Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Gde ima fish sos? Bio sam kod Kineza u nedelju i nigde nisu imali. Doduse obskrbio sam se sa soja sosom i nekim egzoticnim nudlama raznih ukusa ali ipak nisam nasao fish sos zbog kog sam najvise i isao.

 

npr?

Link to comment

 

 

@Haralampije, super deluje ponuda na sajtu. Jel stvarno nema minimuma i naplate dostave? 

Ima neki minimum, ne se secam koliko,mozda ovo sto kaze skylight ,nazovi pa pitaj.

Link to comment

 

@Darling sto je najgore mislim da sam taj i vidjao negde ali sam ga pomesao sa njihovim lajt soja sosom koji ima slicnu etiketu

 

 

danas sam pogledala u mom maksiju, nema fis sosa, samo tog lajt soja. mozda je nestasica ribljeg sosa u svetu? :D

 

 

ko je ono bese trazio kesten?

 

Poslastičarnica "M&M" was feeling delighted.

Dragi nasi, sa radoscu Vas obavestavamo da je od sutra u prodaji kesten brasno (cist kesten bez aroma i zasladjivaca). Cena za 1 kg je 950,00din.!

Link to comment

 

danas sam pogledala u mom maksiju, nema fis sosa, samo tog lajt soja. mozda je nestasica ribljeg sosa u svetu? :D

 

 

ko je ono bese trazio kesten?

 

Poslastičarnica "M&M" was feeling delighted.

Dragi nasi, sa radoscu Vas obavestavamo da je od sutra u prodaji kesten brasno (cist kesten bez aroma i zasladjivaca). Cena za 1 kg je 950,00din.!

 

a ja vec pazarila kod onih ''nasih'' u cvijicevoj (ne u cvijicevoj vec na uglu al. spomenice i bistricke) - 900 dinara kilogram

edit. xaxaxa... pa to je ta (zaboravila sam kako se zove poslasticarnica). bilo pre dve nedelje 900 dinara  :lolol:

Edited by nezvanova
Link to comment

kupila sam na pijaci kandirani ananas na meru. divno izgleda onako u kolutovima, zut kao sunce, al to je sami secer, nejestivo, gricnula sam i bacila. vidim da ima i domacih suvih jagoda, malina, visanja, to pre nisam vidjala, i domacih suvih kajsija koje nisu suve do kraja, mesnate polovine, deluju masno, da ne kazem vlazno. ima i takvih sljiva. jel probo neko te novitete iz domaceg rinfuza? 

Link to comment

kupila sam na pijaci kandirani ananas na meru. divno izgleda onako u kolutovima, zut kao sunce, al to je sami secer, nejestivo, gricnula sam i bacila. vidim da ima i domacih suvih jagoda, malina, visanja, to pre nisam vidjala, i domacih suvih kajsija koje nisu suve do kraja, mesnate polovine, deluju masno, da ne kazem vlazno. ima i takvih sljiva. jel probo neko te novitete iz domaceg rinfuza? 

to su ti kajsije i shljive prvo marinirane u soku od jabuke pa onda sushene. odlichne.

 

kandirani kumkvat isto preporucham, kao i zelenu koru od nekog citrusa, mislim ono glupo pomelo, shto samo koru i ima. to sve kod onog mog dilera suvog voca na zemunskoj.

Edited by gospa buba
Link to comment

nene, shljive i kajsije su dosta diskretne.  i ova dva citrusa. kad prodjesh sredimom izmedju donje i gornje pijace, lik je na gornjoj, tezga do ulice odmah, blize pandurima (mrshkast lik, crn). mozesh i da probash ako neshto nisi sigurna. ja ne probavam nikad, vazda mi rano.

 

jedne sezone je imao i neke vishnje, perfektne. klasika tipa smokve urme i taj istok mu je uvek super sve.

 

i cene su perfektne ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

videla sam ih i na kalenicu i bajloniju. kad ima jedan, imaju svi. cene su nesto od 1000 do 1500 dinara za jagode, maline, visnje, (one su bas suve) a kajsije i sljive su jeftinije. sad kad razmislim, te kajsije dosta lice na vuciceve usne  :lol:

Link to comment

vala, nakon one priče o šampinjonima sedam puta sam posegao za njima i isto toliko puta odustao!

 

odlične su te suve kajsije!

 

primena:

 

pripremiti fil od karamela, u koji se umešaju sitno seckane suve kajsije

filovati kore za oblande, dovoljne su samo dve, donja i gornja,

odozgo filovati čokoladom

preko čokolade posuti krupnu morsku so

 

servira se nakon što je kolač dobro ohlađen

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...