Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Nešto slično se u nekim raspalim obedaonicama zove "peci-pec". Iseče se lepinja na osmine i uvalja u ulje, alevu, vegetu, peršun i beli luk, pa se baci na roštilj.

Link to comment
Domaću ne konzumiram, samo tursku. Time naravno reskiram pljuvačku u kafi, ali demonstracija otpora seljani jeste vredna tog rizika.
I ja. Spremam sam da uđem i u fajt oko turske kafe.Mnogo me nervira to pravljenje blesavim. do pre par godina svi ste znali šta je turska kafa, i sad ste odjednom svi dobili amneziju.
Šta mi uradiste??!! :isuse: :lolol:Dogovorio sam sa jednim forumašem da se kratko vidimo ali sam ispalio. Odnosno, jebeni prevoz funkcioniše tako što poslednji bus za Beograd kreće u 20:55. Pojavila se opcija da se vratim kolima pa sam propustio ožderavanje.Ipak, super sam doručkovao. kod Rajka. :)
Rajko se inače otvara, ako ne grešim, u 7 ujutru. Ko im tad dolazi, nemam pojma. Tek tako je.Ali zato gazda Rajko, koji je jedan komični debeljučkasti i nosati čovečuljak, već oko pola 11 (kafana zvanično radi do 11) počne da raznosi flaše sa stolova i govori gostima - "ajde, ajde, sutra se radno ustaje..."
Link to comment

Transparent u Nišu: "Dajte nam azilante, evo vam Žandarmerija"255x160_50031-Ba9LulOCQAAzjbM.jpgNa jednom od niških nadvožnjaka osvanuo je transparent: 'Dajte nam azilante, evo vam Žandarmerija'. Za sada nije poznato ko je ovaj transparent okačio.Nepoznati autori predložili su jednostavnu razmenu svima koji imaju problem sa azilantima, a za uzvrat nude Žandarmeriju iz Niša, aludirajući na incidente čiji su akteri upravo njihovi pripadnici. U jednom od poslednjih incidenata niškog odreda Žandarmerije, njihov pripadnik Aleksandar Raičić (25) ubio je Nišliju Vlastimira Nalića (25) zbog para koje mu je, navodno, dugovao za drogu. Nalić je pronađen mrtav u automobilu 27. novembra.Sa druge strane, meštani iz nekoliko mesta organizovali su proteste i blokirali puteve kako se azilanti ne bi uselili u njihovo mesto ili dobili hranu. Ba9LulOCQAAzjbM.jpg

Link to comment

eto. a u beogradu vec mesecima na ulazu u grad sa obe strane (severozapad - jugoistok) u oba pravca na nadvoznjacima stoji retardirani transparent "dobrodosli u zemlju cirilice"...i niko da ga skine.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Syme, tebe gledam, treba mi tvoja pomoc da se odredim prema jednom slucaju. Radi se o sukobu Tasovac-Blagojevic. Meni deluje kao ultra svinjarija to sto je Nisvil proglasen za komercijalnu manifestaciju, pa im je po tom osnovu ukinuto svako finansiranje - slutim da rec "komercijalno" na jugu znaci da organizatoru posle zatvaranja konstrukcije ostane za burek i pivo. Slutim da je cela stvar samo ego trip Tasovca, koji veruje da ce novi krug predomisljanja oko statusa Nisvila nekome mozda izgledati kao "uvodjenje reda u kulturu".Kako se tebi cini taj slucaj?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...