Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

On 7.4.2022. at 0:54, Svemir Zeka said:

 

Ja poznajem ljude koji svinjsko pečenje jedu za doručak, ručak, večeru, marendu ili neki snekić pred spavanje.

Radio sam preko omladinske zadruge u jednoj štampariji i pored nekoliko nas studenata bilo je trojice stalnih radnika 

Mi studenti nosimo izvadimo sendviče ,devojke biskvite a ovoj trojici je bio gušt....svinjska glava.

Pored štamparije je bila pečenjara i ta jedna pečena glava je koštala možda dvesta dinara .

Pitamo mi njih jebote šta to jedete.Oni nama objasne ,od te jedne glave ima da se jede dva dana a nije skupa

Meso,koža,mozak,jezik sve delikates ,gospodska hrana za minimalno para

Uz to pogledi dobavljača kada u kesama vide poređanje svinjske lobanje nema cenu 

ili kada studentkinje onako zasikću fuuuuj! 

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment
4 hours ago, igoraki said:

U pravu si, nisam lekar pa nije na meni da komentarišem.

Ako je neko opravdanje, meni su baba i majka bile šećeraši i obe su umrle od komplikacija izazvanih tom bolešću, pa mi je zato uvek žao kad čujem da je neko šećeraš pošto znam kuda to vodi i kako završava.

 

 

Kao što rekoh, ćale ima bolji šećer od mene, kao i sve ostale nalaze, osim što je hipohondar a na tom ništa ne radi, a jede ovako već deset godina.

 

Živ mi bio, 1952.godište. Indeks telesne mase kao kod manekenki, prehodao milion kilometara, terenac u penziji, ne koristi lift, ne puši, ne jede ni pasulj sa svinjskim rebrima. Vidi bolje od svih nas, nema nikakve probleme s perifernom cirkulacijom.

 

Samodisciplina max, opsesivan beskonačno. 

 

Ali da, pojede na dva sata pola kriške crnog hleba. :)

 

Kod mog ćaleta to je odvelo samo u preopoterćenost i fobičnost, pogotovo kad je počeo kovid. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Bila sam pre nekoliko dana u svom DZ kod lekarke nutricionistkinje. Na tom pregledu se ne pojavljuje bez detaljne analize krvi.

Pregled i razgovor o zdravoj ishrani, čajnim mešavinama i suplementima koje mi prepisuje, kao i o sastavu prirodnog leka su trajali sat i po vremena, od čega je ona prvih 15 detaljno češljala moj karton i medicinske nalaze.

Cilj je stati u kraj lošim i štetnim metaboličkim procesima, jer su - u dužem periodu - pogodno tle za razvoj mnogih bolesti, a i ublažiti tegobe hroničnih problema koje imam.

Neću pričati o čajevima i prirodnom leku - jer je to namenjeno meni lično, mojim dijagnozama i potrebama, i te stvari se primenjuju sa nula improvizacije da bi radile.

Ali o obrocima, satnici, mešanju namirnica tj. kombinovanju hrane mogu skromno laički da ponovim šta je rekla.

Doručak je oko 8h, prva užina oko 11h, ručak izmedju 14-15h, druga užina u 17h, večera oko 20h. Na pola sata pre prve i druge užine jede se voće.
Preskakanje obroka je nedozvoljeno (pitala ja za večeru jer nekad posle te užine dva nisam gladna, rekla - Ni slučajno!)
Premašivanje propisane količine hrane je nedozvoljeno, kao i loše kombinovanje hrane. Takodje, način pripreme hrane je važan i to mi je objasnila detaljnije.

Slatkiši, svinjsko meso, grickalice i gazirana pića kao i veštački sokovi su mi nedozvoljeni. Od mineralne vode samo ona sa magnezijumom. Ne može Knjaz Miloš, može Mivela i Prolom… ova zabrana ima veze sa natrijumskim solima, čini mi se.

Pijenje vode pola sata pre obroka, za vreme obroka i pola sata posle obroka je nedozvoljeno.

Poslednji obrok se jede najmanje 2h pred spavanje.

Cela poenta zdrave izhrane, koliko sam ja mogla da razumem jeste da se SVA uneta hrana u organizam uvek svari do potrebnog nivoa. Mi na raspolaganju imamo oko 500 ml hormona i enzima za tu akciju. Ako unesemo više, ili ako loše kombinujemo namirnice ili ako ih unosimo neredovno - krenu da se dešavaju štetni metabolički procesi - hrana se neće svariti do potrebnog nivoa nego krene da truli po sistemu organa za varenje nesvarena (sto izaziva jedan set problema), ili se prave masne naslage i rastu trigliceridi (što radja drugi set zdravstvenih problema), itd.

