Jump to content
IGNORED

RIBA


Allegra

Recommended Posts

naravno da cu da probam, ljudi ne razumeju jednu stvar kada je u pitanju trovanje plavom ribom: bakterije u pokvarenoj plavoj ribi luci toksine koji se ne unistavaju toplotnom obradom. dakle ako ti je sudjeno da se otrujes sardelom ili skusom, to ce ti se dogoditi cak i ako je jedes potpuno suvu i ugljenisanu.

Link to comment
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • wall

    8

  • darling

    8

stavi ribu na mnogo jacu vatru nego sto se preporucujei peci kratko sa obe strane, po minutda se spali kozica, a oko kosti ostane zivkasto
Ovo većina srbijanskih roštiljdžija ne zna pa im se primorci smeju. Isto važi i za lignje, da ne postanu gumaste.
Link to comment
Mali apdejt za sardele u ribarnici "Squadra" na Kalenicu: dobijaju ih cetvrtkom, a ne sredom (sada ih ima, ako nekome treba).
Tenkju!Btw, u nedelju pazario ove obezglavljene sardele, i ok su, samo sto ja volim cele sardele, jedem i glave, samo crevca pobacim, a sto se tice mirisa, obozavam miris ribe u gajbi. Nekom je gadno, meni je super! Edited by historian
Link to comment

pa sardelama bas treba superkratko vreme. okretanje po zelji, ispeci ce se odozdo i bez toga mada su svakako lepse ako se okrenu. da, poredjas, namazes uljem. sve ostalo cista empirija pa nemam odgovor u ovom trenutku ali bi ja to peko na najjace. vreme, dok ne preplanu;)

Link to comment

na kraju sam zavrsila s ovim srdelama s presunom i keljom na tecu. srdele s persunom su skroz morski recept, nema veze s onim kad se sprze srdele u ulju pa jedes cips, ovo je pravi ukus mora. ko ne voli nije za njega, a ko voli jeste.mozda ne umem da sviram ko oliver dragojevic, al zato umem da jedem ko on. :D

Link to comment
skepticna sam. pod 1, sto bi zamrzavali ribu na moru, a pod 2, otkud im mleko na moru.
1. da ne idu uvek u ribu s neizvesnim ishodom/upecaju visak pa da ga ne bacaju;2. kupe u radnji?uostalom, sta ja znam. rekla zena da tako plava smrnuta riba izgubi smrad. nisam probala, ali mi ideja bila zanimljiva pa resila da podelim mudrost. vis sta su ti nezahvalni ljudi, umesto da mi se zahvalis na inovacijama, ti trazis rupe u teoriji. Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...