puska...  :ph34r:

Link to comment

To je stavio ovaj komsija u prizemlju , znate on je khm khm pa...diler droge i bio je uplasen za svoju sigurnost.Ali to je reseno posto oni to vise ne koriste tj. on je ubijen

 

1 kvalitetan dokaz koliko kamere doprinose sigurnosti

Link to comment

Letva i na nju namotas krpu uronis u neku farbu i iz mrtvog ugla dobro zamaskiran zamrljas staklic i gotovo...

 

ipak necemo avramu da dajemo blokovska resenja

 

To je stavio ovaj komsija u prizemlju , znate on je khm khm pa...diler droge i bio je uplasen za svoju sigurnost.Ali to je reseno posto oni to vise ne koriste tj. on je ubijen

 

 

nego, cudo jedno sa tim blokovima, ima li makar jedna zgrada a da u njoj nema lokalnog dilera?

Link to comment

jedino vazno pitanje je - da li uklanjanjem kamere on trpi stetu? odgovor je da ne trpi (dobice svoju kameru neostecenu, a korist koju on ima od polozaja kamere na takvom mestu je ionako nesto na sta on nema pravo), a posto ju je smetački postavio, moze je bilo ko skinuti u bilo kom momentu. situacija na nivou da ti se neciji ker posrao u ulazu i ti pocistio. skupstina stanara nebitna u prici.

Link to comment

Izvinite vi iz neighborhood watch naselja

:nobles:

 

ma ja sam mislio na resenje iz tvoje zgrade, necemo da sugerisemo da je smrt posednika i postavljaca kamere najefikasniji nacin za prestanak rada kamere

Link to comment

U vezi vojnih penzija, da li se zna šta će biti sa onima koji ne potpišu sporazum o vansudskom poravnanju? Ostaje ono što su Gašić i Vulin rekli pre mesec dana da neće imati pravo na isplatu duga?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...