Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

35 minutes ago, Sara said:

@x500Nikad nisam stavljala luk u poparu, jel to neki licni recept?

Ja obicno spremam poparu tako dinstam malo cluka na masnoci (danas je bio puter, obicno smast). Kad luk omeksa dodam (so/biber) seckan hleb, malo promesam i dodajem vrelu vodu tako da ostanu delovi hleba celi. 

Na kraju sam dodao i jedan cen seckanog gluka i mali mlade gaude. 

 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Indy said:

Super izgleda, to ću ja sutra, a može lepo i bez ribe.

Inspirisan nisamjaom danas za brunch uradio avokad omelette (po ovom receptu). Ispao je odličan (da se jede), ali za slikanje čekaće neku narednu iteraciju dok ne napravim neki koji se neće raspasti pri prevrtanju...:D

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
13 hours ago, Valkyrie said:

Taj mladi kajmak je moja nana uredno svako veče skidala nakon kuvanja mleka od tog dana, usoljavala, sutra uveče stavljala nov sloj itd.

tako usoljeni mladi kajmak na vrućem domaćem hlebu koji je ona pekla, pa preko narezana pršuta (isto domaća, dabome) je hrana mog života. Mislim da i dan danas mogu da prizovem taj miris i ukus, obuzme me instant sreća i spokoj. 
 

Poslednji obrok pred električnu stolicu bi mi bio to.

Samo nemam prsutu. Sarlo hleb (mirise koliko toliko na domaci), kraljevacki mladi kajmak (previse je slan). Uglavnom, u slast sam pojela 

IMG_20231006_102439.jpg

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

koliko me iritira ovo presoljavanje svega u srbiji - od kajmaka do ćevapa i obrnuto. bukvalno se uvek pitam šta sad pa ovi muljaju kad moraju da se štite presoljavanjem.

  • +1 8
Link to comment

šta možeš da osetiš kad ti so spali jezik. totalno nenormalno, ceo kršten svet je skapirao da ako je neslano možeš da dosoliš ali obrnuto nikako.

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...