Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Münster jest isto lep, ali je malko dalje
Munster iz Dortmunda ispod sata vožnje Re-om, Keln sat i po, Bonn skoro pa 2, a Aachen još dalje. Vremena putovanja onako iz glave, napamet.pošto Panta hoće da bude u Dortmundu, otud Dortmund kao referenca. Edited by barrcode
Link to comment

u principu je referenca otvorena. cilj je bvb stadion, utakmica. dilema je da li ici na duze ili ne. ako idemo na nedelju dana a u dortmundu nema sta videti, onda se moze odsesti na drugom mestu pa odatle ici na utakmicu. za sada je tendencija u tom pravcu. tim pre sto se i meni cini pogledom na kartu da je mozda bolje biti malo zapadnije. to su samo razmisljanja, otvoren sam za sve predloge. hvala na ovome do sada.

Link to comment
ja lično bih smestila referencu negde zapadnije, ostala duže, i obišla sve što smo ti rekli :)
u tom pravcu se i krece, ako dobijem dovoljno slobodnih dana :)
Link to comment

Koji crni Keln, sem Doma meni je ostatak centra grozan - građen na brzaka nakon rata, skučen, prenatrpan, vikendom jedva da prođeš kroz one ulice. Van suvog centra ima finih altbau četvrti za živeti tamo, ali turistički za šetati i razgledati - truba. Mislim, šetati se može lepo, kejom recimo prema sankt Martinu, ali jebiga to ima svaki grad na Rajni tako. Meni je Düsseldorf sa svoji altštatom (pa čak i uštogljenim Kö) bolja destinacija. Ali stoji da su svi tamo gradovi u Rurskoj oblasti dosadno isti - od Duisburga preko Esena do čega hoćete; kao da su po kalupu rađeni. Wuppertal je zbog lokacije i terena jako zanimljiv, Aachen ima divan stari centar (živele krvavice!).

Link to comment

e jebi ga sad, ima nesto i do toga sto keln ima duplo vise stanovnika od ddorfa. a osim doma, ima i jos ponesto za videti. npr. najvecu evropsku kolekciju pikasa u ludwig muzeju, germansko-romanski muzej, walraf muzej, dvanaest romanskih crkava za koje mnogi tvrde da po znacaju prevazilaze dom, ... a osim toga ima i koelsch, najbolje pivo :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...