Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Verovatno je tako. Narodi na Kavkazu jedu kozje proizvode, žive gde žive i načinom kojim žive, i žive 110 godina. 

 

Eskimi (nekad u ranijim vekovima) lovili foke, jeli njenu mast, ribe. 

 

Ja živim na Balkanu i generacije pre mene koje su me izrodile i formirale genetski i u prehrambenim navikama, živele su na suvom mesu, kajmaku, ajvaru, slanini i na mnogo, mnogo pite. Dinarski gen mi ima prosečan životni vek 85+. Držaću se toga. 

 

PS ćale ima stečeni dijabetes, psihosomatski 1/1. Jede ceo život ribu i na mediteranskoj ishrani je, voli je. Dakle....

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

igoraki ma klasican ,,sindrom propovedanja,, kao neko ko je verovatno relativno skoro otkrio cari keto ishrane pa bi svima da objasnitm

 

ne kazem da to lose samo je jednostavno tako...procice ga vremenom :D 

Link to comment
10 hours ago, Svemir Zeka said:

Нисам стручна у овоме, али ми и овако објашњење представљено у теоријама о интермитент фастингу делује баш поједностављено. И на крају, можда се мршави ефикасно, и оне дијете без угљених хидрата раде посао у брзом року, а колико су здраве, друга је ствар. То две ствари би требало раздвојити.

Evo komplikacije na tu temu 

 

 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

Huberman krenuo sa TRT ‘terapijom’ .Toliko o tome da ako lepo spavas,postis,LC i slicno i budes kao nov.

Ja nista ne razumem u ovom postu :(

Sta je trt terapija i sto je pod navodnicima ? Sta je LC i sto je i tu neka ironicna recenica ?

Link to comment

Odličan je huberman. Nisam ga detaljno slušao vezano za IF, ali znam da ga upeažnjava ali ne religiozno. Ako se omaknu neke borovnice malo kasnije nema veze. 

 

Vezano za mršavljnje, IF ne utiče na njega ako se unosi isti broj kalorija kao i u režimu bez fastinga što i potvrđuje ovaj paper koji je Huberman okačio. Meni lično je lakše da mršavim sa fastingom nego da umereno jedem po 12 i više sati dnevno, svinja sam i volim da jedem. I bolje se mnogo osećam na IF, nisam nadut, čistiji u glavi, osećam se atletski sposobniji itd, nevezano od unosa kalorija. Fasting plus ispod 150g UH dnevno je moja dobitna kombinacija. Meso ili riba svaki dan.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

Ja nista ne razumem u ovom postu :(

Sta je trt terapija i sto je pod navodnicima ? Sta je LC i sto je i tu neka ironicna recenica ?

Trt je testosterone replacement therapy, ono od čega neki na forum misle da može da se poludi i da je Putin prsao od toga :D Držiš nivo testa kao normalan muškarac od tipa 25-30 godina, ne bodibilderske doze. LC = low carb pretpostavljam, to sad već ima više definicija i zavisi od ukupnog broja kalorija, ali recimo do 100g hidrata dnevno.

Edited by Heaviside
Link to comment
2 minutes ago, renne said:

a što sve ovo vi pričate na doručku?

što ne otvorite temu na zdravlju? trčanju?

istoriji?

Ima tema, trebalo bi prebaciti. 

  • +1 1
Link to comment

dajte ljudi, svasta se ovde ispisalo o IF i keto dijeti pa samo nekoliko napomena

1. IF/keto sigurno nije namenjen za vec bolesne ljude da uskoce u njega glavacke i to bez konsultacije sa lekarom i to specijalistom za tu bolest

2. dokazano je da je vreme u kome se jede vaznije od toga sta se jede i koliko kalorija se unese

3. kada se naviknete na IF nema nikakvih problema i nije cilj da se posto-poto jede u  4 sata, cak je 6 sati mozda optimalnije

4. nista nece da vam skodi ako jedete 1 put u 24 h na recimo svakih 7 dana ako vam ne odgovara da svaki dan jedete 1 put/24h

5. ako imate bilo kakve lose simptome kada zapocnete IF prilagodjavajte se postepeno ili mozda nesto radite pogresno

6. IF je daleko najzdravija dijeta od svih mogucih

 

za kraj jedan odlican intervju:

 

Link to comment
On 13.4.2022. at 12:35, nisam ja said:

IMG-20220413-122614.jpg

 

povrće je :puke:

 

Bio je od prošle nedelje a možda i od ranije da se uzme dobar onaj u zip kesicama pink paradajz što piše Izbor prirode. Nešto sam pomislio da su to ovi iz Jovanjice pa sam čekiro sajt. Nisu izgleda ali isto tako neka fensi farma i to me malo pokolebalo što vidim da rade bez zemlje nego na kamenoj vuni, ne razumem se u tehnologiju ali ne zvuči mi to dobro koliko je sočani i ukusan, mislim najbolji predsezonski što može da se nađe.

 

Spoiler

0-02-05-1225de3e0e697bcbfee0fc8b64ac7d2e4e69749672586245df7b63bf0a07c7ef_c7ff69f0456f3906.thumb.jpg.128d067b9073f8a2c9c8c09a3b819b04.jpg

 

Ali naravno više ne može lol, bar ja ne nalazim, danas neki sa pijace bljak, kitim svačim da prevarim.. ali džaba kad osnova ne valja, nema sunca u njemu. 

 

Spoiler

0-02-0a-54e7e1c65d688b89f1f94e9b0f120a9c081ed37644bc93bfe699b5410737f9d8_23069079ec8e634b.thumb.jpg.07cd49b93004ff7c38cb41e20a07ae39.jpg

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...