 

Ja ću se držati ove oldskul medicinske doktrine. Kada sam se poslednji (i prvi put) držala toga 2015. fizički sam se osećala 20 godina mladje, i sećam se da tih meseci uopšte nisam imala uobičajene tegobe…

Edited by pt 2.0
  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
11 minutes ago, ivy said:

@pt 2.0

i voce pored uzine tj. voce nije uzina?! :blink:

nije. voćka ili  voćni sok bez šećera ili kompot zimi u definisanoj količini se uzimaju pre užine 1 i 2. tu su jedini šećeri koje konzumiram…

 

prva užina mi je 1 kriška hleba sa namazom + šolja mleka, kiselog mleka, jogurta ili kefira.

druga užina mi je tzv. prirodni lek - mešavina za mene definisanog semenja, pahuljica, sušenog voća i seckanih oraha u jogurtu.

 

fora je u količini i načinu pripremanja i kombinovanja. a jedu se SVE grupe namirnica. bukvalno kao što su nas učili u domaćinstvu kad smo bili mali u osnovnoj. 

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Doručak je oko 8h, prva užina oko 11h, ručak izmedju 14-15h, druga užina u 17h, večera oko 20h. Na pola sata pre prve i druge užine jede se voće.

Ako imaš višak kilograma koje želiš da izgubiš, ja sam apsolutno suguran da to nećeš uspeti ako se ovako hraniš.

 

Zašto ? Pa upravo zbog insulina, jedna od njegovih funkcija je da natera telo da skladišti kalorije koje si pojela, dakle da stvara masne naslege, a da bi izgubila kilažu treba ti upravo suprotna situacija, želiš da trošiš masne naslage koje već imaš.

Link to comment
12 hours ago, Svemir Zeka said:

Kao što rekoh, ćale ima bolji šećer od mene, kao i sve ostale nalaze, osim što je hipohondar a na tom ništa ne radi, a jede ovako već deset godina.

Neka je živ i zdrav...

  • Wub 1
Link to comment
11 minutes ago, igoraki said:

Ako imaš višak kilograma koje želiš da izgubiš, ja sam apsolutno suguran da to nećeš uspeti ako se ovako hraniš.

Vidi ovako, ne samo da sam 2015. izgubila visak kilograma, nego sam gubila tacno onoliko kilograma koliko mi je lekarka rekla da cu gubiti u datim vremenskim intervalima: za prvih 45 dana 8 kg, za drugih 45 dana 6 kilograma, i za trećih 45 dana 6 kilograma). Pri tome su se za svakih 45 dana menjale čajne mešavine i prirodni lekovi shodno mom organizmu i dijagnozama. I pri tome me je vodila kroz proces tako da je prvo ubrzavala metabolizam, a onda ga postepeno vraćala na uobičajen, kako ne bi bilo jo-jo efekta posle.

Ne idem kod priučenih mambo-džambo likova. Idem kod lekara.


(edit. ispravila pravopisne greške i dopunila info)

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

Vidi ovako, ne samo da sam 2015. izgubila visak kilograma, nego sam gubila tacno onoliko kilograma koliko mi je lekarka rekla rekla da cu gubiti u datim vremenskim interbalima: za prvih 45 dana 8 kg, za drugih 45 dana 6 kilograma, i za trećih 45 dana 6 kilograma).

Ne idem kod priučenih mambo-džambo likova. Idem kod lekara.

Ok, onda sam ja u krivu. Sve najbolje želim.

Link to comment

Нисам стручна у овоме, али ми и овако објашњење представљено у теоријама о интермитент фастингу делује баш поједностављено. И на крају, можда се мршави ефикасно, и оне дијете без угљених хидрата раде посао у брзом року, а колико су здраве, друга је ствар. То две ствари би требало раздвојити.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, igoraki said:

Postoji ceo jedan narod koji već generacijama jede jako malo ugljenih hidrata, u pitanju su eskimi.

 

I velika vecina EuroAzije gde ima stogodisnjaka i Generalno poznato po robusnosti i snazi tela;Kavkaz,planinski deo Grcke,Italije,nasi Dinaroidi,Skandinavija,Baskija..Mleko i mlecni proizvodi,meso povrce i voce u kratkim intervalima  usezoni i razni kacamaci,kase i hlebovi sa klijalim zitaricama,proje.Imas bolje teme za te vrste razgovora 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...