Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Od mog davnog bavljenja po Rusiji ostalo mi je da pijem kefir i da jedem heljdu (grečku kako je Rusi zovu).

Kupujem onu prženu, jer ne mora da se potapa u vodu veče pre.

U to kašika domaćeg humusa, ajvara ili sira, ako ima i duvan čvaraka, super doručak. Sve što bi inače jela s 'leba i na 'leba.

 

 

20210523_082432_resize_56.jpg

  • +1 3
Link to comment
On 22.5.2021. at 10:46, nisam ja said:

Screenshot-20210522-104556.jpg

 

Haha, b u k v a l n o  isto ova dva dana :) (samo jos u kajgani sunkica i biber)

//Generalno vikendom i praznicima uvek jedemo kajganu, ni ne pitamo (se)

 

 

---

 

Kupih pekmez od mandarine od ljudi od kojih inace i kupujemo pekmez (jagoda i malina za muza) i jabuke . Toliko sam bila smorena i bez apetita neko vreme, da sam htela neko osvezenje, a inace ne volim da jedem slatko za dorucak, vec nesto posteno. Odusevljena sam, savrsen odnos gorcine i slatkosti. (Svi pekmezi koje prave su voce : secer = 2 : 1)

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

gde kupujesh heljdu i koju?

 

Bilo koja zdrava hrana (imam svoju na pijaci) kao i Maxi, polica sa kao zdravim hranama. 

Postoje dve vrste, nepržena i propržena. Ovu prvu moraš da potopiš veče ranije, ali kada se sutra skuva, bude baš mekana i raspadnuta. Propržena se kuva odmah, a zrna ostaju malo kompaktnija (ali ipak jako mekana). Ja tu koristim jer je zgodnije, nije neka razlika.

Takođe, kome se brani da jede žitarice i beli pirinač, heljda može da se stavi u đuveč umesto pirinča, u istoj količini.

Glikemijski indeks heljde je jako mali, jer to zapravo i nije žitarica, već pseudožitarica, jer je mahunica zeljaste biljke.

A najdraže mi što sam dete, jednog nećejeda i probirača, naučila da jede to i da ne pravi pitanje.

  • +1 2
Link to comment

tenksic, nije meni do tih zdravih elemenata, ja samo volim, a kod nas nisam nikad uspela da nadjem nishta slichno ruskoj, samo neki raspad nepoznatog porekla i sachuvajboze kvaliteta. a rusi su bash ozbiljni za heljdu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...