Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Evo malo sa staze :P

Posle Brna sam rekao da mi je jedan od glavnih utisaka veličina Rosija, ali posle Muđela, to se popelo na neki drugi, 100x veći nivo... Njegova popularnost tamo ravna je božanstvu. Kada prođe na warm up-u, pale se baklje, viče se Vale Vale, i tako svaki jebeni put... Štandovi i to apsolutno SVAKI su krcati sa ljudima, njegova marketinška vrednost je jednostavno nemerljiva... Imaće dorna jako jeben problem kada ovaj ode.. Pobeda Minjoa i Pazini ja su proslavljene 10x više nego Dovijeva... Na tribinama bukvalno MUK, kao da je neko umro. :D Posle trke smo se spustili na stazu, nenormalan broj ljudi je čekao da se Rosi pojavi, ali nije.. Izašao je bio neki komentator, ali ga nisam razume ništa osim u fazonu "za godinu dana" blabla... Posle nazad do kola sa druge strane staze, pakleno je bilo, omorina ogromna... Ne znam zvaničan podatak, ali toliko je bilo ljudi da je to jednostavno nenormalno, kolona sa automobilima i motorima je išla u dva pravca, ka Firenci i Luka di Mođelo selu, i obe su se vucarale satima...

Što se tiče trke, sa praktično dva velika pravca Ducati je u velikoj prednosti, sve što se postigne tokom krivina, oni jako lako nadoknade na ravnom i naprave par i više metara prednosti.. Cenim da je to jako frustrirajuće za sve.. Npr Markes je verovatno odlepio prateći Bautistu praktično celu trku na točku, ali jednostavno dođe ravnina i ćao.. Pa svaki krug isto.. Rosi odlično krenuo, ne pamtim kada bolje, Vinjales je zaspao na startu, ali su mu se odmah nabili na rep i jednostavno sam znao da će ga obići barem Vinjales, nažalost i Dovi i Petrući.. U prvih 5 je bilo 3 dukatija, 2 na podijumu... Yamaha očigledno opet ima najbolji motor i Honda će morati nešto da uradi da postanu konkurentniji, Markez ako ne prismrdi vrhu u narednih par trka, biće jako jako teško za sve ostale osim Yamahe, mada po meni Vinjales uzima 75%. Jako je konstantan i na treninzima i u trci. 

 

Moto 2 je bila fenomenalna trka, u poslednjem krugu su prošli ispod naše tribine na 1m razlike, smenjivali se u vođstvu, sjajna završnica. Morbideli zakazao na 4 mestu. Moto 3 sada već standardno ludo, kao i uvek..

Edited by Mil@n
Link to comment

Posle Brna sam rekao da mi je jedan od glavnih utisaka veličina Rosija, ali posle Muđela, to se popelo na neki drugi, 100x veći nivo... Njegova popularnost tamo ravna je božanstvu. Kada prođe na warm up-u, pale se baklje, viče se Vale Vale, i tako svaki jebeni put... 

Skokni do Misana, blize mu je kuci  :P

 

Što se tiče trke, sa praktično dva velika pravca Ducati je u velikoj prednosti, sve što se postigne tokom krivina, oni jako lako nadoknade na ravnom i naprave par i više metara prednosti.. Cenim da je to jako frustrirajuće za sve.. Npr Markes je verovatno odlepio prateći Bautistu praktično celu trku na točku, ali jednostavno dođe ravnina i ćao.. Pa svaki krug isto.. Rosi odlično krenuo, ne pamtim kada bolje, Vinjales je zaspao na startu, ali su mu se odmah nabili na rep i jednostavno sam znao da će ga obići barem Vinjales, nažalost i Dovi i Petrući.. U prvih 5 je bilo 3 dukatija, 2 na podijumu... Yamaha očigledno opet ima najbolji motor i Honda će morati nešto da uradi da postanu konkurentniji, Markez ako ne prismrdi vrhu u narednih par trka, biće jako jako teško za sve ostale osim Yamahe, mada po meni Vinjales uzima 75%. Jako je konstantan i na treninzima i u trci. 

 

Eh sad, Dukati je tako podesen. Ako budes stigao, pogledaj snimak sa kamera na repu motora, nista bolesnije ne postoji nego trenutak kada Dukci ubace u 5. i 6. brzinu. Namerno su uzeli dva dana testa u Mugellu, samo su spremali podesavanja za trku, nista novi delovi, nista gume. Cak je i Dovi rekao, Katalunja isto ima 2 pravca (na prvom hvataju 6. brzinu definitivno) ali nema sanse da ce imati istu trku kao ovu. Opet, on je jedini ovogodisnji fabricki dukati koji nije spalio zadnju gumu na kocenju, dok su je i Lorenco i Petrux unistili.

 

https://gfycat.com/EthicalHollowBeaver

 

kako god, tri spektakularne trke, dok bi Honda trebalo da uzme Katalunju u ovakvom formatu. Nije mi ih uopste zao, izvlace se na Markezovu perfekciju.

Edited by hBob
Link to comment

vreme je da se deda penzionise, nek odveze jos ovu sezonu i dosta od njega

 

Mislim da ima ugovor i sledeće sezone. 

 

Nema šta da se penzionište, sve yamahe su se patile, tek su na fp4 izgleda došli do zadovoljavajučeg setovanja. 30 bodova je od prvog, nije da je 300.. Da ne zaboravim bačenih 20, 25 bodova iz Lemana.

Link to comment

ne mislim samo na ovo danas

 

edit, ima on jos snage da bude drugi, treci, al meni nekako zao da ga takvog gledam

 

I meni, al bolje tako nego nikako. :)

 

Da ne pričam da će Dorna da uradi sve što može da vozi dok ne umre na motoru čisto zbog stotina ako ne i milijardi eura koje dolaze sa njim u paketu svake godine dok je na gridu...

Link to comment

op op, grande Dovi, trka a la Rossi iz mladjih dana. ne znam kako je uspeo ovako dobro da sacuva gume u odnosu na Honde, kad se uporedi situacija sa Jerezom. doduse, ne ocekujem nista od njega i Dukatija u Assenu i Nemackoj, tek u Brnu i Austriji, mozda cak i na Silverstonu. koliko bi bilo lepo da se niotkuda lansira u borbu za titulu, posle isterivanja Iannonea i masnog placanja Lorenca.

Link to comment

Da, bilo je smešno koliko je Dovi dozirao na pravcu, u fazonu naaaah, neću još :)

 

Šampionat će biti jako interesantan.

 

Btw sramotan weekend za Yamahu.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment

sta znam, mislim da su racunali na ovo, motocikl za ovu godinu radi savrseno na grippy stazama i manjim temperaturama, ovako se samo Jerez ponovio. i dalje je to najbolji motocikl, i dalje mislim da je Maverik favorit.
navodno je i Valensija u slicnom stanju kao Jerez i Cataluna, tipa nije presvucena desetak godina. mislim da treba polako izbacivati staze koje ne ulazu u uslove, pa nek je to i Barselona, a pogotovo treba izbegavati staze koje su paralelno u F1 kalendaru

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...