Jump to content
IGNORED

Strani jezici i sve o njima


Amelija

Recommended Posts

Neću opet pool pošto onda mora da se definiše koji nivo i ovo i ono, mnogo je to komplikovano.Nego lepo i opušteno, koje sve znate, koliko dobro znate, kako ste učili, koje biste voleli da znate, itd, itd.

Link to comment

Mene sramota da kačim, ovde svi govore po 5-6 komada.Engleski - čudim se sam sebi kako ga znam, s obzirom kako su me učili u školiFrancuski - prepoznajem neke reči :D Hoću da upišem kurs u CKFNemački - hoću da počnem

Link to comment

Pa i mene sramota, zelja postoji za 2 italijanski i francuski. Svi mi kazu da je drugi jako tezak i da bolje da ne pocinjem, ali prvi bi trebao uskoro..Zaista se divim ljudima koji znaju po nekoliko jezika.

Link to comment

Evo jos jednog koji se stidi:engleski, dobroruski, ucila 10 godina tokom skolovanja, razumem sve, nemam prilike da govorim, pa zardjalaspanski, isla na Kolarac na pocetni kurs - pozaboravljala sve :blush:Sto se tice ovih slovenskih jezika, to je bar lako, razume se, razabiram poprilicno dobro i zabarski i portugez, francuski kad je napisan, kao i rumunski (zbog latinskog), uglavnom sam u kontaktu sa ovime kroz strucnu literaturu, pa mi bude jasno o cemu se radi...Madjarski :ph34r: - naucila 50ak reci pre 4 godine, sad se secam 3Albanski - odabrane psovke :lol:Savrsen jezik: francuski, sjajno zvuci i kad se svadjas, i kad pevas :wub:Omrazen: Zabarski, nja-nja-nja-nja, ne znam ko moze da ocekuje da bude shvacen ozbiljno kad kaze nesto na tom njanjanju (sa cu zbog iskazane elokventnosti verovatno na bisere)

Link to comment

Engleski sasvim fino, malo brljacim oko pisanja, ali ako se uzme u obzir da sam ga ucila iskljucivo sama, zadovoljna sam.Francuski 16 godina u skoli - u Parizu bih umrela od gladi i zedji :), lazem, citani tekst razumem.Zabarski razumem, ali mi tesko da pricam, jednostavno pasivno znanje.Spanski razumem, ne govorim ga i ne znam da pisem.Rusinski maternji, odnosno taternji jezik.Na grckom znam da trazim giros bez paradajza :P i jos nekoliko turisti neophodnih reci.Mislim da je to sve.

Link to comment

Do 1991 Srpsko-Hrvatski poslije 1991 Banjalucki.Mislim da ga znam 100%.Holandski 99% i bez akcenta. Radio sam kao inerprter u Holandskoj vojsci.Engleski odlicno. Govor, citanje i pisanje. Sve i da necu moram jer mi je na poslu engleski sluzbeni jezik.Njemacki ucio nekad u skoli. Nije dobar kao engleski, ali nije ni los.Volio bih da naucim zenin Seychelles Creole.

Link to comment

Nema bre stiđenja nikakvoga.Ja znam 4 komada, sva 4 dosta dobro, nijedan savršeno (i nikada neće ni biti savršeno).Malo sam trenutno zaribala s francuskim jerbo ga nemam u bliskom okruženju već, hmm, 6 godina ( :o ) al sam dovatila da čitam knjige ne bi li se kolko-tolko održala u formi (i da, težak je prilično, ne bih umela objasniti zašto ali je tako).A ostala 3 su engleski, nemački i španjolski.Inače znam i dosta stvari o raznim drugim evropskim jezicima iako ne znam same jezike.A volela bih naučiti lepo i grčki i finski.Od neevropskih možda bih najpre učila japanski.

Link to comment

EngleskiNemacki - koliko da ne crknema stvarno bih voleo da ga znam onako dobro(završio srednji kurs i tu stao - i to je bilo pre 3 godne)Jedan od jezika koji bi hteo da naučim il ida barem naričem je Kineski.Ako ga za 10-20 godina ne budemo učili u osnovnim školama ništa nismo uradili.

A volela bih naučiti lepo i grčki i finski.
Gde nađe Finski, jedan od ružnih jezika, jeste da nemaju veze sa Mađarskim jezikom ali veruj mi ako ne isto, onda vrlo slično zvuče. Lično se uverio.Od tih Skandinavskih zemalja jedino Švedski zvuči ...dobro. Edited by eye of the beholder
Link to comment

engleski solidno, kao i većina.francuski učio u školi ali ga nisam naučio - mogu da preživim ali ne i da vodim neki smisleni dijalog/monolog. voleo bih da obnovim jednog dana.španski - krenuo na kurs, nisam završio, ali mogu da razumem ponešto. da govorim ništa.norveški studirao, završio, govorim prilično dobro - sada podučavam druge ljude norveškom ali ne na faxu, već u privatnoj školi.voleo bih da naučim: francuski, španski, nemački. portugalski zvuči sjajno, i njega!

Edited by Jontra_Volta
Link to comment

Volela bih da imam vremena za proucavanje finskog, keltskih jezika (svih "zivih"), slovenackog, hebrejskog, litvanskog i letonskog, islandskog... a mozda i grckog, japanskog, madjarskog... Prva grupa gotovo potpuno beskorisna, druga se jos i "isplati"... :DKako odabrati jedan od toliko "ljubimaca"? :unsure: :DDa, slazem se, finski i portugalski su bozanstveni. Mada... ko je cuo ove keltske... brrrrrr - sjajno! :)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

engleski i italijanski dosta dobro.francuski pocinjem da zaboravljam mada se trudim da ga ocuvam kolko tolko.finski pocela da ucim, ali baas sam na pocetku pocetka (reci su teske jer ne lice ni na jedan drugi meni poznat jezik; gramatika nije uopste teska. tacno je da imaju 15 padeza ali su logicni nekako).to je sve

Link to comment
Gde nađe Finski, jedan od ružnih jezika, jeste da nemaju veze sa Mađarskim jezikom ali veruj mi ako ne isto, onda vrlo slično zvuče. Lično se uverio.
Ma nije uopšte ružan, jedino je malko zajeban.Inače potvrđujem da zvuči slično kao mađarski, bila tamo par puta, imam dobre prijatelje Fince...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...