Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Moram na šalteru suda da overim potpis pravnice na uverenju iz firme da je osoba xyz (nisam ja) tu radila od-do, kako bih nastavio dalju međunarodnu legalizaciju. 

 

Jel to znači da ta pravnica mora lično da ide u sud da bi overila taj svoj potpis?

Edited by Prospero
Link to comment

Takoe.

 

I da se legitimiše u kom svojstvu potpisuje zvanični dokument pravnog lica, nečim (rešenjem direktora kojim je ovlašćena na to, šta već...).

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Do kurca, to mi je sve praktično neizvodljivo, treba da izvlačim ženu sa posla i vodam do suda zbog stvari koje se ni nje ni firme više ne tiču  :(

Edited by Prospero
Link to comment

Do kurca, to mi je sve praktično neizvodljivo, treba da izvlačim ženu sa posla i vodam do suda zbog stvari koje se ni nje ni firme više ne tiču  :(

 

Pa znam, ali nemere drugačije :( Jedina je varijanta, ako ti je baš mnogo važno, da izvučeš iz suda referenta overe sa sve upisnikom, da ga mećeš u kola i voziš kod nje u firmu. To je nekih cca 600 dinara preko, samo prvo dogovoriš u sudu.

Link to comment

Smara sve to, ne radim za sebe nego me drug iz inostranstva zamolio.

 

Sad ću da ga cimam da još jednom proveri da li mu baš treba međunarodna legalizacija takvog dokumenta (potvrde iz ex firme da je radio u nekom periodu kod njih).

Link to comment

Smara sve to, ne radim za sebe nego me drug iz inostranstva zamolio.

 

Sad ću da ga cimam da još jednom proveri da li mu baš treba međunarodna legalizacija takvog dokumenta (potvrde iz ex firme da je radio u nekom periodu kod njih).

 

Neka proveri malo bolje, rekoh ti prošli put da je to privatno-pravna isprava i da se takve isprave ne mogu legalizovati, pa me i zbunjuje. Možda jedino da se prevede, pa da se stavi apostille na prevod i potpis sudskog tumača (to možeš i sam).

Link to comment

A-a, prevod je već urađen, te privatne isprave kakva jeste, ali se ne udara apostil na privatnu ispravu. Traži mi da se overi potpis pravnice pa da se tek onda prevede sa tim pečatom overe, pa tek onda ide apostil i dalje.

 

Probao sam da uradim overu kopije, tipa da ima bar negde zavedeno sa pečatom suda ali ne može; još je ova sa apostila išla kod nekog sudije na konsultovanje i vratila se sa istom rečenicom - overa potpisa, pa prevod sa sve overom pa tek onda apostil.

 

 

Vitlaću druga da još jednom proveri u firmi da li je baš nužna puna legalizacije te isprave.

Link to comment

Tupe ga™.

Mogu da ti stave apostil na overu potpisa sudskog tumača, jer je taj prevod sa potvrdom o autentičnosti javna isprava. Njime samo potvrđuju da je prevod sastavio stalni sudski tumač, ne potvrđuju da je samu ispravu izdao taj i taj, pogotovu u situaciji u kojoj isprava nije javna već privatna.

 

Probaj da kontaktiraš ove, da vidiš šta će da ti kažu.

Link to comment

Videću sutra sa njima, a kažem, prevod je sudski tumač već uradio pa sam opet popio pedalu.

Edited by Prospero
Link to comment

Pre 5 godina mi je umro deda. Bila je ostavinska rasprava gde nam je bilo bitno da rasporedimo stan i automobil, o ostalom se nije raspravljalo. Pre neki dan je na dedino ime stigao racun za porez na pistolj, prethodnih godina nije dolazio racun. U trenutku ostavinske rasprave nikom nije palo na pamet da taj pistolj postoji, a i niko ne zeli da ga uzme. Oruzni list nismo nasli.

 

Sta bi trebalo dalje da radimo po tom pitanju? Da li treba da se pravi nova ostavinska rasprava na kojoj niko ne bi prihvatio vlasnistvo, ili treba samo da predamo pistolj ili nekom drugom? I da li da placamo porez i da li treba da obavestimo poresku upravu da deda nece biti u mogucnosti da plati?

Link to comment

Da li treba da se pravi nova ostavinska rasprava na kojoj niko ne bi prihvatio vlasnistvo

Ovo nece moci. Ne mozes da se ne prihvatis novopronadjene imovine ako si se vec prihvatio nasledja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...