Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ona mleka u prahu za dohranu beba?

 

Не, обично млеко у праху.

 

Нашла госпоја у Идеаи, где идемо отприлике једном годишње - зајебано за паркирање, а једини је дућан на тој страни улице, па није нешто згодно ни пешке. Ко би рекао да они имају нешто што нико други нема, сваке године кад ме ђаво нанесе туда, видим све исто као и код осталих.

Link to comment

Hainz halapenjo sos, i hainz habanero naradžasta paprika sos u idei 300 dinara

Ovaj bi mogao da bude ubistven ako je dostojan cilija po kom nosi ime :)

Link to comment

nesto ne mogu da nadjem online supermarket sa asortimanom proizvoda u srbiji. treba mi da vidim koje firme nude majoneze, senf, kecape i slicne fat&oil zdrave proizvode potrosacima.

Link to comment

Ovaj bi mogao da bude ubistven ako je dostojan cilija po kom nosi ime :)

a ko to jede?

 

koliko znam, "ljuto" ne postoji kao "ukus", već kao bol - umereno, tj u ulju (prevashodno zbog najboljeg začina, češnjaka), kul, sve ostalo, čir u najavi

Link to comment

a ko to jede?

 

koliko znam, "ljuto" ne postoji kao "ukus", već kao bol - umereno, tj u ulju (prevashodno zbog najboljeg začina, češnjaka), kul, sve ostalo, čir u najavi

Ja jedem :) Kao klinac nisam mogao da smislim ljuto a sad obozavam.

 

Sve je to individualno. Neko moze da zvace habanerose bez ikakvih problema dok ce neko drugi da vristi posle feferonke.

 

Ja za sada nemam iskustva sa tim super ljutim kao sto je habanero ali ih gajim u dvoristu pa ce se i to uskoro promeniti :)  Prvo cu ih probati bez membrana i semenki (90% ljutine je tu) pa cu postepeno da eksperimentisem i sa ostatkom.

 

Imam cak 6 plodova za sada. Otpalo mi dvadesetak cvetova kada je zaredjala jesen u avgustu

habanero.jpg

 

Polako izbijaju novi cvetovi pa ce ih valjda biti jos. Stize mi i scotch bonnet koja je jako slicna.

 

Najgora posledica jedenja ljutog mi je za sada to sto se ponekad oseti dva puta. Na ulasku i na izlasku :)

 

edit: posto pitas ko to jede

 

 

scotch bonnet je jako slicna sa habanerosima. Potpuno isti nivo ljutine.

Edited by katamaran
Link to comment

a jel video neko negde dimljenu ukljevu iz rijeke crnojevica? i dimljenog krapa? bilo u fensi merkatoru, ali nema vec par nedelja.

 

dimljenu ukljevu iz rijeke crnojevica videla sam danas na tezgi na kalenic pijaci. 

Link to comment

Ja jedem :) Kao klinac nisam mogao da smislim ljuto a sad obozavam.

 

Sve je to individualno. Neko moze da zvace habanerose bez ikakvih problema dok ce neko drugi da vristi posle feferonke.

 

Ja za sada nemam iskustva sa tim super ljutim kao sto je habanero ali ih gajim u dvoristu pa ce se i to uskoro promeniti :)  Prvo cu ih probati bez membrana i semenki (90% ljutine je tu) pa cu postepeno da eksperimentisem i sa ostatkom.

 

Imam cak 6 plodova za sada. Otpalo mi dvadesetak cvetova kada je zaredjala jesen u avgustu

habanero.jpg

 

Polako izbijaju novi cvetovi pa ce ih valjda biti jos. Stize mi i scotch bonnet koja je jako slicna.

 

Najgora posledica jedenja ljutog mi je za sada to sto se ponekad oseti dva puta. Na ulasku i na izlasku :)

 

edit: posto pitas ko to jede

 

 

scotch bonnet je jako slicna sa habanerosima. Potpuno isti nivo ljutine.

Ja sve tripujem da je sada kasno da narucujem...

Link to comment

Da narucujes rasade? U principu jeste ali ima za male pare po pijacama da se kupe neke jako zanimljive.

 

Firmiranih (egzotika od ozbiljnih odgajivaca) verovatno vise nema za ovu sezonu. Sad cu da slikam najnoviju pijacarku.

 

edit: uzeo pre dva dana na pijaci. Patuljasta i prepuna plodova. Ima ih vise nego sto se vidi na slici a neki su vec i zreli

zuta.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Hainz halapenjo sos, i hainz habanero naradžasta paprika sos u idei 300 dinara

U mojoj Idei samo vuster i soja sos. Bice valjda u onoj na Bulevaru.

Link to comment

Danas prolazio bezanijskom u zemunu kad ugledah "sjenicku mesaru" ista tabla kao u poreckoj....Jel sam to ja propustio ili su od skora tu, mnogo mi povoljnije nego ona u Poreckoj...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...