Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Kinezi su pravo mesto za ojster. Davno nisam kupovao ali mi se cini da je flasa 0.7 negde oko 350 kinti.

 

Interesantno da je po onim carefood prodavnicama njihova roba jeftinija nego kod samih kineza :)

 

Prodavnice po gradu su pozatvarali ali bi trebalo da jos uvek radi ona na drugom spratu trznog centra u bloku 70. Ako je i ta zatvorena pogledaj u lokalu u prizemlju sto gleda na Jurija Gagarina. Otprilike levi cosak ove zgrade

 

http://binged.it/1qUtgnj

Link to comment

hvala svima na informacijama, pokušaću da nađem kod kineza prvo, naravno

 

imam neki recept za seviče biftek u koji ide između ostalog i ojster sos

mnogo mi se dopao taj seviče, ako mi uspe, delim recept

Link to comment

btw ta radnja na drugom spratu je malo zeznuta za pronaci. Ja sam pitao par ljudi koji rade direkt ispod nje i pojma nisu imali da je gore radnja :)

 

U ovoj beloj zgradi je

http://binged.it/1qUvx22

 

Popenjes se pokretnim stepenicama na prvi sprat. Maltene odmah tu je ulaz u stepeniste kojim se popenjes na drugi i radnja je odmah tu. Ja sa ojsterom uglavnom pravim ovo 

 

Link to comment

hvala, bila sam jednom u toj radnji, da, skroz je zabačena, nema šanse da je pronađeš osim kada ideš baš ciljano i znaš kuda da ideš

i to jednom kada sam bila, bila je skoro sasvim prazna 

kako znati kada je puna  a kada prazna ?

Link to comment

Kad god sam ja isao bila je prazna. To je dobro za kupovinu al nikako nije dobro zbog ovoga

 

http://www.bisnode.rs/company/RS/CAREFOOD_DOO_BEOGRAD_NOVI_BEOGRAD/904063/

 

CAREFOOD DOO BEOGRAD-NOVI BEOGRAD - U LIKVIDACIJI

 

Mada meni covek rece da ne nameravaju da zatvaraju tu radnju u trznom centru.

 

Ali kakve su prolecne rolnice imali u radnji koja je bila na 100 metara od mene  :cry:

 

Taman sam naucio da pravim slatko ljuto kiseli chili sos a oni utekose.

Edited by katamaran
Link to comment

kod kojotovog dede.

 

po prodavnicama ne trazi, nema. cak i ovo sto pise bio organik, sto se pojavi s vremena na vreme u merkisu, isto kora nije za jelo.

juce bas mi je jedna dalja rodjaka rekla da njena mama u vojvodjanskom selu gaji limun iz hobija i ne prska ga. znaci, treba da nadjes nekog takvog, a na jesen nadji snabdevaca s jadrana. 

hvala. :) nego, drugarica mi donela juče sa Visa teglicu suve sprašene kore limuna i pomorandže, proizvodi Marasović. Isprobaću sa tim, ne verujem da će se baciti. :)

Link to comment

U Grčkoj sam se ponovo oduševio njihovim slatkim hlebom, oni ga zovu tsureki. Našao sam recept, dva ključna sastojka su začini mahlepi (kupio u Veru) i mastiha. Ako neko ima ideju gde da tražim ovo drugo, bio bih zahvalan.

Link to comment

s visa je mogla da ti donese i limoncelo  ;)

Da sam se setila da prozborim da trudničim za limončelom, verovatno i bi. Ovako poklon spada u čitanje misli, a ja imam čime da se zanimam dok ne izmoljakam par kila limuna od nove ture povratnika sa Visa. :) 

Link to comment

Ubeđen sam da sam granule mastihe isto viđao u Veru, tamo gde su oni grčki začini u kutijicama..

Ja sam na Konjarniku u Veru proveo 15 minuta buljeći u začine i na kraju uspeo da nađem mahlepi, ali mastihe nije bilo. Videću i na NBG.
Link to comment

U metrou su se konačno pojavili nešto povoljniji inćuni. Tegla od 720g inćuna u ulju je 1176 dinara.

Imaju i sto dinara jeftiniju teglu "komadića inćuna u ulju" ali mi ne deluje privlačno.

 

Do sada su imali samo ona preskupa mala pakovanja tipa 50g za 400 dinara.

Link to comment

Baš sam se ovih dana uputio u potragu za inćunima. Nisam ih primetio u Tempu. 

 

Ima li nekih hrvatskih u Idei?

 

Inače, videh da se gradi Vero u Žarkovu, kod pijace.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...