Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

napravila sam vrhunski Käsekuchennajviše nalik na ovaj (nije mi se dalo da slikam)namerno sam napisala na nemačkom, jer čini mi se da nemci istrajavaju na tom pravom, pečenom čizkejkuza razliku od onih američkih kremastih umućenih budalaštinahimmlischer-kaesekuchen.jpg

Link to comment

Do nedavno sam kupovao, u pekari Lulu na Banovom brdu, kolac koji su nazvali "Drezdenski kolac".Donji deo cini patispan, onda odozgo neki krem ili puding sa parcicima jagoda i na vrhu nekakva korica posuta listicima badema.E sad su prestali da prave taj kolac, pa bih ja da se oprobam da napravim nesto slicno. Ali sve sto nalazim na netu je neki bozicni kolac koji ne lici na ovo sto sam ja jeo.Da nema mozda neko recept za nesto slicno? :)

Link to comment

ovo je klasični nemački čizkejk, a izgleda da ima i neke veze sa drezdenomto sa voćem je stvar mašte, tj. može da se dodaje svašta, prema ukusuja sam svoj današnji napravila sa borovnicama (između donje kore i onog gornjeg, sirastog dela) i ispalo vr'

Link to comment

unutra je pasta od crvenog pasulja, okolo je neka lepljiva riza, i zavijeno je u list od visnje kom su nesto radili (mislim da je nekako fermentiran) pa je i ukusan i nije zilavtaman slatko kako treba i super kombinacija relativno blagih ukusa

Link to comment

Lepo izgleda, bilo bi mi žao da ga pojedem. Sviđa mi se kako Japanci stilizuju hranu.Ed: za razliku od evropskih šlagova i marcipanskih zavrzlama.

Edited by halloween
Link to comment

meni se ne sviđa boja toga okoloko neki isprani roze sunđerali ne sumnjam da je super ukusnoed.@renne, torta je jako primamljiva, tako bih je rado smazala :piggy:

Edited by duda
Link to comment
unutra je pasta od crvenog pasulja, okolo je neka lepljiva riza, i zavijeno je u list od visnje kom su nesto radili (mislim da je nekako fermentiran) pa je i ukusan i nije zilavtaman slatko kako treba i super kombinacija relativno blagih ukusa
hm™verujem ti sve, ali ja bih radije renneovu tortu :blush:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...