Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

20 minutes ago, jms_uk said:

 

Na ovo sam mislio da ce biti problem ako je nosilac prava pokojni. Hvala za ovo drugo, probacu.

Напомена:

Преглед уплата накнада за закуп, уређење и одржавање површине гробља тренутно може да врши искључиво носилац права коришћења гробног места, односно заједнички заступник (ако има више носилаца), чији је ЈМБГ уписан у базу података ЈКП „Погребне услуге“.

 

Meni je cale nosilac na grobnom mestu. Kad sam sahranjivao kevu proslog decembra, ja sam sve radio, a on je potpisao neku saglasnost da mogu ja u njegovo ime da dozvolim da se ona sahrani u toj grobnici.

 

Moguce da odgovaraju na mail, pusti im poruku, mozda su se ipak modernizovali makar malo :D  AKo znas grobno mesto, onda si odradio pola posla.

Link to comment
37 minutes ago, jms_uk said:

 

Znaci za to mesto gde je nosilac prava ocuh, nema sanse da se prebaci na mamu. Nista, da placamo dok mozemo.

 

 

Posto je u trenutku smrti mamine mame njen muz bio ziv (i ucestvovao u ostavinskoj raspravi), sad u ovoj dopuni treba da bude moja mama i njegovi naslednici?

Никада законски није било могуће. Пробај да одеш на шалтер и разговараш са њима. Можда ће ти дати неко решење. Чак сумњам да ће и мејлом да ти кажу нешто корисно.

 

Па да, поднесе се захтев за допуну, наведе се нова имовина, и наведе се ко је од наследника жив, а ко није и ко су његови наследници...

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па да, поднесе се захтев за допуну, наведе се нова имовина, и наведе се ко је од наследника жив, а ко није и ко су његови наследници...

Hvala!

 

Koliko su bili teski (pored komplikacija da zive u 3-4 zemlje) kad je bila kinta od stana u pitanju, nema sanse da se ovo odradi za grobno mesto koje sa njima nema veze... :dry:

Link to comment

U Ruzveltovu idem makar jednom dnevno budući da se bavim ovim poslom (radim u privatnom pogrebnom preduzeću), pa ako nekome treba nešto da se proveri neka mi javi na PM.

  • Hvala 1
Link to comment

Hoce na kucnu adresu, mislim da salju i fiskalni racun :D  Profi groblje, ma koliko morbidno zvucalo

 

  

41 minutes ago, Moća said:

Ovo je bilo u sudu ali stranke misle da to nije ni traženo.

 

Lako je tvojim klijentima, meni umrla notarka :cry:    i sad moram da cekam da imenuju drugog notara i ko zna kad cu zavrsiti ostavinu

Edited by Milosh76
Link to comment

potrebna mi je mala pomoc, objasnjenje. naime, tast kupio kucu/vikendicu. dobio je porez na prenos apsolutnog prava. sta je to konkretno? jel to kupac po difoltu placa? oni utvrdili neku trzisnu vrednost i to djuture sa kucom, koja ima nekih 40-tak kvadrata i dvoriste. to je kao neka trzisna vrednost, ali da stambeni prostor i dvoriste objedine pa ta vrednost bude za ukupno 115 m(2), to mi je malo cudno? kaze da se on slozio sa tom procenom, a on toga nije bas svestan. 

da li su cifre normalne, vikendica u vrdniku, ca 40 kvadrata taj porez bude 76 000?

zahvaljujem unapred.

Link to comment
17 minutes ago, panta rhei said:

potrebna mi je mala pomoc, objasnjenje. naime, tast kupio kucu/vikendicu. dobio je porez na prenos apsolutnog prava. sta je to konkretno? jel to kupac po difoltu placa? oni utvrdili neku trzisnu vrednost i to djuture sa kucom, koja ima nekih 40-tak kvadrata i dvoriste. to je kao neka trzisna vrednost, ali da stambeni prostor i dvoriste objedine pa ta vrednost bude za ukupno 115 m(2), to mi je malo cudno? kaze da se on slozio sa tom procenom, a on toga nije bas svestan. 

da li su cifre normalne, vikendica u vrdniku, ca 40 kvadrata taj porez bude 76 000?

zahvaljujem unapred.

Zemljište i objekat čine pravnu cjelinu, pa se i zemljište uračunava u procjenu poreske uprave.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...