Jump to content
IGNORED

Piraterija i slično


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    62

  • Indy

    41

  • Sludge Factory

    27

  • Jolly Roger

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li je istina da srpsku Poresku zanima samo ilegalni Ofis, Korel, Fotosop i Autodeskov softver? Za ostalo ih navodno bas briga posto nemaju sporazum sa distributerima.

Link to comment

Valjda ovo ide ovde, možda i na vocap, možda na Vladu Srbije... Elem:

 

Auuu friče, crni čoveče...

Nisi trebao da pišeš ono o tenderima...

Link to comment

Da li je istina da srpsku Poresku zanima samo ilegalni Ofis, Korel, Fotosop i Autodeskov softver? Za ostalo ih navodno bas briga posto nemaju sporazum sa distributerima.

 

Koliko znam skoro sigurno se proveravaju i antivirusi i teamviewer i slično, ne bih se pouzdavao mnogo u to da će proveravati samo MS, Adobe, Corel i Autodesk, ako ćeš da budeš siguran jedino sve legalno. :)

Link to comment

Da li je istina da srpsku Poresku zanima samo ilegalni Ofis, Korel, Fotosop i Autodeskov softver? Za ostalo ih navodno bas briga posto nemaju sporazum sa distributerima.

 

nije istina. poreska dolazi sa nekim softverom koji čita registri bazu i vadi podatke o softveru, a zatim pregleda licence u finansijama ili ko je već zadužen za iste u firmi. u prevodu, koristite portable verzije i nema čega da se bojite...

Link to comment

nije istina. poreska dolazi sa nekim softverom koji čita registri bazu i vadi podatke o softveru, a zatim pregleda licence u finansijama ili ko je već zadužen za iste u firmi. u prevodu, koristite portable verzije i nema čega da se bojite...

 

To mi je nekako amaterski, koliko se sećam te portable verzije hoće i da krešuju i uopšte ako firma ne može da zaradi ni za osnovni alat, pitanje da li možda gubi vreme baveći se čime se već bavi.

 

Ali na Macu nema registri baze?  :ph34r:

 

Koliko firmi radi na Mac-ovima? Ne kontrolišu se ni svi sa Windows-om, te očiglednije slučajeve pretpostavljam da neko prijavi ili već postoji sumnja na drugi način.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Radio sam u firmi koju je navatala neka advokatska kancelarija koja radi za MS ovde i to preko nekog MS Word dokumenta koji je bio deo komunikacije. Bar su tako tvrdili... Jel to može tako?

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Radio sam u firmi koju je navatala neka advokatska kancelarija koja radi za MS ovde i to preko nekog MS Word dokumenta koji je bio deo komunikacije. Bar su tako tvrdili... Jel to može tako?

 

 

....shit has hit the fan...

Teško...

 

Inače, ja koliko znam, ti ne moraš da imaš instaliran original, bitno da imaš plaćene licence... Bar su mi tako rekli u MS Srbija...

Link to comment

Koliko znam, preko fajla jedino ako je autor bio Warezz ili tako nešto. :P Mada ako je u pitanju veća firma koja očigledno koristi MS Office, a nije na listi klijenata, onda postoji solidan procenat mogućnosti da je neka piraterija u pitanju, slabo ko kupuje full retail licence.

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • 2 weeks later...

sa sajta sa koga strimujem filmove stoji ovo

We strongly urge our users to use a VPN to make themselves anonymous while streaming films and TV shows online. Using a VPN ensures that your ISP, the government and the NSA can’t spy on you or block any streams. They will not be able to see ANY of your online activity.

 

da li je neko upoznat sa tim VPN?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...