Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Baš dobro. Hvala!

a i imaju kartice na svim kasama koju prevlace ako si zaboravio ili nemas svoju, komsijsku, itd... dakle, u metrou u borci to tako vec dosta dugo...

Link to comment

Idem sada da natovarim ribice i morakih plodova malo. Ja nikad nisam bila u Metrou. Je l treba da se čuvam od nečega. Jesu školjke u redu da tamo kupim?

 

Drugo, je l smem ja kao fizičko lice da kupim horeca proizvode?

Link to comment

smes sve da kupujes. 

 

nikad mi niko nije objasni cemu sluze kartice u metrou, zasto se tu registruju pravna lica, a kupuju fizicka s porezom, stvarno ne znam. 

i jesu poceli da izdaju fiskalne racune? kad sam ja zadnji put bila pre 100 godina, dobijao se neki blok racun. 

Edited by darling
Link to comment

smes sve da kupujes. 

 

nikad mi niko nije objasni cemu sluze kartice u metrou, zasto se tu registruju pravna lica, a kupuju fizicka s porezom, stvarno ne znam. 

i jesu poceli da izdaju fiskalne racune? kad sam ja zadnji put bila pre 100 godina, dobijao se neki blok racun. 

 

pa da, zato i ne izdaju fiskalne jer su tretirali sve kupovine kao veleprodaju .. mada nikad nisam bio, samo pokušavam da skontam.

 

a inače, čuo sam da im ne ide nešto baš sjajno. kriza se manifestuje kod tih većih marketa, slabije ljudi idu u velike nabavke

Link to comment

Pa nije ideja da ti bude udobno, već da dobro pazariš.

 

Na ribi su predusretljivi i iskreni, mada mislim da si omasila dan. Riba stiže sredom i subotom

Grozan dan sam zatekla. Išla sam po mušlje i san žakove, juče objavili katalog, nije bilo ni jednog ni drugog.

 

Da sam ugostitelj, ima povoljnih velikih pakovanja, ali ovako ništa specijalno. Ramstek je dobro jeftin u odnosu na grad, ako nekom znači.

 

E da, ima solidno da se kupi za azijsku kuhinju.

Link to comment

Grozan dan sam zatekla. Išla sam po mušlje i san žakove, juče objavili katalog, nije bilo ni jednog ni drugog.

 

Da sam ugostitelj, ima povoljnih velikih pakovanja, ali ovako ništa specijalno. Ramstek je dobro jeftin u odnosu na grad, ako nekom znači.

 

E da, ima solidno da se kupi za azijsku kuhinju.

imaju li inćune u velikim teglama?

Link to comment

I fakat traje pun qrac... Imali su prošle (pretprošle?) godine i komadiće, ono, tuna komadići fazon, verovatno ostaci od rezanja, jedno 20-30% jeftinije.

Ja kupio kao za kuvanje, međutim izelo se sa lebom jednako kao i fileti :lolol:

 

Mada, moja ljubav su srdele, nečišćene, u soli, tvrde, pa dok cirkaš, pomalo čistiš, zaglavi ti pokoja krljušt međ' zube, uživancija :lolol:

Link to comment

I fakat traje pun qrac... Imali su prošle (pretprošle?) godine i komadiće, ono, tuna komadići fazon, verovatno ostaci od rezanja, jedno 20-30% jeftinije.

Ja kupio kao za kuvanje, međutim izelo se sa lebom jednako kao i fileti :lolol:

 

Mada, moja ljubav su srdele, nečišćene, u soli, tvrde, pa dok cirkaš, pomalo čistiš, zaglavi ti pokoja krljušt međ' zube, uživancija :lolol:

 

Zanimljivo je pakovanje te tegle inćuna. Otvoriš teglu, inćuni poređani u krug uz staklo da bude da ima, a sredina tegle zjapi prazna :)

 

Za sardele, možda sam već spominjao - ima u tempu već duže vreme usoljenih sardela, mala kesica sto i kusur grama i isto toliko dinara. Sa sve krljušću.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...