Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

jeeee ni ti nisi znao  :lolol:

 

 

e kad smo kod ribe, u maksiju ima pakovanih zaledjenih fileta skarpine, iverka, sto je na nasem list, i bakalara. robna marka premia, 300 grama, 449 dinara. skarpina je kineska, pa cu je preskociti. bakalar je poljski, kupila sam, kad nesto sklepam od njega, a meracim se da ga obarim i smuljam na belo, obavesticu dal valja.

Edited by darling
Link to comment

Pozdrav narode, evo mene opet

 

došao sam u posjed nekih simpa sastojaka za japanske supe (soba i udon nudle, miso pasta i tofu), elem, trebaju mi savjeti, imaju li gdje vakame alge da se uzmu, kao i preporuke za kozice ili losos.

 

Zahvalan unaprijed 

Ima u zdravoj hrani susenih wakame koliko hoces. Stavis u vodu i razvuce se onoliko :) 

 

 

jeeee ni ti nisi znao   :lolol:

 

 

e kad smo kod ribe, u maksiju ima pakovanih zaledjenih fileta skarpine, iverka, sto je na nasem list, i bakalara. robna marka premia, 300 grama, 449 dinara. skarpina je kineska, pa cu je preskociti. bakalar je poljski, kupila sam, kad nesto sklepam od njega, a meracim se da ga obarim i smuljam na belo, obavesticu dal valja.

 

 

to su one trakice jel da? Ima ljute a ima i marinirane.

Link to comment

Onda sam pomesao. ja sam kupovao te u trakicama. Mislim da je 3 ljuta i 3 u marinadi bilo po pakovanju. isto nesto jako povoljno. taman za tortilje i sendvice. 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Ima u zdravoj hrani susenih wakame koliko hoces. Stavis u vodu i razvuce se onoliko :)

 

 
 

 

Probao sam jednom dvaput u nekom restoranu u Grčkoj da ih sam ubacim u miso supu - bogte koliko ono naraste, od tri komadića veličine parčića duvana iz cigarete narastu i zauzmu pola činije  :D

Link to comment

Prodaju li se u našim krajevima pakovane pržene hlebne kuglice kao dodatak za supe i čorbe, nešto kao gotovanska varijanta krutona? To su nekad daaavno prodavali Slovenci, valjda "Zlate kroglice" ili neko slično ime. 

Link to comment

Prodaju li se u našim krajevima pakovane pržene hlebne kuglice kao dodatak za supe i čorbe, nešto kao gotovanska varijanta krutona? To su nekad daaavno prodavali Slovenci, valjda "Zlate kroglice" ili neko slično ime. 

Imas u vecim Maxijima ovo

8822744449054.jpg?buildNumber=DELHAIZEBE8822765486110.jpg?buildNumber=DELHAIZEBE

Potrazi na odelu grickalica,cipsa itd.

Link to comment

Prodaju li se u našim krajevima pakovane pržene hlebne kuglice kao dodatak za supe i čorbe, nešto kao gotovanska varijanta krutona? To su nekad daaavno prodavali Slovenci, valjda "Zlate kroglice" ili neko slično ime.

Ima i u hlebu & kiflama
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pozdrav narode, evo mene opet

 

došao sam u posjed nekih simpa sastojaka za japanske supe (soba i udon nudle, miso pasta i tofu), elem, trebaju mi savjeti, imaju li gdje vakame alge da se uzmu, kao i preporuke za kozice ili losos.

 

Zahvalan unaprijed 

 

Alge uzimam samo kod kineza u bloku, pošto su ove koje se prodaju po radnjama zdrave hrane besmisleno skupe. Prvo ih vrlo kratko ispereš vodom, pa staviš malo u hladnu vodu da tamo porastu. Onda staviš u supu tek. Inače, pretpostavljam da znaš, ali za svaki slučaj - miso pastu stavljaš kašičicom u tanjir već gotove supe i tamo mešaš. Ako skuvaš miso pastu u supi ubijaš one dragocene enzime koji poboljšavaju crevnu floru, što je najbitnija stvar kod miso paste, valjda. :)

Link to comment

Baš ga dugo nisam video. Pretpostavljam da je, u skladu sa domaćim standardima poslovanja, povučen zato što ima odličan odnos cene i kvaliteta, i jako se dobro prodavao.

Link to comment

Ne znam gde da stavim, ni da li je bilo, pa aj ovde. Ima Silbo diskont malo iznad ugla Birčaninove i Kralja Milutina, radnjica koja radi do 4 radnim danom, subotom do 2. Gvirnuo juče kroz izlog pošto sam zakasnio, recimo da Zanetijev grana padano košta 500 kinti, u odnosu na 750 u Maksiju. Neki masdam je 950, u odnosu na otprilike 1150 u Rodiću, i tako dalje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...