Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Ja samo par kasika sutlijasa. Moji jos spavaju, cekam muza da kuva kafu. 

Lavazza oro ali skuvana u dzezvi, to nam je dobitna kombinacija :thumbup:

Link to comment
Just now, Serena said:

 

Lavazza oro ali skuvana u dzezvi

 

 

e daj detalje, zanima me. u poslednje vreme baš volim efekat kafe iz ibrika, da ne kažem džehzve

Link to comment

Jel kuvanjem u dzezvi espreso kafe dobijes nesto kao turska kafa ?

Ono ima talog, slican ukus itd.

 

Link to comment

Šta je sledeće, domaća kafa spremljena u aparatu za espreso?

Edited by booyaka
  • Haha 5
Link to comment
1 hour ago, booyaka said:

Šta je sledeće, domaća kafa spremljena u aparatu za espreso?

 

Ko nije stavio kafu mlevenu za tursku u mokapot, nek se baci kamenom...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, Eleniko said:

 

Ko nije stavio kafu mlevenu za tursku u mokapot, nek se baci kamenom...

bukvalno. nekad i namerno. nema dosta kamenja :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, brusli said:

Jel kuvanjem u dzezvi espreso kafe dobijes nesto kao turska kafa ?

Ono ima talog, slican ukus itd.

 

Da ali samo Lavazza oro.

Neko od nasih ovde je to provalio pa se prosirilo. 

Ona je 100% arabika, 5/10 je jacina pecenja i sitno je mlevena, ne bas kao nasa ali meni je tako jos i bolja. Soc ne bude onako cvrst kao da je od gline, malo rastresitiji. Ima i penu ne kao iz espreso aparata nego kao nasa. Probali smo i sa drugim vrstama ali dobijes nesto kao kad u prljavu dzezvu naspes toplu vodu da je operes :lolol:

Imali smo ranije Lavazza aparat ali posto smo ga retko koristili (jednom ili ni jednom u par dana) nekako mi je kafa imala cudan ukus i miris pa smo ga eliminisali. Kad hocemo espresso odemo u bar, a kod kuci se kuva italo-domaca dzezvusa :D

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Eleniko said:

 

 

e daj detalje, zanima me. u poslednje vreme baš volim efekat kafe iz ibrika, da ne kažem džehzve

Nema detalja sve isto kao sa domacom. Mozda treba za nijansu vise kafe staviti nego kad kuvas od nase. 

  • Hvala 1
Link to comment

svako ima svoj gorki greh

 

moj - bonito kafa iz samiške prelivena kipućom vodom, brzo promešaj, sačekaj da se formira penica, talog slegne - i vozi.

 

blagosloven izumitelj bonito kafe.

Link to comment

Nisam probala bonito.

Kad odem u Srbiju pa krenemo da obilazimo rodbinu meni se zeludac zaveze u cvor od kafe. Najgore mi je kad je skuvaju u onom plasticnom kuvalu :wacko: probala i ja jednom, jadnicak eksplodirao u ruci :ohmy: osetio da ga mrzim :lolol: domacini su morali posle da krece kuhinju zbog smotane snajke :violina:

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, booyaka said:

Šta je sledeće, domaća kafa spremljena u aparatu za espreso?

ljudi kod nas masovno piju tursku kafu a to je po kvalitetu najgore sto moze da se dobije od kafe takozvani rio minas tipa kao da pravis slatko od komina..

tako da ce im fino mlevena (pa cak i lavaca koja je krs) imati lep ukus ako je dobro samlevena i dobro dozirana... 


 

Link to comment
45 minutes ago, Eleniko said:

svako ima svoj gorki greh

 

moj - bonito kafa iz samiške prelivena kipućom vodom, brzo promešaj, sačekaj da se formira penica, talog slegne - i vozi.

 

blagosloven izumitelj bonito kafe.

blagosloven izumitelj i onog granda u kesici, poshto ja vishe ne umem da skuvam na dzezvu ni za sebe (a ne za goste, gosti izaberu predstavnika koji ume da kuva, pa izabrani predstavnik to obavi :lolol: ), pa kad mi bash dodje ja prelijem kesicu, znachi moze i taj bonito :unsure:

 

mnogo se mi lozimo na kafu a nemamo bele veze i to na nacionalnom nivou :rolleyes:

 

ed. jelenche jel znash da otvorili grchki mikel u novom beogradu :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Ova nasa turska kafa Grand/Doncafe je postala teski krs, gorka i kisela, verovatno kupe one otpatke po magacinima pa melju. Ranije je bila mnogo bolja, licila je na kafu.

 

Posto me ne rade espresa i ostale fensi varijante, samo seljacka turska, jel ovo radi posao:

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/aparati-za-kafu/mlinovi-za-kafu/bosch-mlin-za-kafu-tsm6a013b

https://allcoffeeshop.rs/proizvod/lavazza-qualita-oro-1kg-u-zrnu/

I udri po mlevenju.

 

Link to comment
4 minutes ago, brusli said:

Ova nasa turska kafa Grand/Doncafe je postala teski krs, gorka i kisela, verovatno kupe one otpatke po magacinima pa melju. Ranije je bila mnogo bolja, licila je na kafu.

 

Posto me ne rade espresa i ostale fensi varijante, samo seljacka turska, jel ovo radi posao:

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/aparati-za-kafu/mlinovi-za-kafu/bosch-mlin-za-kafu-tsm6a013b

https://allcoffeeshop.rs/proizvod/lavazza-qualita-oro-1kg-u-zrnu/

I udri po mlevenju.

 

iskreno ne bih cak ni kupovao lavacu jer ne znas kad je przena - meni se desavalo da mi poklone crnu lavacu koja je przena pre vise od godinu dana... ne bih bacao pare ni na mlin ako mozes da kupis nesto kvalitetno 

Po meni ovo je najbolja solucija - mala przionica iz Subotice - uzmes jednu od ovve 2 samlevene po 250 grama ili pola kile - izadje jeftinije od lavace a garantovano je bolje... 

https://www.k3coffee.rs/domaca-kafa/gold?v=5 - ovo je gold mesavina arabika i 2 robuste - znaci imace finu slatkocu i  kremu iliti narodski receno penu - sasvim dovoljno za nasu kafu
https://www.k3coffee.rs/domaca-kafa/premium?v=6 = ovo mu dodje slicno ali malo bolje - doduse ne verujem da moze da se oseti bas razlika pri turskoj kafi jer nisam probao - matori pije ovo i zadovoljan je 


ovo je dobar 'blend' vec samleveno za tursku kafu - prze kafu redovno tako da je jako sveza - cak ti upisu na kesicu datum przenja da znas koliko ce da traje i mlevena na profesionalnom mlinu - znaci da su zrna jednako mlevena i da ce rezultat uvek biti slican ili isti sto ne mozes da postignes bosch aparaticem... 

Ja sam probao i beogradsku przionicu i coffee factory i jos neke manje prozivodjace po bgu sto sami prze i iskreno nista nije toliko dobro/sveze kao k3 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...